Σελίδα 1 από 9 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 88

Θέμα: Τοποθέτηση φαναριών LCI '07 σε '05 μοντέλο

  1. #1
    Εγγραφή
    28-03-10
    Περιοχή
    ΑΝΑΒΥΣΣΟΣ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    544
    Thanked
    489
    Rides
    1

    Προεπιλογή Τοποθέτηση φαναριών LCI '07 σε '05 μοντέλο

    Γειά σας παιδιά, θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να βάλω τα φανάρια του facelift (07-09) στο δικό μου το οποίο είναι μοντέλο 2/2005.
    Έβγαλα την φίσα του δικού μου και είδα ότι είναι διαφορετική από το άλλο
    απλά θα ήθελα να μάθω αν αλλάζει η φίσα η μήπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.......

  2. #2
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μιχαλη,κατ'αρχην,καλως ηρθες στην παρεα μας!!!

    Στο θεμα που αναφερεις υπαρχει τροπος να γινει απλα θα χρειαστεις καποιο κυκλωμα εξτρα συνδεσης το οποιο θα σε ενημερωσουν μολις δουν το θρεντ σου τα μελη του φορουμ (NickE60,Apostolos,....)

  3. #3
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Γειά σου Μιχάλη κατ' αρχήν πες μας τι ακριβώς θέλεις να κάνεις. Τι φώτα έχεις τωρα (απλά αλογόνου? bi-xenon?) Θέλεις να βάλεις μόνο τα μπροστινά του F/L? Δεν γίνεται. Αναγκαστικά θα βάλεις και τα πίσω του F/L και χρειάζεσαι το κιτ με καλώδια και αντάπτορες, μονάδα φώτων και κωδικοποίηση από έμπειρο στις "custom" κωδικοποιήσεις...

  4. #4
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Είναι εφικτό. Νομίζω πως υπάρχει και kit από την ίδια τη BMW, με αντάπτορες ή τουλάχιστον έτσι αναγράφεται στον κατάλογο με τον επιπλέον εξοπλισμό της E60.

    Εναλλακτικά, μπορείς να βρεις τα φανάρια απ' το e-bay και να χρησιμοποιήσεις τους αντάπτορες του Bruce Miranda:

    https://c.1asphost.com/mironics/

    Αν πιάνουν τα χέρια σου μπορείς να κατασκευάσεις τον αντάπτορα μόνος σου, όπως περιγράφεται εδώ:

    https://forums.5series.net/topic/861...-facelift-e60/

    Το κόστος πάντως για το όλο εγχείρημα μπορεί να φτάσει και το 1000άρικο.

  5. #5
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Τα όσα έγραψα ισχύουν για τα πίσω φανάρια, αυτό τουλάχιστον κατάλαβα πως εννοούσε ο Μιχάλης!

  6. #6
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι εφικτό. Νομίζω πως υπάρχει και kit από την ίδια τη BMW, με αντάπτορες ή τουλάχιστον έτσι αναγράφεται στον κατάλογο με τον επιπλέον εξοπλισμό της E60.

    Εναλλακτικά, μπορείς να βρεις τα φανάρια απ' το e-bay και να χρησιμοποιήσεις τους αντάπτορες του Bruce Miranda:

    https://c.1asphost.com/mironics/

    Αν πιάνουν τα χέρια σου μπορείς να κατασκευάσεις τον αντάπτορα μόνος σου, όπως περιγράφεται εδώ:

    https://forums.5series.net/topic/861...-facelift-e60/

    Το κόστος πάντως για το όλο εγχείρημα μπορεί να φτάσει και το 1000άρικο.
    Α!! για πισινά μιλάει

  7. #7
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NickE60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α!! για πισινά μιλάει
    Ποτέ δεν ξέρεις Νίκο! Εδώ ο Αντρέας κατάφερε και εντόπισε διαφορά στα μπροστινά ώστε να τα κάνει να μοιάζουν με LCI! Όταν το άκουσα κόντεψα να πέσω από την καρέκλα!

  8. #8
    Εγγραφή
    28-03-10
    Περιοχή
    ΑΝΑΒΥΣΣΟΣ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    544
    Thanked
    489
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ παιδιά αλλά μιλάω για τα μπροστινά φανάρια και τα θέλω μόνο και μόνο γιατί είναι πιο ωραία από τα δικά μου.
    Εμένα έχει τα απλά αλογόνου και του έχω βάλει xenon aftermarket αλλά βλέπω ότι θέλει αρκετή φασαρία..........
    Πάντως ευχαριστώ για τη βοήθεια και περιμένω νέα σας.

  9. #9
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mixalis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ παιδιά αλλά μιλάω για τα μπροστινά φανάρια και τα θέλω μόνο και μόνο γιατί είναι πιο ωραία από τα δικά μου.
    Εμένα έχει τα απλά αλογόνου και του έχω βάλει xenon aftermarket αλλά βλέπω ότι θέλει αρκετή φασαρία..........
    Πάντως ευχαριστώ για τη βοήθεια και περιμένω νέα σας.
    Μιλάμε για Ε60??

    Όχι δεν γίνεται να βάλεις μόνο τα μπροστινά απ το φεισλιφτ. Πρέπει να μπεί όλο το πακέτο + μονάδα φώτων.

    Αυτό που μπορείς να κάνεις ευκολότερα και με αρκετά χαμηλότερο κόστος είναι να βάλεις adaptive Bi-xenon προ φεισλιφτ που είναι και πάρα πολύ δυνατά, ίσως καλύτερα σε φωτισμό από τα αντίστοιχα του φεισλιφτ, τουλάχιστον στο Hi-Beam.

  10. #10
    Εγγραφή
    28-03-10
    Περιοχή
    ΑΝΑΒΥΣΣΟΣ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    544
    Thanked
    489
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NickE60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιλάμε για Ε60??

    Όχι δεν γίνεται να βάλεις μόνο τα μπροστινά απ το φεισλιφτ. Πρέπει να μπεί όλο το πακέτο + μονάδα φώτων.

    Αυτό που μπορείς να κάνεις ευκολότερα και με αρκετά χαμηλότερο κόστος είναι να βάλεις adaptive Bi-xenon προ φεισλιφτ που είναι και πάρα πολύ δυνατά, ίσως καλύτερα σε φωτισμό από τα αντίστοιχα του φεισλιφτ, τουλάχιστον στο Hi-Beam.
    Aν μπορείς με ένα pm να μου δώσεις οδηγίες γιατι δεν το κατέχω και πολύ μιας και η κούκλα μου είναι φρέσκια.........

Σελίδα 1 από 9 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP