Σελίδα 5 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 3456715 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 267

Θέμα: ΚΟΜΠΛΕΞ!!

  1. #41
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    2.413
    Thanked
    3091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Λοιπον ψαχνοντας παρατηρησα οτι η wikipedia αναφερει τους ανταγωνιστες της BMW!
    Πιο συγκεκριμενα:
    " Η B.M.W.( Bayerische Motoren Werke=Βαυαρικη Βιομηχανια Κινητηρων) ειναι μια γερμανικη εταιρεια κατασκευης αυτοκινητων πολυτελειας και μοτοσυκλετων. Θεωρειται ως μια απο τις σημαντικοτερες μαρκες υψηλης ποιοτητας σημερα.

    Οι κυριοτεροι ανταγωνιστες της ειναι οι Mercedes-Benz, Audi, Lexus, Volvo και Alfa romeo, ενω ειδικοτερα στις ΗΠΑ και οι Cadillac και Lincoln."
    Πηγη: βικιπαιδεία
    Ξεκαθαρα πραγματα. Δεν ειδα καπου να λεει Honda. Ελεγξετε το!
    Οι Hondaκιδες παρακαλω να επιστρεψουν στα θρανια! Σε λιγο θα μας πουν οτι τα πιτογυρα ειναι καλυτερα απο την αστακομακαροναδα.
    Δεν θελω να γινομαι κομπλεξικος πιανοντας το αλλο ακρο, αλλα μιας και αυτοι το τραβανε, ας το τραβηξουμε κ εμεις λιγο...

  2. #42

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ghost-rider Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειδα καπου να λεει Honda. Ελεγξετε το!
    Οι Hondaκιδες παρακαλω να επιστρεψουν στα θρανια! Σε λιγο θα μας πουν οτι τα πιτογυρα ειναι καλυτερα απο την αστακομακαροναδα.
    ...
    Μια φορα ομως σε εχω δει να τρως αστακομακαροναδα...και αυτη ηταν κερασμενη!!!!
    Ολο στο πιτογυρο την βγαζουμε!

    αλλα μην κατηγορεις τα σχιστοματικα παιδια... σκεψου οταν ησουν σουζουκανθρωπος...σκεψου τα νιατα σου, την καταγωγη σου, τις καταβολες σου...μην γινεσαι αυστηρος με τα παιδια

  3. #43
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τωρα πλακα πλακα μια μακακια που εγραψε καποιος(εννοω στο κοντραδικο φορουμ) εκ γεννετης μακακας (που λεει και καποιος φιλος) εμεις καθομαστε και το "αναπαραγουμε"...
    Εμεις ειμαστε φιλοι και fans του ελικα αυτο ομως δε μας εμποδιζει να σεβομαστε μια αυτοκινητοβιομηχανια με τεραστια ιστορια και προσφορα στη αυτοκινηση.(απο το 1964 στην f1).
    Ειναι ο μεγαλυτερος κατασκευαστης κινητηρων στο κοσμο και μπορει να μην εχει premium μοντελα, αλλα καποια απο τα μοντελα τους...ειναι "Ξυραφακια"
    respect λοιπον...και ο καθενας μας ας χαρει το δικο του driving machine ακομα και αν δεν ειναι ultimate!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nino : 14-09-10 στις 17:00

  4. The Following 4 Users Say Thank You to Nino For This Useful Post:

    Dioskouroi (14-09-10), halkida116mpack (14-09-10), Nick bmwlover (15-09-10), Κωνσταντίνος (14-09-10)

  5. #44
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    2.413
    Thanked
    3091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια φορα ομως σε εχω δει να τρως αστακομακαροναδα...και αυτη ηταν κερασμενη!!!!
    Ολο στο πιτογυρο την βγαζουμε!

    αλλα μην κατηγορεις τα σχιστοματικα παιδια... σκεψου οταν ησουν σουζουκανθρωπος...σκεψου τα νιατα σου, την καταγωγη σου, τις καταβολες σου...μην γινεσαι αυστηρος με τα παιδια

    Καλο!
    Μην ξαναπιασεις ομως το Jimnyακι στο στομα σου. Θα γινουμε μπιλιες. Ειναι μεγαλος ερωτας. Ακομα η BMW δεν εχει καταφερει να με κερδισει ετσι.
    Κατανοω ομως οτι προκειται για δυο τελειως διαφορετικα αυτοκινητα!!!

  6. #45
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ghost-rider Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπον ψαχνοντας παρατηρησα οτι η wikipedia αναφερει τους ανταγωνιστες της BMW!
    Πιο συγκεκριμενα:
    " Η B.M.W.( Bayerische Motoren Werke=Βαυαρικη Βιομηχανια Κινητηρων) ειναι μια γερμανικη εταιρεια κατασκευης αυτοκινητων πολυτελειας και μοτοσυκλετων. Θεωρειται ως μια απο τις σημαντικοτερες μαρκες υψηλης ποιοτητας σημερα.

    Οι κυριοτεροι ανταγωνιστες της ειναι οι Mercedes-Benz, Audi, Lexus, Volvo και Alfa romeo, ενω ειδικοτερα στις ΗΠΑ και οι Cadillac και Lincoln."
    Πηγη: βικιπαιδεία
    Ξεκαθαρα πραγματα. Δεν ειδα καπου να λεει Honda. Ελεγξετε το!
    Οι Hondaκιδες παρακαλω να επιστρεψουν στα θρανια! Σε λιγο θα μας πουν οτι τα πιτογυρα ειναι καλυτερα απο την αστακομακαροναδα.
    Δεν θελω να γινομαι κομπλεξικος πιανοντας το αλλο ακρο, αλλα μιας και αυτοι το τραβανε, ας το τραβηξουμε κ εμεις λιγο...
    Φίλε μου, το ότι το γράφει η wikipedia (για την ακρίβεια ο καθένας που γράφει στη wikipedia), τι ισχύ έχει? Δεν είναι κάτι αντικειμενικό, απλα απ'ό,τι βλέπω θεωρεί σαν ανταγωνιστές κάποιες από τις πιο γνωστές premium εταιρείες.

    Από εκεί και πέρα, προσωπικά τουλάχιστον δε θεωρώ επουδενί ανταγωνιστή της φίρμας πολλές από τις φίρμες αυτές. Τι κοινό μπορεί να έχει πχ η cadillac και η lincoln, με τους Βαυαρούς, εκτός απ'το ότι και οι 3 θεωρούνται premium εταιρείες στις ΗΠΑ?

    Με τη lexus πχ ίσως να υπάρχουν περισσότερα κοινά, απ'την αλλη όμως είναι δυνατόν να υπάρχουν με τη lexus και όχι με την infiniti πχ ή την Acura (η premium εταιρεία της honda, όπως η lexus για την toyota).

    Γι'αυτό λέω, άλλο τα κόλπα του μάρκετινγκ που έχουν περάσει πλέον και στη συνείδηση των αγοραστών και άλλο η πραγματικότητα.

    Όση σχέση έχει η bmw με την cadillac, άλλη τόση (λίγο παρατραβηγμένα βέβαια) έχει και η ferrari με τη maybach. Premium εταιρείες δεν είναι κοι οι 2?
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  7. #46
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    2.413
    Thanked
    3091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Φανταζομαι οτι η αναφορα της wikipedia εχει να κανει με πελατολογιο και ποιοτητα κατασκευης.
    Αποψη μου προσωπικη, υπαρχει μονο ενας ανταγωνιστης. Audi._

  8. #47

    Προεπιλογή

    Βρε Αρη μην κολλας1 Χαβαλε κανουμε ...σε δουλεια να βρισκομαστε!

    υ.γ αυτο το πραγμα παντως που το αυτοκινητο εχει γινει προεκταση του λουτσου...εδω στην Ελλαδα δεν το καταλαβαινω!

  9. The Following User Says Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    NickE60 (14-09-10)

  10. #48

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ghost-rider Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φανταζομαι οτι η αναφορα της wikipedia εχει να κανει με πελατολογιο και ποιοτητα κατασκευης.
    Αποψη μου προσωπικη, υπαρχει μονο ενας ανταγωνιστης. Audi._
    Οταν βγαλει προγραμμα leasing για kkk03 θα ειναι σοβαρος ανταγωνιστης! Μεχρι τοτε οι συμπαθεις κατοχοι τους...θα ονομαζονται αιμμοδοτες!

  11. #49
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    2.413
    Thanked
    3091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρε Αρη μην κολλας1 Χαβαλε κανουμε ...σε δουλεια να βρισκομαστε!

    υ.γ αυτο το πραγμα παντως που το αυτοκινητο εχει γινει προεκταση του λουτσου...εδω στην Ελλαδα δεν το καταλαβαινω!
    Καλα μονο αυτο? Ξεκινωντας απο το ρολοι, περνωντας σε αμαξι σε σπιτι σε σκαφος... Οσο πιο ακριβο φαινεται τοσο πιο in εισαι. Ο Ελληνας εχει ξεχασει πως καποια πραγματα ειναι για να κανει τη δουλεια του η εστω το χομπι του.
    Δεν βαριεσαι. Εμεις για να τα σκιζουμε δεν τα πηραμε? Η εστω, να τα ξεσκιζουμε...
    Και εννοειται οτι παντα χαβαλε κανουμε!
    Αν και εχω ενστασεις για τα χοντα. Περα απο το εξαιρετικο μοτερ, τα θεωρω σκοτωστρες. Εχω συμβιωσει και εχω ασχημο παρελθον με δαυτα.

  12. #50

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ghost-rider Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και εχω ενστασεις για τα χοντα. Περα απο το εξαιρετικο μοτερ, τα θεωρω σκοτωστρες. Εχω συμβιωσει και εχω ασχημο παρελθον με δαυτα.
    αχαχαχχαα λες εκεινο το χοντα καρναβαλιστη που ειχες.... ναι ναι το ειχα ξεχασει! Σχιστοματης που ντυθηκε αγγλος λορδος! Με 5 γραμματα!
    τι ειναι τι ειναι?

Σελίδα 5 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 3456715 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP