Σελίδα 25 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 152324252627 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 241 έως 250 από 267

Θέμα: ΚΟΜΠΛΕΞ!!

  1. #241
    Εγγραφή
    27-04-10
    Μηνύματα
    1.286
    Thanked
    1229
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Μου μαρανε την καρδια το Ε30 οταν συγρουστηκε.

  2. The Following User Says Thank You to E60_Arkadia For This Useful Post:

    S8N (21-09-10)

  3. #242
    Εγγραφή
    19-09-10
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    93
    Thanked
    15
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πολυ "θεμα" το συγκεκριμενο thread....!

    Προκειται να αγορασω δικο μου αυτοκινητο (μεταχειρισμενο) και ειναι αληθεια οτι με οσους φιλους (που ΔΕΝ εχουν μπεμπες) εχω συζητησει οτι σκεφτομαι για BMW μοντελα 97-98 ομως, σχεδον σοκαρονται.. χαχαχα..

    Οι εκφρασεις τους ειναι του στυλ "αντε ρε?! BMW?! πωπω πολυ καλα αυτοκινητα αλλα ακριβα κ λιγο παλια. γιατι δεν παιρνεις ενα πιο καινουργιο και πιο οικονομικο, κανα Punto Ibiza κλπ??"
    Και πανω κατω τα ιδια.

    Γενικα υπαρχει "κατι" γυρω απο το ονομα BMW οταν το ακουει καποιος.. (κατι καλο εννοω)

  4. #243
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    2.413
    Thanked
    3091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dark knight Εμφάνιση μηνυμάτων
    μου συνεβει αυτο στο οκταβια ενος φιλου.πηγαμε να αγκαλιαστουμε με μια ελια.και δεν οφειλοταν σε λαθος του οδηγου.παρολα αυτα πιστευω οτι αποτελει μια τιμια επιλογη για αυτα που προσφερει
    Κατσε, γιατι θα ξεχασω και αυτα που ξερω. Παντα ευθυνεται σε λαθος του οδηγου. Το αυτοκινητο εχει συγκεκριμενες δυνατοτητες που ο οδηγος οφειλει να γνωριζει. Τα λαστιχα ειναι επιλογη του οδηγου, και δεν φταινε ποτε που εφυγε το αυτοκινητο. Τα φρενα ομοιως δεν φταινε που δεν προλαβες να σταματησεις. Ποτε δεν ειναι σε θεση να φταιει ενα μηχανημα. Αυτος που το χειριζεται οφειλει να ειναι υπευθυνος και να γνωριζει ποιες ειναι οι δυνατοτητες του.

  5. The Following 2 Users Say Thank You to ghost-rider For This Useful Post:

    manos///3 (21-09-10), Stathis (21-09-10)

  6. #244
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο E60_Arkadia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου μαρανε την καρδια το Ε30 οταν συγρουστηκε.
    Τους μ@λ@κες που ξεκαρδίστηκαν που τους πας?

    Τελικά μόνο η 996 στην αρχή τη γλύτωσε. Κρίμα και για την ducktail.

  7. #245
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    South
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.121
    Thanked
    3802
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Το καλυτερο αυτοκινητο που ειχα ποτε Golf 5 GTI !!!
    Tα εκανε ολα και παντου...γρηγορο ,δυνατο, στριφτερο, αξιοπιστο, ποιοτικο , οικονομικο , οικογενειακο, σπορ , αλητικο ,σοβαρο, για πικ νικ ,για μπουζουκια , για αναβαση , για , για ,για ............μονο με 28.000!!!

    Αντε γειαααααααααααααααα

  8. The Following User Says Thank You to manos///3 For This Useful Post:

    PSDEDES (21-09-10)

  9. #246
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    3.147
    Thanked
    4325
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manos///3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το καλυτερο αυτοκινητο που ειχα ποτε Golf 5 GTI !!!
    Tα εκανε ολα και παντου...γρηγορο ,δυνατο, στριφτερο, αξιοπιστο, ποιοτικο , οικονομικο , οικογενειακο, σπορ , αλητικο ,σοβαρο, για πικ νικ ,για μπουζουκια , για αναβαση , για , για ,για ............μονο με 28.000!!!

    Αντε γειαααααααααααααααα
    Το καλλίτερο ;
    Και αυτό ; Το βάζεις μετά το Golf δηλαδή ;

  10. #247
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    South
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.121
    Thanked
    3802
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Κωνσταντίνος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το καλλίτερο ;
    Και αυτό ; Το βάζεις μετά το Golf δηλαδή ;
    Κωνσταντινε αυτο ειναι λιγακι ''ειδικο''
    Δυστηχως δεν ειναι οικονομικο, δεν ειναι οικογενειακο, δεν μπαινει παιδικο καθισματακι πισω, δεν ειναι για πικ νικ, δεν ειναι για χωματοδρομο., δεν ειναι........

    ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΙΣΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  11. The Following 2 Users Say Thank You to manos///3 For This Useful Post:

    ghost-rider (21-09-10), Stathis (21-09-10)

  12. #248
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τους μ@λ@κες που ξεκαρδίστηκαν που τους πας?
    χεχε ειμαι κι εγω αναμεσα τους...

  13. #249
    Εγγραφή
    11-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.515
    Thanked
    2707
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ghost-rider Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατσε, γιατι θα ξεχασω και αυτα που ξερω. Παντα ευθυνεται σε λαθος του οδηγου. Το αυτοκινητο εχει συγκεκριμενες δυνατοτητες που ο οδηγος οφειλει να γνωριζει. Τα λαστιχα ειναι επιλογη του οδηγου, και δεν φταινε ποτε που εφυγε το αυτοκινητο. Τα φρενα ομοιως δεν φταινε που δεν προλαβες να σταματησεις. Ποτε δεν ειναι σε θεση να φταιει ενα μηχανημα. Αυτος που το χειριζεται οφειλει να ειναι υπευθυνος και να γνωριζει ποιες ειναι οι δυνατοτητες του.
    εν μερει συμφωνω.αλλα οταν το λανσαρεις σαν ΓΡΗΓΟΡΟ RS,GT οικογενειακο πρεπει να πληροι και καποιες προδιαγραφες.γιατι και οι οδηγοι που απευθυνεται δεν ειναι οδηγοι αγωνων.δεν νομιζω να πρεπι να περασουν σεμιναριο οι οδηγοι του οκταβια.ουτε θα το πανε και με 80 χλμ αλλιως θα επαιρναν την εκδοση 1600.το ποτε δεν φταιει το αυτοκινητο δεν το δεχομαι.καθως υπηρχαν,υπαρχουν και θα υπαρχουν καλα και κακα αυτοκινητα στην ιδια κατηγορια.ωστοσο εχω πει πως για τα λεφτα του ειναι πολυ καλη προταση

  14. #250
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manos///3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το καλυτερο αυτοκινητο που ειχα ποτε Golf 5 GTI !!!
    Tα εκανε ολα και παντου...γρηγορο ,δυνατο, στριφτερο, αξιοπιστο, ποιοτικο , οικονομικο , οικογενειακο, σπορ , αλητικο ,σοβαρο, για πικ νικ ,για μπουζουκια , για αναβαση , για , για ,για ............μονο με 28.000!!!

    Αντε γειαααααααααααααααα
    Κι εγώ το ίδιο είχα Μάνο, με DSG!

    Γρήγορο ήταν. Στριφτερό ήταν. Άπιαστο σε ορεινό στροφιλίκι ήταν. Οικογενειακό θα μπορούσες να πεις πως ήταν, αν και οριακά. Σπορ/αλήτικο και κυριλέ ταυτοχρόνως σίγουρα ήταν. Οικονομικό ΔΕΝ ήταν. Μέσα στην πόλη έκαιγε 12.5lt/100km. Αν το οδηγούσες νευρικά κατέβαζε τον άμπακο. Ούτε τον χαρακτηρισμό 'ποιοτικό' τον δέχομαι. Η ποιότητα βαφής του ήταν μέτρια. Οι προφυλακτήρες είχαν άλλη απόχρωση από το αμάξωμα. Οι αρμοί του αμαξώματος ήταν for the festival (για τα πανηγύρια). Τα πλαστικά του ήταν σκληρά και έτριζαν. Οι επενδύσεις στα χερούλια των πορτών ξεφλούδιζαν. Τα καθίσματά του (ύφασμα) φθείρονταν πολύ γρήγορα και η επένδυσή τους άνοιγε. Το Octavia 5 προσωπικά μου φάνηκε πιο ποιοτικό. Όσο για την αξιοπιστία, δυο τινά συμβαίνουν: Ή είσαι πολύ τυχερός, ή δεν είσαι καθόλου ψείρας.

    Σινεμπλόκ στα ψαλίδια δεν άλλαξες ποτέ? Πίσω μοτέρ υαλοκαθαριστήρα που κόλλαγε? Top mounts? Σκάστρα? PCV? To μοτεράκι των flaps στην εισαγωγή? Οθόνη κλιματιστικού? Κλαπέτο ανακύκλωσης? Αισθητήρα κλειδαριάς πόρτας? Δε σου άνοιξε ποτέ το λαμπάκι του αερόσακκου όταν έβαλες άτομο στα πίσω καθίσματα? Η αντλία νερού σου κράτησε αρκετά? Πήρες μήπως χαμπάρι τι επικαθίσεις είχαν οι βαλβίδες σου μετά από 30.000-40.000km? Μέτρησες συμπίεση να δεις αν έκλειναν σωστά ή αν είχαν στραβώσει από τα κατάλοιπα λόγω της κατανάλωσης λαδιού και του άμεσου ψεκασμού που δεν τις ξέπλενε? Το ποτηράκι της αντλίας υψηλής το τσέκαρες ποτέ? Ο λοβός του εκκεντροφόρου από τον οποίο έπαιρνε κίνηση το εμβολάκι αυτό ήταν εντάξει ή σκαμμένος/φαγωμένος? Πόσες αναβαθμίσεις σου έκαναν στον εγκέφαλο? Πήρες μήπως χαμπάρι πως τα πρώτα GTI είχαν υψηλότερη συμπίεση, διαφορετικά πιστόνια (FSI dish), διαφορετικούς εκκεντροφόρους και διαστρωμάτωση καυσίμου (stratification) ενώ τα ΜΥ2006---> όχι? Για ποιο λόγο άραγε να συνέβη αυτό? Άκουσες τίποτα για προανάφλεξη λόγω μαλακών ελατηρίων βαλβίδων στα τελευταία μοντέλα? Είχες μηχανικό ή DSG κιβώτιο? Ρωτώ γιατί στο δικό μου (DSG) κροτάλιζαν οι δίσκοι τριβής του κιβωτίου από την πρώτη κιόλας μέρα και επί 4 χρόνια μου έλεγαν πως είναι φυσιολογικό. Μήπως να κάνεις μια αναζήτηση στο Google με τις λέξεις "DSG flash of death" για να δεις πόσο αξιόπιστες ήταν και οι μονάδες της Mechatronics για το DSG?

    Και για να μη λέμε πως είμαι κανένας σιδεροφάγος, από το 2007-2010 το οδηγούσε αποκλειστικά η γυναίκα μου (οδήγηση τύπου Driving Miss Daisy). Πάντως, ομολογώ πως το Golfάκι ήταν το καλύτερο VAG που είχα ποτέ. Από πολλές απόψεις θα μου λείψει.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη S8N : 21-09-10 στις 17:54

  15. The Following User Says Thank You to S8N For This Useful Post:

    Ptboul (22-09-10)

Σελίδα 25 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 152324252627 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP