Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 22

Θέμα: [E60]Φρενα Μ5 σε 520 steptronic

  1. #11
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    727
    Thanked
    103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Γεια σου Νικόλα, καλοπάτητα φιλαράκι. Οι αλενόβιδες που σφίγγουν επάνω στο μουαγιέ και συγκρατούν τον δίσκο δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο, ανοίγονται εύκολα και με ένα "πάσο" κάνεις εύκολα την δουλειά σου. Απλά φρόντισε να μην μπουν τίποτα ρινίσματα σιδήρου στο ρουλεμάν του μουαγιέ και το ξανά αλλάζεις πάλι Εύκολη δουλειά σε ένα απλό συνεργείο ή ακόμα και μόνος σου αν έχεις τα "μέσα"

  2. The Following User Says Thank You to Apostolos For This Useful Post:

    nikos-Mpacket (08-09-10)

  3. #12
    Εγγραφή
    04-01-10
    Περιοχή
    Νεο Ηράκλειο-Μεταμορφωση
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    856
    Thanked
    1112
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katsaraios Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπραβο Νικο πολυ καλα ,εκανες λοιπον την αρχη αντε και για μοτερ σιγα σιγα !!!
    Γιωργο το μοτερ θα ειναι και η ολοκληρωση του παζλ αλλα δεν το βλεπω συντομα λογω καποιων καταστασεων,εκτος και υπαρξει καποια αλλαγη ή καποια ευκαιρια.



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PANOS-E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νίκο, φανταστικά ! Μπράβο ! Με γειά και με χαρά ! Αντε και στο επόμενο βήμα τα μπαξίματα ... χα χα !
    ps. θες και λάστιχα ή μου φαίνεται ...?
    Πανο ευχαριστω πολυ,τα λαστιχα μου ειναι ταλαιπωριμενα απο την εξω μερια αλλα κρατανε ακομα,θα δειξει με τις πρωτες βροχες και αναλογως θα πραξω.

  4. #13
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos-Mpacket Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιωργο το μοτερ θα ειναι και η ολοκληρωση του παζλ αλλα δεν το βλεπω συντομα λογω καποιων καταστασεων,εκτος και υπαρξει καποια αλλαγη ή καποια ευκαιρια.



    Πανο ευχαριστω πολυ,τα λαστιχα μου ειναι ταλαιπωριμενα απο την εξω μερια αλλα κρατανε ακομα,θα δειξει με τις πρωτες βροχες και αναλογως θα πραξω.
    Αυτές οι γνωστές καταστάσεις έχουν φρενάρει και μένα ... το μοτέρ ίσως αργήσει ακόμα ... Λογικά θα τα πούμε από κοντά το Σάββατο.

  5. #14
    Εγγραφή
    04-01-10
    Περιοχή
    Νεο Ηράκλειο-Μεταμορφωση
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    856
    Thanked
    1112
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλοριζικα ! Αν κατάλαβα καλά από αυτά που λες και από την φωτογραφία σου λείπει η βιδα που κρατά τον δίσκο βιδωμενο στο μουαγιε! Μήπως θα ήταν καλύτερα να ανοίξεις μια τρύπα σε μουαγιε και ρουλεμαν ; Δεν ξέρω αν είναι εφικτό βέβαια ...δεν το έχω δει...( ΝικΕ60 γίνεται?) Αυτό στο λέω επειδή ναι με τα μπουλονια έχουν σχεδιαστεί να δέχονται δυνάμεις και καταπονησεις , αλλά εσυ τώρα ασκεις μια δύναμη παραπάνω με πολύ μικρότερη επιφάνεια εφαρμογής άρα μεγαλύτερη πίεση ! Θα σου προτεινα όπως και να έχει να παρακολουθείς λίγο τα μπουλονια σου! Σε κάθε ευκαιρία βγαζε τα να βλέπεις την κατάσταση τους ! Αν παρουσιάσουν κάποια κόπωση το συζητάμε ... Μια υπόθεση κάνω ,τίποτα παραπάνω ! Και πάλι καλοριζικα !
    υ.γ μην με παρεξηγήσεις μιλάω καλοπροαίρετα
    Ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες και δεν υπαρχει παρεξηγηση σε ανθρωπους που λενε την γνωμη τους χωρις να προσβαλλουν τον συνομιλητη τους.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aristent Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλοπατητα Νικο και καλως ηλθες στο "club"....φρενα Μ5!!!
    Πολυ καλη κατασταση φρενων και με ετοιμο λογοτυπο επανω στα μπροστινα!!!

    Τωρα για τις βιδες που ανεφερε πολυ σωστα ο m-power_01 ειναι διαδικασια που πρεπει να προγραμματισεις(και εγω μαζι) για το μελλον.Η δυναμη του αυτοκινητου μας ειναι μικροτερη και απο του γκουρου Νικου οποτε πιστευω να μην δουμε κλωτσημενα μπουλονια αλλα αυτο δεν ειναι λογος να το αποφυγουμε.
    Οσο για το ποσο ευκολο ειναι....εαν εχεις τους προηγουμενους δισκους ,αφου βγαλεις εξω τους Μ5,κανεις πατρον το σημειο που ειναι η τρυπα στον παλιο δισκο επανω στον Μ5....τρυπας τον Μ5 με το σωστο τρυπανι και ετοιμος.
    Ετσι το φανταζωμαι εγω....αλλιως ακολουθεις τη διαδικασια του Νικου.

    Ο μηχανικος μου λεει οτι εαν θα το κανουμε η βιδα δεν χρειαζεται ειδικη πατουρα να ερθει προσωπο με τον δισκο επειδη οι ζαντες προς το μουαγιε εχουν τετοια κενα σημεια!
    Και αυτο ομως εαν χρειαστει γινεται ευκολα με τρυπανι στο μεγεθος του κεφαλιου της βιδας και ισα-ισα τρυπημα να ερθει προσωπο η βιδα.
    Δεν το εχω κανει ακομα αλλα με πρωτη ευκαιρια θα γινει!

    Ολα αυτα ειναι για τους δισκους πισω γιατι οι μπροστινοι εχουν ταιριαξει σε αυτη την βιδα ακριβως!

    Με πρωτη ευκαιρια εαν θελεις καθαρες ζαντες αλλαξε τακακια με posi-quiet με κοστος 130 ευρωμπρος/πισω (ας ειναι καλα ο Νικος που τα ψαχνει για μας πριν απο εμας)θα δεις μεγαλη διαφορα στην μαυρη σκονη!!!

    Σας ζαλισα ε? .......Νικο με'γεια και παλι!!!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σου Νικόλα, καλοπάτητα φιλαράκι. Οι αλενόβιδες που σφίγγουν επάνω στο μουαγιέ και συγκρατούν τον δίσκο δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο, ανοίγονται εύκολα και με ένα "πάσο" κάνεις εύκολα την δουλειά σου. Απλά φρόντισε να μην μπουν τίποτα ρινίσματα σιδήρου στο ρουλεμάν του μουαγιέ και το ξανά αλλάζεις πάλι Εύκολη δουλειά σε ένα απλό συνεργείο ή ακόμα και μόνος σου αν έχεις τα "μέσα"

    Αρη και Δημητρη σωστα ειναι ολα αυτα που λετε και σας ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια αλλα και για τις συμβουλες σας.
    Μιλωντας με τον Νικο μου ειπε πως προς το παρον δεν υπαρχει λογος να προχωρησω σε κατι τετοιο αν αργοτερα δω οτι εχουν αρχισει και ζοριζονται τα μπουλονια τοτε σιγουρα θα τρυπηθουν τα μουαγιε και θα βιδωθουν πανω τους οι δισκοπλακες.

    Με αυτο το μοτερ και με το αυτοματο κιβωτιο δεν ειναι μεγαλες η δυναμεις που ασκουνται,αν ομως αναβαθμιστουμε μοτερικα τοτε θα γινει σιγουρα.

  6. The Following User Says Thank You to nikos-Mpacket For This Useful Post:

    aristent (09-09-10)

  7. #15
    Εγγραφή
    27-04-10
    Μηνύματα
    1.286
    Thanked
    1229
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Με γεια,με γεια Νικο,περιμενουμε εντυπωσεις.Αντε μπας και με μπριζωσεις να το κανω και γω χεχεχε....

  8. The Following User Says Thank You to E60_Arkadia For This Useful Post:

    nikos-Mpacket (23-09-10)

  9. #16
    Εγγραφή
    04-01-10
    Περιοχή
    Νεο Ηράκλειο-Μεταμορφωση
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    856
    Thanked
    1112
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο E60_Arkadia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με γεια,με γεια Νικο,περιμενουμε εντυπωσεις.Αντε μπας και με μπριζωσεις να το κανω και γω χεχεχε....
    Ευχαριστω πολυ το μονο που εχω να πω σε ολους ειναι οτι οσο πιο πολλα χιλιομετρα κανω τοσο πιο πολυ χαιρομαι για αυτην την επιλογη μου.

  10. #17
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos-Mpacket Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω πολυ το μονο που εχω να πω σε ολους ειναι οτι οσο πιο πολλα χιλιομετρα κανω τοσο πιο πολυ χαιρομαι για αυτην την επιλογη μου.
    Νίκο, βγες απο την Αθήνα αν δεν το έκανες ήδη, μάζεψε χιλιόμετρα και πάτα μιά γερή από τα πολλά. Θα πάθεις τραλαλα ... Ενιωσα προχτές κάτι τέτοιο σε κάποια φρεναρίσματα του Νίκου Ε60 ... Κόλαση !!!

  11. #18
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    727
    Thanked
    103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PANOS-E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νίκο, βγες απο την Αθήνα αν δεν το έκανες ήδη, μάζεψε χιλιόμετρα και πάτα μιά γερή από τα πολλά. Θα πάθεις τραλαλα ... Ενιωσα προχτές κάτι τέτοιο σε κάποια φρεναρίσματα του Νίκου Ε60 ... Κόλαση !!!
    Χαχαχαχαχαχαχα βρε τρελοκομείο

  12. #19
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαχαχαχαχαχαχα βρε τρελοκομείο
    Είπε ο γάιδαρος τον πετεινό κεφάλα !
    Εγώ ρε με το ταπεινό 520 είμαι τρελοκομείο ???

  13. #20
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    727
    Thanked
    103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PANOS-E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είπε ο γάιδαρος τον πετεινό κεφάλα !
    Εγώ ρε με το ταπεινό 520 είμαι τρελοκομείο ???
    Αλλά ποιος? Εγώ με το άλλο ταπεινό 520?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Apostolos : 23-09-10 στις 17:05

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP