Σελίδα 56 από 60 ΠρώτηΠρώτη ... 6465455565758 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 551 έως 560 από 591

Θέμα: Κατανάλωση των οχημάτων μας. Ποιά είναι?

  1. #551
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Στη Γερμανία, Πέτρο μου, θα οδηγούσαμε όλοι οκτακυλινδρα.

    Αλλά ζούμε στην Ελλάδα. Απ' τη μια έχεις τους φοροφΑγαδες κι απ' την άλλη τη γυναίκα (που όπως όλες πάσχει από penis envy).

  2. #552
    Εγγραφή
    25-11-11
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.939
    Thanked
    8023
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Μπορεί να έπεσα σε κατανάλωση,
    Αλλά λόγω αλλαγής καυσίμου ανέβηκα σε κόστος (από υγραέριο σε βενζίνη).
    Συνεπώς

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  3. The Following 4 Users Say Thank You to wheelman For This Useful Post:

    Konstantinos E60 (25-01-19), PetrosD (21-01-19), S8N (21-01-19), topmar (21-01-19)

  4. #553
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.580
    Thanked
    6681
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποτε οδηγούσα κι εγώ με το ένα μάτι στην κατανάλωση.

    Έδωσα τη δίλιτρη Ε60 με τα υπέρογκα τέλη και τον φόρο πολυτελείας και πήρα ένα Clio ντήζελ.

    Εκστασιάστηκα: Έλεγα σε όλους για το πόσο χαμηλή κατανάλωση έχει, για το ότι έσβηνε μόνο του, για τη ροπή του, για τα μηδενικά του τέλη, τον πράσινο δακτύλιο...

    Γούσταρα το τάμπλετ στη μέση του -κόκκινου- ταμπλώ με τα τσαχπινογαργαλιάρικα γραφικά, το AUX IN και τη θύρα USB. Γούσταρα τα μεγάλου προφίλ ελαστικά που απορροφούσαν τις λακκούβες. Γούσταρα τα φώτα λεντ και που ήταν μικρό και πάρκαρε παντού.

    Γούσταρα τα φθηνά σέρβις ρε γαμώτο.

    Απέφευγα να χρησιμοποιώ την Αττική Οδό γιατί τα διόδια κόστιζαν παραπάνω απ' ό,τι τα καύσιμα. Όχι, κύριοι. Δε θα πλήρωνα ΕΓΩ Καρανίκες και Μπόμπολες.

    Στον δρόμο ήμουν πάντα μπροστά, γιατί οι άλλοι -οι βενζινοκίνητοι- οδηγούσαν με αυγό κάτω από το δεξί πόδι.

    Έκανα πάνω από 2.000 χιλιόμετρα το μήνα και γελούσα γιατί χρησιμοποιούσα τις ίδιες υποδομές με τους υπόλοιπους αλλά δεν πλήρωνα! ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΑ ΔΕΚΑΡΑ ΤΣΑΚΙΣΤΗ! ΞΥΠΝΑΤΕ ΚΟΡΟΙΔΑ!

    Μέχρι κι η γυναίκα μου σταμάτησε να μου πρήζει τα μέζεα. Γούσταρε κι αυτή χαμηλή κατανάλωση και μηδενικούς φόρους. Διώξαμε το φαλλικό σύμβολο (πενβέ) και πήραμε Ρενώ, με σήμα το νιμού. Δεν ήμασταν πλέον δοσίλογοι γερμανοτσιολιάδες προσκυνημένοι μερκελιστές! Είμασταν Ολαντ-ικοί! Vive la France!

    Πέρασα σχεδόν 4 χρόνια πίσω από το τιμόνι του. Στα 4 αυτά χρόνια έκανα τρομερή οικονομία αλλά περιέργως δεν έβαλα τίποτα στην άκρη. Δεν πήγα ένα ταξίδι στο εξωτερικό. Στις διακοπές κατέληγα κάθε χρόνο στο εξοχικό των γονιών μου. Δεν αγόρασα καινούργια τηλεόραση, ούτε ανακαίνισα το σπίτι. Είχα το ίδιο κινητό και καφέ έφτιαχνα στη νεσπρεσσιέρα και τον έπαιρνα μαζί.

    Δεν ξέρω πότε το κατάλαβα ή ποια ήταν η αφορμή, αλλά με διαπέρασε σαν ηλεκτρικό ρεύμα: Με είχε αφομοιώσει η μιζέρια.

    Ο κάθε Καρανίκας θα τα πάρει ούτως ή άλλως, οπότε σε ποιον έκανα κακό? Μόνο στον εαυτό μου.

    Θυμάστε τον Χόρν στο 'Μια ζωή την έχουμε'; Τον ρώτησαν εάν θα πατούσε ένα κουμπί για να αποκτήσει 3500 χρυσές λίρες. Την ίδια ώρα όμως, στα βάθη της Κίνας, θα πέθαιναν 3500 μανδαρίνοι.

    3500 Μανδαρίνοι: Κίτρινοι, σαν τις χρυσές τις λίρες.

    Εγώ λοιπόν το είχα πατήσει 4 χρόνια νωρίτερα. Και δεν σκότωσα ούτε έναν Μανδαρίνο. Σκότωσα εμένα.

    Περιττό να σας πω πως τα έκανα όλα πουτάνα. Και τρίλιτρο 6κύλινδρο πήρα, και ταξίδι στο εξωτερικό πήγαμε, και κάθε μέρα παίρνω καφέ απ' έξω γιατί και ο καφετζής έχει προσωπικό και το προσωπικό έχει οικογένεια.

    Όσο για το 39άρι, πίνει. Πίνει σαν μελλοθάνατος αλκοολικός σε φεστιβάλ οινογευσίας. Κι εγώ το οδηγώ όπως την πρώτη μέρα που κάθισα πίσω από το βαρύ τιμόνι του κι έφυγα με ένα μάτσο ανταλλακτικά στο πορτ μπαγκάζ: Γκάζωνα. Γκάζωνα και καύλωνα.


    Υ.Γ. Στην έκθεση αυτοκινήτου είδα το ανανεωμένο Κλιό. Ο γιος μου με τράβηξε να πάμε να το δούμε από κοντά. Κάθισα ξανά μέσα και ήταν σαν deja vu. Φουκαριάρικο Κλιό.

    Δάκρυσα.

    Δάκρυσα γιατί ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΟΥΣΤΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΦΕΡΕΙ ΠΙΣΩ ΤΑ 4 ΕΚΕΙΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΤΗΣ ΚΛΑΣΟΜΠΑΝΙΕΡΑΣ ΜΕ ΤΟ CLATTER ΤΟΥ ΜΑΜΗΜΕΝΟΥ ΤΟΥ ΝΤΗΖΕΛ.

    Όπως λέει ένας από τους πλέον αγαπητούς μου φίλους: Always be yourself, unless you can be a Pirate. Then, be a Pirate.

    Όλα ρόδες, Bitches.

    ¨Επος....

    που εισαι να ερθω να σε φιλησω Άρη..

  5. The Following 4 Users Say Thank You to nikos valvetronic For This Useful Post:

    Apostolos (22-01-19), Leonidas_E39 (29-01-19), S8N (21-01-19), vagmag (25-01-19)

  6. #554
    Εγγραφή
    25-11-11
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.939
    Thanked
    8023
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos valvetronic Εμφάνιση μηνυμάτων
    ¨Επος....

    που εισαι να ερθω να σε φιλησω Άρη..
    Αθήνα ειναι,
    Να σε περιμένω για καφε???


    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  7. The Following User Says Thank You to wheelman For This Useful Post:

    nikos valvetronic (21-01-19)

  8. #555
    Εγγραφή
    06-11-14
    Περιοχή
    Μακεδονία
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.081
    Thanked
    1191
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Κάποτε οδηγούσα χωρίς αύριο, μόνο το ταχύμετρο έβλεπαν τα δυο μου μάτια και τις ΜΩΤ του BC να εμφανίζουν σταθερά τριψήφιες ενδείξεις, σε μια διαδρομή που έχει πολλές εναλλαγές (ευθείες, ανηφόρες, κατηφόρες, στροφές, καμπές κλπ), αδιαφορώντας για τα υπόλοιπα, απολαμβάνοντας τα σχεδόν 200ΗΡ και τα 40Kg ροπής κάθε στιγμή!

    Ευτυχώς ανήκω στους επιβίωσαντες (έως σήμερα) της κρίσης, απολαμβάνοντας εδώ και 11 συναπτά έτη το αγαπημένο μου διλιτρο E90 320d, με το οποίο η απόσβεση των ΤΚ και του ΦΠ, από την κατανάλωση καυσίμου, εξισορροπεί τα ετήσια κόστη του. Παράλληλα δε, αγόρασα κι ένα μικρότερο Opel Astra H 1.4 για τη σύζυγο, το οποίο καίει πολύ λιγότερο...όμως, αρνούμαι να το οδηγήσω εκτός πόλης, γιατί είναι πιο ψόφιο και από ψοφιμι εθνικής οδού, πατημένο από Oshkosh Tank Carrier.

    Με το BMW E90 320d δε, εκστασιάστηκα από την πρώτη στιγμή: Έλεγα σε όλους για το πόσο χαμηλή κατανάλωση έχει, για το ότι έσβηνε μόνο του και παράλληλα για τη ροπή του, για τις απίστευτες επιδόσεις του και την εξωπραγματικη τελική του ταχύτητα, αναλογιζομενος ότι ήταν Diesel.....

    Γούσταρα το στήσιμο του, τα απίστευτα κρατήματα του, το εξαιρετικό εσωτερικό του με τον κόκκινο κρυφό φωτισμό νύχτας του ταμπλώ, με τα τσαχπινογαργαλιάρικα κουμπάκια του, το AUX IN και το κουμπάκι απενεργοποιησης DSC. Γούσταρα τα χαμηλού προφίλ ελαστικά που αν και 45άρια, απορροφούσαν τις λακκούβες. Γούσταρα τα Bi-Xenon φώτα του και το απίστευτα γρήγορο τιμόνι του που όντας M-Pack, ήταν μικρό και πανεύκολο για παρκάρισμα, εκτός εάν είσαι ο τυπικός Ελληναρας κουλομαριας!

    Γούσταρα τα ακριβά σερβις του, διότι κατά ένα περίεργο λόγο, γίνονταν φθηνά αν αναλογιστείς ότι η συχνότητα τους ήταν σε διπλάσιο χρόνο από ότι στα υπόλοιπα "κοινά" που διαφήμιζαν τα φθηνά φθηνά σέρβις αλλά στην τελική κόστιζαν το ίδιο ρε γαμώτο.

    Απέφευγα να το χρησιμοποιώ όμως στην πόλη, καθόσον οι γνωστοί Ελληναρες οδηγοί με τα γνωστά σαραβαλάκια ανασφάλιστα, κυκλοφορούν ανάμεσά μας, σαν τα ζόμπι (... δεν είναι χορτοφάγα) σε παλιές cult ταινίες. Όχι, κύριοι. Σε επαρχιακές οδούς απολαμβάνω το στριγγλισμα των τροχών καθώς τα 40+ κιλά ροπής ψάχνουν εναγωνίως να βρουν πρόσφυση στην ελληνική γυάλινη επαρχιακή οδό, του κάθε τοπικού Μπόμπολα. Μα το ντιζελομούλαρο μου πείσμωνε, με το ζόρι να δείχνει καταναλώσεις πάνω από 6l/100Km.

    Στις εθνικές οδούς ήμουν πάντα μπροστά, προσπερνούσα τους πάντες και τα πάντα, όχι λόγω υπεραυτοκινητου, αλλά κυρίως γιατί οι άλλοι -οι βενζινοκίνητοι- οδηγούσαν νορμάλ με το δεξί τους πόδι. Μα το ντιζελομούλαρο μου πείσμωνε, με το ζόρι να δείχνει καταναλώσεις πάνω από 6l/100Km.

    Έκανα σχεδόν 1.200 χιλιόμετρα το μήνα και γελούσα με όλους τους δήθεν γρήγορους που οδηγούσαν αργά (εκτός από καμιά 2-3ΚΜ) γιατί έκαιγαν τα άντερά τους τα ΔΙΚΑ τους, οδηγώντας στις ίδιες υποδομές με τους υπόλοιπους αλλά πληρώνοντας τα μισά από αυτούς! ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΚΑΙ ΤΟ 1/3 ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ! ΞΥΠΝΑΤΕ ΚΟΡΟΙΔΑ!

    Μέχρι κι η γυναίκα μου σταμάτησε να μου πρήζει τα μέζεα. Γούσταρε κι αυτή χαμηλή κατανάλωση και όταν ερχόταν η ώρα για τα ΤΚ + ΦΠ, της έδειχνα το Excel-ακι με το ΙΔΙΟ κόστος με το Astra-τάφος και ηρεμουσε. Ευτυχώς που πήραμε το BMW E90 320 σε Diesel πριν 11 έτη, μονολογεί στα ταξίδια πλέον. Φυσικά, για αντίστοιχες εξορμήσεις με το Astra-τάφος, ούτε για αστείο, θα καεί πηγαίνοντας με 1η-2α κάθε τόσο. BMW Diesel Rulezz!

    Πέρασα σχεδόν 11 χρόνια πίσω από το τιμόνι του. Στα 11 αυτά χρόνια, καίτοι πηγαίνοντας πάντα γρήγορα, έκανα τρομερή οικονομία, έβαλα αρκετά στην άκρη αλλά περιέργως δεν σταμάτησα ποτέ να τρέχω-απολαμβάνω το αυτοκίνητο μου, διαρκώς, πασχίζοντας να δω κατανάλωση πάνω από 7l/100Km (μεικτή χρήση). Πήγα 6 φορές στο εξωτερικό, την τελευταία φορά πριν 20 μέρες στην Σερβία, με 5 άτομα + μπαγκαζιερα οροφής και 5 βαλίτσες, κοντά 2,2 τόνους στο δρόμο! Εδώ έκαψε λοιπόν τα άντερά του το ρημάδι, έφτασα επιτέλους τα πολυπόθητα 7l/100Km! Στις διακοπές κάθε χρόνο πηγαίνω όπου αντέχουν τα παιδιά, είτε 100 είτε 1000 ΚΜ μακριά, αφού είπαμε ότι το ντιζελομούλαρο μου πεισμωνει, με το ζόρι να δείχνει καταναλώσεις πάνω από 6l/100Km. Οπότε όλα φθηνά γίνονται, εάν εξαιρέσεις τα διόδια του Μπόμπολα (κάτσε όμως, όλοι τα πληρώνουν αυτά). Με την δε οικονομία στην κατανάλωση, ανακαίνισα και το εξοχικό των γονιών μου, για να απολαμβάνουμε (όποτε πάμε) τις ανέσεις των στρωμάτων νερού, το ζεστό νερό από τους επιλεκτικους συλλέκτες του θερμοσίφωνα και το δωρεάν ρεύμα από τα φωτοβολταϊκά. Έχω ανακαινίσει πλήρως την γκαρνταρόμπα των τέκνων, κι επιτέλους με τα δεύτερα ζαντολαστιχα χειμερινά, ανεβαίνω στο Λαΐλια ή στο Φαλακρό για πλάκα, να μην εξασκηθούν στο σκι τα παιδιά; Δεν αγόρασα καινούργια τηλεόραση, ούτε ανακαίνισα το σπίτι. Νομίζω ότι 7ετιας οικία δεν χρήζει ανακαίνισης, ούτε η 55αρα 4K έφαγε τα ψωμιά της ακόμα. Κινητό εξακολουθώ να αλλάζω κάθε 8 μήνες, τα τελευταία 6 χρόνια. Ευτυχώς που έκοψα τον καφέ, το τσάι είναι απείρως υγιεινοτερο, έχανα τόσα χρόνια!

    Δεν ξέρω πότε το κατάλαβα ή ποια ήταν η αφορμή, αλλά ξαφνικά, αναπολώντας όλα αυτά τα 11 χρόνια συμβίωσης με το ντιζελοκινητο μουλάρι μου, οδηγώντας συνέχεια με το γκάζι στο πάτωμα και απολαμβάνοντας κάθε φορά το ταξίδι μαζί του, με διαπέρασε σαν ηλεκτρικό ρεύμα: Με είχε αφομοιώσει η ταχύτητα! Έτρεχα σαν τρελός, αδιαφορώντας για την οικογένεια μου, πασχιζοντας να πετύχω τι; Υψηλότερη κατανάλωση από τα 6l/100Km που καίει κατά Μ.Ο δικό μου (με το γκάζι στο πάτωμα);; Αφού τα 7αρια μόνο με μπαγκαζιερα ή με τρέιλερ τα δείχνει το ρημάδι! Αφού ήδη όλοι με 80-100 πήγαιναν στο δρόμο, μίζεροι και δήθεν, που αγόρασαν το διλιτρο βενζινοκινητο ρουφηχτρακι τους αλλά αδυνατούν να υποστηρίξουν το αδηφάγο στόμα του ρεζερβουάρ! Στην καλύτερη περίπτωση, διότι στην χειρότερη, απλά το κοιτάζουν ως μπιμπελο στο γκαράζ, χωρίς πινακίδες κυκλοφορίας εδώ και χρόνια!

    Ο κάθε Μπόμπολας θα τα πάρει ούτως ή άλλως, οπότε σε ποιον έκανα κακό? Μόνο στον εαυτό μου. Όσο και να το πατούσα το γκάζι, αυτό δεν έκαιγε, έπρεπε να το πάρω απόφαση!

    Θυμάμαι τους φίλους μου που με χλευαζαν όταν τους είχα πει προ 11 ετών, ότι το νέο μου BMW E90 θα το πάρω σε έκδοση Diesel. Από ταρίφα έως καυστήρα κυμαίνονταν οι χαρακτηρισμοι τους. Πως τα φέρνει η ζωή όμως, τελικά αποδείχτηκε η καλύτερη επιλογή, έβλεπα μακριά το δάσος, όταν οι άλλοι κοιτούσαν το δάχτυλο! Ένας εξ αυτών, ο φίλος μου ο Μπάμπης που πήρε το BMW E90 320i και εκτός από το ζευγάρι κιάλια που του έδωσα για να με βλέπει στο δρόμο, μετά τον 4ο χρόνο, το έχει σε πάρκινγκ χωρίς πινακίδες, και καίει, και κοστίζει! Ή ο έτερος φίλος μου ο Βασίλης με το εξίσου διλιτρο VW Passat TFSI, ο οποίος σε ταξίδι μας Ξάνθη - Θεσσαλονίκη, λίγο πριν την διασταύρωση για Σέρρες, έκοψε στα 80KM/h λέγοντας μου επί λέξη "ρε φίλε, εάν συνεχίσω με το ρυθμό που πας, όχι Θεσσαλονίκη αλλά ούτε Ρεντινα δεν φτάνω χωρίς φουλάρισμα ξανά"! Τστστσ, το αμάξι το παίρνουμε για να το χαιρόμαστε, όχι για να κάνουμε οικονομία ρε ματζιριδες, δήθεν!

    Εγώ λοιπόν, πασχιζοντας 11 χρόνια να ανεβάσω κατανάλωση πάνω από 6 l/100Km, οδηγώντας πολύ γρήγορα σχεδόν παντού, μπορεί να μην σκότωσα ούτε έναν ευτυχώς, αλλά σκότωσα εμένα. Γιατί αρνιόμουν να αποδεχτώ ότι το συγκεκριμένο όχημα, πάει γαμιωντας αλλά δεν καίει! Τα παράπονα στον άθλιο αυτό κατασκευαστή BMW!

    Περιττό να σας πω πως άρχισα τελευταία να τα κάνω όλα πουτάνα. Τέλος τα τελικιασματα 250αρια, τέλος τα 35' για την διαδρομή Σέρρες - Θεσσαλονίκη, τέλος όλα αυτά τα ανούσια τρεξίματα. Το πήρα απόφαση, δεν καίει! Άρχισα να οδηγώ σαν καθημερινός οδηγός, με ταξίδια οικογενειακά σε λίμνες, σε θάλασσες, με ταξίδι στο εξωτερικό τα Χριστούγεννα που μας πέρασαν, κλπ. Κι όλα αυτά, αφήνοντας μου περισσότερα χρήματα για να παίρνω μετοχές του ελληνικού χρηματιστηρίου (στα τάρταρα που έχει φτάσει ήδη), αλλάζοντας όμως και τον καθημερινό καφέ που ήδη έπαιρνα απ' έξω σε καφέδες για όλο το γραφείο, γιατί και ο καφετζής έχει προσωπικό και το προσωπικό έχει οικογένεια.

    Όσο για το E90 320d μου, το πήρα απόφαση, όσο και να το πιέζω, δεν πίνει. Δεν πίνει ούτε όταν κόβει το καύσιμο η αντλία, βλέποντας την βελόνα του κοντέρ να ρίχνει σφαλιάρες στο 248, προσπαθώντας να φτάσει στο 250... Άτιμε κόφτη! Κι εγώ, έπαψα πλέον να το οδηγώ όπως την πρώτη μέρα που κάθισα πίσω από το ακριβές M-Pack τιμόνι του κι έφυγα με ένα χαμόγελο 197ΗΡ στο πρόσωπο, τελικιαζοντας το στους δρόμους της Γερμανικής Autobahn.

    Πλέον, οδήγηση με ανθρώπινη συμπεριφορά, υπακοή στα όρια ταχύτητας επί το πλείστον, και αρχίζω να συνηθίζω στα 5άρια (ή και πιο κάτω) l/100Km! Αν το απολαμβάνω πλέον; Εξίσου πολύ! Γιατί; Γιατί δεν μου απαγορεύει κάνεις να πηγαίνω και με 250αρια όποτε μου καπνίσει, κι ας δείξει 6l/100Km το BC, χεστηκα! Εξάλλου, πάλι όλους θα τους προσπερνάω!

    Diesel Rulezz!

    ΥΓ: Τώρα που το ξανασκεφτομαι, το 4,8l/100Km, είναι λόγω χειμερινών ελαστικών με υψηλότερο συντελεστή τριβής και δείκτη E για κατανάλωση καυσίμου στο ταμπελακι του ελαστικού. Υπάρχει και πιο κάτω λοιπόν, με ανθρώπινες ταχύτητες!



    Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi Stage 1 300HP DSG7 7seater

  9. The Following 5 Users Say Thank You to topmar For This Useful Post:

    alexm (22-01-19), bakalos (22-01-19), BILL007 (22-01-19), S8N (21-01-19), wheelman (22-01-19)

  10. #556
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή


  11. #557
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    DIESEL RULEZZZZZZzzzzzZZZZZZZ
    doctore



  12. The Following User Says Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    topmar (22-01-19)

  13. #558
    Εγγραφή
    30-07-10
    Περιοχή
    Ξεσσαλονικη!
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    7.724
    Thanked
    17895
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Σιγά μην κοιτάω την κατανάλωση...Ούτε με ενδιαφέρει ούτε θα με ενδιαφέρει ποτέ! Αυτή είναι η δουλειά του, να πίνει βενζίνη και να μου προσφέρει χαρά!
    Ο Κυβερνήτης είναι υπεύθυνος για το αεροσκάφος και τους επιβάτες για όσο διαρκεί η πτήση. Ο Μηχανικός είναι υπεύθυνος για ΠΑΝΤΑ.



  14. The Following 9 Users Say Thank You to pilot For This Useful Post:

    andreas-d (22-01-19), atha (23-01-19), doctore (23-01-19), isou (22-01-19), Leonidas_E39 (29-01-19), Ptboul (23-01-19), S8N (22-01-19), tasos.kamv (22-01-19), zaharias (22-01-19)

  15. #559
    Εγγραφή
    14-01-10
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    388
    Thanked
    316
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pilot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σιγά μην κοιτάω την κατανάλωση...Ούτε με ενδιαφέρει ούτε θα με ενδιαφέρει ποτέ! Αυτή είναι η δουλειά του, να πίνει βενζίνη και να μου προσφέρει χαρά!
    Κ εγω ετσι ελεγα μεχρι που πηρα το diesel....

    Ειναι ηλιθια η διαφορα

    Αθηνα sofia 80€ 6.5 ωρες
    Mια ζωή Μ3 που είναι πουταν@ και κυρία...

    Μ3 is gone...

  16. The Following User Says Thank You to NICK_M3 For This Useful Post:

    topmar (23-01-19)

  17. #560
    Εγγραφή
    30-07-10
    Περιοχή
    Ξεσσαλονικη!
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    7.724
    Thanked
    17895
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δεν με ενδιαφέρει φίλε, ειλικρινά!
    Ο Κυβερνήτης είναι υπεύθυνος για το αεροσκάφος και τους επιβάτες για όσο διαρκεί η πτήση. Ο Μηχανικός είναι υπεύθυνος για ΠΑΝΤΑ.



Σελίδα 56 από 60 ΠρώτηΠρώτη ... 6465455565758 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP