Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 37

Θέμα: Κατάθεση Πινακίδων!!!

  1. #1
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή Κατάθεση Πινακίδων!!!

    Θεμα που απασχολει πολλους...

    σαφως κ εμενα γι αυτο κ το ανοιγω

    Για ευνοητους λογους πολυς κοσμος θα αναγκαστει ή θα καταθεσει πινακιδες μονο κ μονο για το γαμωτο που μας επιβαλλει η ολη κατασταση....

    ωστοσο, ακουσα οτι το ολο θεμα κρυβει κατι παγιδες...πρεπει να προσεξουμε καποια πραγματα!

    Κατ αρχας μου παν οτι πρεπει να καταθεσουμε πινακιδες την 31/12 κ ουτε μερα νωριτερα...αυτο γιατι αν θελω να παρω τις πινακιδες πισω μεσα στο 2012 θα αναγκαστω να πληρωσω κ του 2011 την μια μερα της 31/12/2011 (δλδ ολοκληρο το σημα)

    ξερει κανεις αν ισχυει το ανωτερω....ή αν κρυβονται αλλες παγιδες?

    πρεπει επισης να πουμε οτι καταθετουμε προσωρινα τις πινακιδες για να μην πανε για καταστροφη αλλα να πανε στην εφορια...

    σε αλλη περιπτωση καταστρεφονται κ πρεπει εκ νεου να βγουν καινουργιες...

    κ κατι αλλο....

    εγω τον Σεπτεμβρη περναω ΚΤΕΟ κανονικα...

    να το περασω?ή δεν υπαρχει λογος μιας κ θα καταθεσω πινακιδες τον Δεκεμβρη κ θα πληρωνω τσαμπα κ ΚΤΕΟ?


    Ευχαριστω...
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  2. #2
    Εγγραφή
    01-05-10
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    87
    Thanked
    76
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Στο μόνο που μπορώ να βοηθήσω, είναι ότι πλέον οι εφορίες, ζητάνε αποδεικτικά στοιχεία, για το εάν έχεις δικό σου χώρο parking, αλλιώς δεν δέχονται την κατάθεση των πινακίδων.Την πάτησαν πολλοί πέρυσι με τα σήματα, αλλά ήταν λίγες οι εφορίες που το ζήταγαν αυτό.Τώρα, άκουσα, ότι είναι γενική οδηγία.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Makman : 24-08-10 στις 10:39
    www.bmw-fanatics.gr
    www.bmw-fanatics.eu


    Η "πραγματική παρέα"........

  3. #3
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

  4. The Following User Says Thank You to Kostas_1 For This Useful Post:

    BILL007 (24-08-10)

  5. #4
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Makman Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλλά ήταν λίγες οι εφορίες που το ζήταγαν αυτό.Τώρα, άκουσα, ότι είναι γενική οδηγία.
    Αυτό υπήρχε απο ΠΑΝΤΑ!Αν δεν δηλώσεις δικό σου χώρο που θα είναι το αυτοκίνητο δεν μπορείς να καταθέσεις πινακίδες!Και φυσικά όχι δρόμο.Αλλά γκαράζ,αγρόκτημα κτλπ...

    Μου φαίνεται ότι κάποιοι υπάλληλοι δεν ξέρουν την δουλειά τους.Και μάλλον γενικότερα οι περισσότεροι δεν ξέρουν την δουλειά τους σε αυτό τον τόπο, γι'αυτό και δεν πάμε μπροστά!



  6. #5
    Εγγραφή
    01-05-10
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    87
    Thanked
    76
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό υπήρχε απο ΠΑΝΤΑ!Αν δεν δηλώσεις δικό σου χώρο που θα είναι το αυτοκίνητο δεν μπορείς να καταθέσεις πινακίδες!Και φυσικά όχι δρόμο.Αλλά γκαράζ,αγρόκτημα κτλπ:
    Είπα να το γράψω, μια και εδώ https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=3337 δεν αναφέρεται.Συγνώμη κιόλας ε ?




    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου φαίνεται ότι κάποιοι υπάλληλοι δεν ξέρουν την δουλειά τους.Και μάλλον γενικότερα οι περισσότεροι δεν ξέρουν την δουλειά τους σε αυτό τον τόπο, γι'αυτό και δεν πάμε μπροστά!
    Και εμένα μου φαίνεται, πως εάν ΔΕΝ είχες πάρκινκ, ΠΑΛΙ οι υπάλληλοι θα φταίγανε που ΔΕΝ θα μπορούσες να καταθέσεις πινακίδες.
    Πρίν λοιπόν τα βάλεις με τους υπαλλήλους, σκέψου πόσο (φτωχό ίσως) κόσμο εξυπηρέτησαν, κάνωντας τα "στραβά μάτια". Τέλος το
    www.bmw-fanatics.gr
    www.bmw-fanatics.eu


    Η "πραγματική παρέα"........

  7. #6
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Thumbs up

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Makman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη κιόλας ε ?
    Δεν υπάρχει θέμα παρεξήγησης φίλε Makman.Kαλά έκανες και το ανέφερες.Το σχόλιο μου ήταν γενικότερο και δεν στόχευε εσένα


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Makman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εμένα μου φαίνεται, πως εάν ΔΕΝ είχες πάρκινκ, ΠΑΛΙ οι υπάλληλοι θα φταίγανε που ΔΕΝ θα μπορούσες να καταθέσεις πινακίδες.
    Πρίν λοιπόν τα βάλεις με τους υπαλλήλους, σκέψου πόσο (φτωχό ίσως) κόσμο εξυπηρέτησαν, κάνοντας τα "στραβά μάτια". Τέλος το
    Xμ...Περί αυτού έχω να πω ότι εγω προσωπικά σαν Βασίλης θα προτιμούσα 1000 φορές ένα "καλό" κράτος με ίση μεταχείριση σχεδόν προς όλους, παρά στραβά μάτια και ρουσφέτια που έχουν γίνει το σήμα κατατεθέν της χώρας μας και μας έχουν φτάσει εδώ που μας έχουν φτάσει.

    Με τους σωστούς υπαλλήλους δεν τα βάζω ποτέ. Με τους άλλους παντού και πάντα.
    Όπως εγώ κάνω σωστά αυτό που ξέρω να κάνω και με επαγγελματισμό, έτσι οφείλει και ο κάθε υπάλληλος δημόσιου και ιδιωτικού τομέα,αυτοαπασχολούμενος ή όχι.Εϊναι το χρέος του στην τελική ως προς την κοινωνία και γι'αυτό που έχει ταχθεί να κάνει.

    Το να κάνουν τα στραβά μάτια για φτωχές υποθέσεις το δέχομαι. Είναι ίσως το δίκαιο σε αρκετές περιπτώσεις που ο νόμος αν εφαρμοστεί κατα γράμμα αδικεί κατάφορα.
    Το να λένε ότι δεν γνωρίζουν ή δεν εφαρμόζουν μια διάταξη που ισχύει εδώ και δεκαετίες είναι απαράδεκτο και αυτό ακριβώς στηλιτεύω!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 24-08-10 στις 13:02



  8. #7
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    καλα κανουν οι εφοριες και ζητανε αποδειξη παρκινγκ...

    δεν γινεται και σε αυτο οι πολεις μας να θυμιζουν αφρικη...

    οποιος θελει να καταθεσει πινακιδες, καλα θα κανει (θα καταθεσω κι εγω αρκετες απο τα δικυκλα που εχω), αλλα δεν γινεται να πιανει δωρεαν χωρο στερωντας τον απο αλλους που πληρωνουν τελη...

    ας βρει ενα γκαραζ, οικοπεδο, κλπ και ας το βαλει εκει το αυτοκινητο...
    δεν γινεται τα στενακια των συνοικιων να θυμιζουν νεκροταφειο αυτοκινητων και οσοι θελουν να παρκαρουν να ψαχνουν με τις ωρες....

  9. The Following 4 Users Say Thank You to Stathis For This Useful Post:

    bmwcompactjohn (24-08-10), PANOS-E60 (24-08-10), Z4 DCT (24-08-10), Χρίστος (24-08-10)

  10. #8
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Κτεο Βασιλη να "περασεις" κανονικα ,αν τελικα το δωσεις ειναι απαραιτητο το χαρτι για την πωληση.
    Επισης για τα παρκινγκ ειχε ακουστει οτι θα κανουν μεχρι και αυτοψια χωρου αλλα εδω δεν εχουν προσωπικο ουτε για να εξυπηρετησουν τον ογκο εργασιων τους σιγα μην γινει..
    Οτι ζητανε παντως να εχεις παρκινγκ ισχυει.

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  11. #9
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    Γιώργη ...

    ΔΕΝ θα το δωσω τελικά γι αυτό κ ρωτάω τι πρέπει να κάνω σ αυτή την περίπτωση!
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  12. #10
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.701
    Thanked
    3257
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    εγω τι να κανω?
    να καταθεσω πινακιδες και να περιμενω μπας και πουληθει η να του βαλω φωτια να το καψω και να τα παρω απο την ασφαλεια?
    "ΕΞΩ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΑΠ ΤΟΝ ΑΡΗ" (Τζιμακος)

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP