Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5

Θέμα: Δεν πάσχουν τα αυτοκίνητα!

  1. #1
    Εγγραφή
    13-07-19
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    184
    Thanked
    87
    Rides
    0

    Προεπιλογή Δεν πάσχουν τα αυτοκίνητα!

    Ο πίνακας οργάνων της BMW E36 1.6 του 98 πέθανε! Κάποιες μέρες πριν αναβόσβηνε (όχι τα λαμπάκια), εχθές τέλος! Τηλέφωνο στον ηλεκτρολόγο (τον ένα απο τους δύο που έχω), Φέρτο απο δω να το δώ, αλλά αυτά πάσχουν στο καντράν, μάλλον θα χρειαστούμε άλλο, πόσο θα πάει μάστορα, έ δεν ξέρω απο 50 έως 150, χώρια τα δικά μου, και χώρια ο κοντεράς που θα μας το γυρίσει άλλα 50! και θέλω τουλάχιστον 2 ημέρες! Παίρνω τον άλλο, τα ίδια!
    Εντάξει λέω απο μέσα μου, εγώ πιστεύω ότι κάπου δεν κάνει επαφή, μιας και πριν, στις λακκούβες έσβηνε, και μετά σε άλλη λακκούβα άναβε! Βγάζω το καντράν (δυο βιδάκια αστεράκια είναι), τραβάω λίγο λοξά, γιατί αλλιώς έπρεπε να βγει το τιμόνι, και φτάνω στις φίσες! τις βγάζω, ρίχνω WV40 , βάζω όλα στην θέση τους, και βουαλά! Όλα δουλεύουν τέλεια!
    Συμπέρασμα? (δικό μου!), δεν πάσχουν μόνον τα αυτοκίνητα! Πιο πολύ πάσχουν οι ''μαστόροι!''
    Και βλέπω πως δουλεύουν ο Μάικ Μπρούερ, και το CAR SOS, και ζηλεύω! (εντάξει καταλαβαίνω είναι εκπομπές! αλλά κάνουν αυτό που πρέπει ρε φίλε)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iliasb : 30-05-22 στις 19:32

  2. The Following 2 Users Say Thank You to iliasb For This Useful Post:

    A8hnaios (19-06-22), Kostas_1 (02-06-22)

  3. #2
    Εγγραφή
    28-11-14
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    955
    Thanked
    954
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Κατά πρώτον θα ρωτήσω, από το τηλέφωνο σου είπε ότι θέλει καντράν και το κόστος (υποθετικά) ή το είδε και το εξέτασε;
    E30 318i

  4. #3
    Εγγραφή
    13-07-19
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    184
    Thanked
    87
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Δεν το είδε, αλλά μου είπε προκαταβολικά, ότι αυτά τα αυτοκίνητα, και λόγω παλαιότητας πάσχουν τα καντράν τους, και μάλλον θέλει αλλαγή!
    Σωστά μου είπε, ότι πρέπει να το δει, αλλά χρειάζεται να το αφήσω 2 ημέρες!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iliasb : 30-05-22 στις 19:48

  5. #4
    Εγγραφή
    28-11-14
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    955
    Thanked
    954
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Τί να κάνει και αυτός από το τηλέφωνο. 2 μέρες όμως για να το κοιτάξει, είναι πολύ. Στην τελική, καλά έκανες και το κοίταξες μόνος σου και το έφτιαξες κιόλας.
    E30 318i

  6. #5
    Εγγραφή
    13-07-19
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    184
    Thanked
    87
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Από τα νεύρα μου το έκανα, θα έπρεπε (κατά την γνώμη μου), να μου πει, έχω πολύ δουλειά, έλα να του ρίξω μια γρήγορη ματιά και θα σου πω!
    Και να φανταστείς μου πήρε 10 λεπτά!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iliasb : 31-05-22 στις 20:05

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP