Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 69

Θέμα: Εμεινε δυστυχώς από ακινησία...!

  1. #21
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.182
    Thanked
    14074
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zeovani Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειλικρινά παιδιά δεν με ενδιαφέρει καθόλου η απόκλιση μεταξύ 130-200 ευρώ εάν είναι να έρθουν από τη BMW MOBILE CARE και να μου περάσουν την καινούργια μπαταρία και όχι απλά να μου βάλουν μπροστά το αμάξι...
    3 απορίες έχω:
    1)Εφόσον είναι της BMW MOBILE CARE άρα μου περνάν μπαταρία τιμής αντιπροσωπείας ή τιμής χαμηλότερης από αντιπροσωπείας?
    2) Εφόσον εξαντλήσω την πιθανότητα να του βάλω εγώ μπρος με τους πόλους θα τους φωνάξω. Εάν τους πω "απλά βάλτε μου μπρος το αμάξι να κάνω προς το παρόν τη δουλειά μου" αυτοί θα προσπαθήσουν με διαφορετικό τρόπο να μου το βάλουν μπρος?
    3)η Οδική βοήθεια που πληρώνω από την ασφάλειά μου μπορεί να κάνει ακριβώς το ίδιο με την BMW MOBILE CARE και ακόμη να μου βάλει μπαταρία αντιπροσωπείας?
    1)Σίγουρα τιμή ίδιας ή και λίγο μεγαλύτερης...Μικρότερης δεν νομίζω...Μπορείς απλά να πάρεις τηλ. και να τους ρωτήσεις
    3)Μπορεί να στο βάλει σίγουρα μπροστά με τα καλώδια.Μπαταρία αντιπροσωπίας λίγο χλωμό...

    για το 2 δεν γνωρίζω τι άλλες τεχνικές υπάρχουν εκτός απο καλώδια και αντικατάσταση μπαταρίας



  2. #22
    Εγγραφή
    25-01-10
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    129
    Thanked
    3
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Προφανώς αυτές οι προσφορές είναι αφού πάρει το αμάξι και κάνω τις διακοπές μου, γιατί προς το παρόν θέλω να του βάλω μπροστά...
    Και ερωτώ: Μπορεί κάποιος από αυτούς τους επαγγελματίες να έρθει σπίτι μου?

  3. #23
    Εγγραφή
    25-01-10
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    129
    Thanked
    3
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Τελικά παιδιά κανείς δεν μου απάντησε στο ερώτημα που είχα θέσει από την αρχή...
    Τελικά έχω ξεκλειδώσει την πόρτα του οδηγού (που έχει και το κλειδί)... Εάν την ανοίξω σίγουρα δεν θα βαράει κανένας συναγερμός βραδιάτικα έτσι?
    Αφού δεν ανάβει πλέον το αμάξι με κανένα κουμπί δεν έχω φόβο έτσι?



    Και κάτι άλλο, επειδή έχω και ένα άλλο BMW που εδώ και 2 μήνες τα έχει φτήσει από μπαταρία όντας αυτό σε συνεχή χρήση όμως (είναι μοντέλο 89') μπορώ εάν επιθυμώ να καλέσω την ίδια εταιρεία? Με συμφέρει ή θα μοσχοαγοράσω μία μπαταρία τόσο παλιού μοντέλου ενώ μπορώ να την ψάξω στο internet?

    thanks
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη zeovani : 09-08-10 στις 21:52

  4. #24
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Nα ρωτήσω κι εγώ κάτι?
    Αν το αμάξι πάρει μπρος με τα καλώδια και μετά λειτουργήσει για ώρα ώστε η μπαταρία να φορτίσει καλά και δεν ξαναμείνει σε μεγάλη περίοδο ακινησίας, ώστε να μην ξανααποφορτιστεί, γιατί να αλλαχτεί ?
    Άλλωστε και εντελώς καινούρια να είναι, αν το αμάξι κάνει να πάρει μπροστά 1-2 μήνες, τότε πάλι θα αποφορτιστεί.
    Τα 3 χρόνια δεν είναι και πολλά να πεις ότι η μπαταρία είναι πολύ παλιά.

    Μόνο αν δε φορτίζει ή αποφορτίζεται πολύ γρήγορα χρειάζεται αντικατάσταση, οπότε βάζε μπρος τουλάχιστον 1-2 φορές τη βδομάδα και αν συνεχίσεις να έχεις πρόβλημα, τότε πήγαινε για αλλαγή.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  5. #25
    Εγγραφή
    31-07-10
    Μηνύματα
    17
    Thanked
    9
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εγώ πάντως που έμεινα απο μπαταρία πριν μερικούς μήνες και μάλιστα φορτωμένος για ταξίδι ( ο νόμος του Merfy μαλλον ) άνοιξα με το κλειδί , έβαλα μπροστά με καλώδια που βρήκα δανεικά, το πήγα στο πρώτο ηλεκτρολογείο που βρήκα μπροστά μου και άλλαξα τη μπαταρία με συνολικό κόστος 80 Ε και σχετικούς ελέγχους αν φορτίζει ή φταίει τιποτα άλλο , και συνέχισα μια χαρά το ταξίδι μου. Εκείνο πάντως που μου είπε ένας φίλος τεχνικός της BMW που τον πήρα πριν τηλέφωνο είναι να προσέξω να μην έχω το κλειδί πάνω στη μίζα, όταν αποσυνδέσω την παλιά μπαταρία για να μην χάσει τις ρυθμίσεις του (318ι Ε46 valvetronic 2003).
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη andreas : 09-08-10 στις 22:26

  6. #26
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πάντως το δικό μου όταν μείνει, θα βάλω μπαταρία από.....ΜΙΝΙ. Ίδιος κωδικός αλλά στα μισά λεφτά. Γνωστό κόλπο από τα φιλαράκια μας εκεί 'απέναντι' ενώ ζυγίζει και 20lbs λιγότερο από τη μαμά μπαταρία του Μ3.

  7. #27
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    voltphreaks χρειεζεσαι Κωστη και τιποτα αλλο.
    Για ψαχτο λιγακι.

  8. #28
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αφού το καίγεσαι αύριο πρωί θα σου στείλω το τηλ/νο ενός καταστήματος στο Χαλάνδρι που ασχολείται ΜΟΝΟ με μπαταρίες .

    Οι τιμές του είναι φοβερές - για το VOLVO S40 του πεθερού μου είχε πάρει αν θυμάμαι καλά 60-70 ευρώ με ΦΠΑ και βέβαια γραπτή εγγύηση.

    Έρχεται με μηχανάκι στο χώρο σου και στην τοποθετεί χωρίς επιπλέον χρέωση.

  9. #29
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zeovani Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά παιδιά κανείς δεν μου απάντησε στο ερώτημα που είχα θέσει από την αρχή...
    Τελικά έχω ξεκλειδώσει την πόρτα του οδηγού (που έχει και το κλειδί)... Εάν την ανοίξω σίγουρα δεν θα βαράει κανένας συναγερμός βραδιάτικα έτσι?
    Αφού δεν ανάβει πλέον το αμάξι με κανένα κουμπί δεν έχω φόβο έτσι?



    Και κάτι άλλο, επειδή έχω και ένα άλλο BMW που εδώ και 2 μήνες τα έχει φτήσει από μπαταρία όντας αυτό σε συνεχή χρήση όμως (είναι μοντέλο 89') μπορώ εάν επιθυμώ να καλέσω την ίδια εταιρεία? Με συμφέρει ή θα μοσχοαγοράσω μία μπαταρία τόσο παλιού μοντέλου ενώ μπορώ να την ψάξω στο internet?

    thanks
    Δε νομίζω ότι θα χτυπήσει κανένας συναγερμός, όσο για το δεύτερο στο κόστος που σου λέω και με service at-your-door, δε νομίζω ότι θα βρεις στο Internet καλύτερη προσφορά.

  10. #30
    Εγγραφή
    20-03-10
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.727
    Thanked
    2862
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    γιατι να αλλαξεις μπαταρια? 2007 μοντελο και να θελει αλλαγη..? ταξιδακι να φορτισει θελει. και αν το ξαναφησεις για πολυυυυ ακινητο, βγαλε τον ενα πολο.
    Μη τα συζητας αδερφε...

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP