Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 18 από 18

Θέμα: Z4 Δερματινα καθισματα

  1. #11
    Εγγραφή
    16-06-10
    Περιοχή
    Όλα μας τα λεφτά στους Quandt...!
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.967
    Thanked
    5352
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω ακούσει και γω πολύ καλά λόγια για την AUTOSTOP, απλά έχε υπόψη σου ότι η Connolly Αγγλίας έχει κλείσει εδώ και ποοοοολλά χρόνια. Ωστόσο αυτό είναι το λιγότερο που σ ενδιαφέρει. Αν τα δέρματα που χρησιμοποιεί ο μάστορας είναι καλά και εκείνος νοικοκύρης δεν θα χεις κανένα πρόβλημα.

    Ο Βρανάκης επίσης πολύ καλή επιλογή. Μου χει κάνει αρκετές δουλειές και εκείνος.

    Τα τελευταία έξι χρόνια πάντως δουλεύω με το Ρέλλα (www.rellas.com) και έχω μείνει άφωνος από τη προσοχή στη λεπτομέρεια που δίνει. Επίσης η ποιότητα στα δέρματα που βάζει είναι κορυφαία. Το βλέπω σε πελατών δέρματα στη πορεία....
    Προσφατα ρώτησα το Ρέλλα γιατί θέλω να αλλάξω δέρμα στο τιμόνι του m3 και μου είπε πως στην τριχρωμη ραφη δεν έχει κ ούτε μπορεί να βρει θαλασσι κλωστή αλλά αντί αυτής θα βάλει γκρι. Επειδή θέλω όσο το δυνατόν εργοστασιακό αποτέλεσμα μάλλον θα στραφω προς carrera μεριά που μου είπανε πως η ραφη θα είναι όπως η εργοστασιακή. Εντυπώσεις κανείς από την carrera leathers?
    "There was s'thing of a sweet spot around the turn of the millennium, during which BMW produced two seminal masterpieces that have never quite bettered by their successors - the E46 ///M3 and the E39 ///M5" [BMW Car, 01/14]


  2. #12
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο EVERGET Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσφατα ρώτησα το Ρέλλα γιατί θέλω να αλλάξω δέρμα στο τιμόνι του m3 και μου είπε πως στην τριχρωμη ραφη δεν έχει κ ούτε μπορεί να βρει θαλασσι κλωστή αλλά αντί αυτής θα βάλει γκρι. Επειδή θέλω όσο το δυνατόν εργοστασιακό αποτέλεσμα μάλλον θα στραφω προς carrera μεριά που μου είπανε πως η ραφη θα είναι όπως η εργοστασιακή. Εντυπώσεις κανείς από την carrera leathers?
    Γκρι ?? Το δικό μου πως το φτιαξε πριν 3 μήνες ???

    Αύριο που θα πάω στο μαγαζί θα το τριπλο-τσεκάρω και θα σου πω.

  3. #13
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε καμία περίπτωση δεν ισχύει αυτό ...
    'Αγνώστου ταυτότητας' δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι κακής ποιότητας.

    Παρακάτω παραθέτω τη σχετική παράγραφο από το site τους. Τα συμπεράσματα δικά σας.

    "UK Hide is the authorised distributor of Connolly Leather, buying up large quantities of leather when this world-renowned industry name ceased trading. We hold stocks of original Connolly Autolux and Autocalf hides, and are still working with members of the Connolly family, making Autolux, Autocalf and Vaumol to the original specification colours."

  4. The Following User Says Thank You to Monsta For This Useful Post:

    BILL007 (08-08-10)

  5. #14
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    'Αγνώστου ταυτότητας' δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι κακής ποιότητας.

    Παρακάτω παραθέτω τη σχετική παράγραφο από το site τους. Τα συμπεράσματα δικά σας.

    "UK Hide is the authorised distributor of Connolly Leather, buying up large quantities of leather when this world-renowned industry name ceased trading. We hold stocks of original Connolly Autolux and Autocalf hides, and are still working with members of the Connolly family, making Autolux, Autocalf and Vaumol to the original specification colours."

    απο το κείμενο πάντως φαίνεται πως ούτε καν τον προμηθευτή της πρώτης ύλης
    άλαξαν.
    να λένε μπαρούφες το αποκλείω πάντως γιατί μιλάμε για πολύ μεγάλη εταιρεία
    με τεράστιες πωλήσεις και πάαααρα πολούς distributors...
    anyway...
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  6. #15
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο EVERGET Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσφατα ρώτησα το Ρέλλα γιατί θέλω να αλλάξω δέρμα στο τιμόνι του m3 και μου είπε πως στην τριχρωμη ραφη δεν έχει κ ούτε μπορεί να βρει θαλασσι κλωστή αλλά αντί αυτής θα βάλει γκρι. Επειδή θέλω όσο το δυνατόν εργοστασιακό αποτέλεσμα μάλλον θα στραφω προς carrera μεριά που μου είπανε πως η ραφη θα είναι όπως η εργοστασιακή. Εντυπώσεις κανείς από την carrera leathers?
    Λοιπόν το είδα και πράγματι έτσι είναι. Απορώ πως δεν το είχα προσέξει. Η 'πρώτη' κλωστή δεν είναι θαλασσί, αλλά γκρι ανοιχτό. Τεσπά, θα το ξεπεράσω...

    Επίσης θα σου πρότεινα στο φρέσκο δέρμα που θα σου βάλουν στο τιμόνι να τους ζητήσεις να είναι nappa. Το 46 Μ3 είχε απλό δέρμα, τα τιμόνια των Ζ4Μ όμως που έχουν nappa από το εργοστάσιο είναι άλλο πράγμα.

    Για τη carrera δεν έχω feedback. Εταιρεία του Παζαρόπουλου είναι πάντως και όπως ίσως ήδη ξέρεις, την τρέχει η αδερφή του...

  7. The Following User Says Thank You to Monsta For This Useful Post:

    EVERGET (09-08-10)

  8. #16
    Εγγραφή
    11-08-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παιδια χαιρετε.Μολις αγορασα μια Z4 3.0 2005 και τα καθισματα ειναι μεν δερματινα αλλα δεν ειναι ηλεκτρικα ουτε Bucket.Μηπως καποιος γνωριζει που μπορω να βρώ?

  9. #17
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stavrosit Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια χαιρετε.Μολις αγορασα μια Z4 3.0 2005 και τα καθισματα ειναι μεν δερματινα αλλα δεν ειναι ηλεκτρικα ουτε Bucket.Μηπως καποιος γνωριζει που μπορω να βρώ?
    Κάνε ένα τηλέφωνο στο Νίκο (Speed & Style), έχει διάφορα αξεσουάρ bmw (210) 9850450........μέλος στο φόρουμ 'M3est'.

  10. #18
    Εγγραφή
    03-08-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    παιδια μολις γυρισα γραφειο και ειδα τα μηνυματα.
    ευχαριστω πολυ ολους!!!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP