Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 35

Θέμα: Φτηνο service

  1. #21
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 6ylinder Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δλδ ρε Σταμάτη μου λες ότι μου κάνει δώρο τους ελέγχους που τους κοστολογεί 155-85=70¤ και σε όποιον έχω πάρει τηλ. οι έλεγχοι που αναφέρει είναι τσάμπα (μέχρι κ σε αντιπροσωπεία);;; Θα τρελλαθούμε;

    Άντε να του κοστίσει 10¤ αν βγάλει κάρτα καυσαερίων....

    Και ακόμα...30¤ εργασία για λάδια-φίλτρα είναι τραγικό....
    σε αντιπροσωπεια ποσο κοστολογουν το service αυτο???
    η τιμη αυτη ειναι λογικη τα 85 ευρο τα 155 ειναι παραφουσκωμενη για την προσφορα.... για να βγει το 45%!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη spar@ : 13-12-12 στις 11:33

  2. #22
    Εγγραφή
    25-07-12
    Μηνύματα
    361
    Thanked
    333
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spar@ Εμφάνιση μηνυμάτων
    η τιμη αυτη ειναι λογικη τα 85 ευρο τα 155 ειναι παραφουσκωμενη για την προσφορα.... για να βγει το 45%!
    Ακριβώς, για να φανεί η έκπτωση! Αλλά και πάλι 85¤ για αλλαγή λαδιών κ φίλτρου μόνο είναι πολλά. Σε αντιπροσωπεία για αλλαγή λαδιών-φίλτρου μου είπαν 55¤ (45¤ τα λάδια+5~10¤ φίλτρο) με τζάμπα την (ανύπαρκτη) εργασία....

    Η προσφορά είναι απλά ανύπαρκτη. Και επαναλαμβάνω, οι έλεγχοι που αναφέρει είναι σχεδόν παντού δωρεάν!
    Ε36 M44Β19

  3. #23
    Εγγραφή
    12-02-10
    Μηνύματα
    24
    Thanked
    23
    Rides
    0

  4. #24
    Εγγραφή
    25-07-12
    Μηνύματα
    361
    Thanked
    333
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Οι τιμές που δίνει η BMW στο site δεν έχουν καμία σχέση με αυτά που μου είπαν στον Νταγκουνάκη. Συγκεκριμένα μου είπαν αλλαγή λαδιού κ φίλτρου 55¤ για Ε36.
    Ε36 M44Β19

  5. #25
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 6ylinder Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι τιμές που δίνει η BMW στο site δεν έχουν καμία σχέση με αυτά που μου είπαν στον Νταγκουνάκη. Συγκεκριμένα μου είπαν αλλαγή λαδιού κ φίλτρου 55¤ για Ε36.
    Tι λάδια θα χρησιμοποιήσουν σου είπαν?

    Γιατί υπάρχουν ορυκτέλαια με 5 ευρώ το λίτρο και φουλ συνθετικά με 13-14 ευρώ, που φυσικά δεν έχουν καμια σχέση μεταξύ τους.

    Γενικά, 55 ευρώ με φίλτρο από αντιπροσωπεία είναι τιμή σχεδόν κάτω του κόστους για καλό λάδι, οπότε μάλλον δεν θα είναι και ό,τι καλύτερο.
    Ρώτα για σιγουριά και πες μας για τι λάδι πρόκειται.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  6. #26
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο harryd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για καλές τις έχουν τις τιμές αυτές?

    Χαρακτηριστικά, για την 320 μου η αλλαγή λαδιών/φίλτρου, κοστίζει 100 ευρώ.
    Εμένα μου κοστίζει το ίδιο λάδι 12-13 ευρώ το λίτρο (Χ4), 10 ευρώ το φίλτρο και 10 ευρώ που δίνω στο μάστορα 72 ευρώ συνολικά.
    Και η αντιπροσωπεία θέλει 30 ευρώ παραπάνω και το θεωρεί και σπουδαία προσφορά?
    Οκ...
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  7. The Following User Says Thank You to Driver M For This Useful Post:

    Ptboul (13-12-12)

  8. #27
    Εγγραφή
    25-07-12
    Μηνύματα
    361
    Thanked
    333
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tι λάδια θα χρησιμοποιήσουν σου είπαν?
    BMW OEM με 9¤/λίτρο. Σύνολο 45¤ τα λάδια και κανά 5-10¤ είπαν το φίλτρο. Τους ρώτησα για εργασία και μου είπαν πως αν πρόκειται μόνο για λάδια-φίλτρα δεν χρεώνουμε κάτι. Αλλά ακόμη κι αν χρεώναν, πόσο θα ήταν;; Τα 85¤ πάντως δεν τα φτάνει ούτε για αστείο.

    Εγώ δεν ψάχνομαι για σέρβις, αλλά το είδα και μου έκανε εντύπωση που το έχει σαν προσφορά....ο ίδιος επίσης έχει το ακόλουθο.

    https://www.dealtown.gr/deals.php?id=92

    Εγώ εξακολουθώ να μην βλέπω καμία προσφορά. Δλδ στα 185¤ το inspection I θεωρείται προσφορά;;;; Εξ 'ού και το "αγοράστε όσα κουπόνια θέλετε"....αφού δεν έιναι προσφορά.


    Τιμές για E46 είδατε;;;;;; Παναγία μου!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη 6ylinder : 13-12-12 στις 15:27
    Ε36 M44Β19

  9. #28
    Εγγραφή
    27-11-11
    Μηνύματα
    420
    Thanked
    469
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    εαν δεν κανω λαθος οι αντιπροσωπειες δεν χρεωνουν την εργασια αλλαγης λαδιων γιατι πουλανε ακριβοτερα τα λαδια και βγαζουν κερδος απο εκει.

  10. #29
    Εγγραφή
    10-12-12
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    623
    Thanked
    542
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    παιδια, τετοιου ειδους μηχανικοι τετοιους πελατεςς ψαχνουν που τους λενε τα βασικα στον καταλογο και αλλες 20 ενεργειες που κανουν οι οποιες ειναι απλα ενας ''ελεγχος''. στην προκειμενη περιπτωση δεν ξερουν και πολλα πολλα οι πελατες για το τι γινεται πραγματικα και απλα τα πανε τα αυτοκινητα τους και τους γδερνουν κανονικοτατα εκμετελευομενοι την αγνοια των πελατων ( τις περισσοτερες φορες )... και το καλυτερο ???? οι γδαρμενοι λενε και ευχαριστω επειδη ακουνε οτι ''ελεγξα αυτο ελεγξα εκεινο, συμπληρωσα νερα κτλ. '' και αλλα ανουσια και περιττα για κοστολογιο πραγματα. φιλικα παντα και συγνωμη εαν φαινομαι επιθετικος απλα τετοιες εποχες που ο κοσμακης πειναει ειναι κοροιδια να τρωνε το χρημα του κοσμου ξεγελωντας τους...
    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι'αυτόν που θα προσπαθήσει. Μ.Α.

  11. #30
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bimmerm Εμφάνιση μηνυμάτων
    εαν δεν κανω λαθος οι αντιπροσωπειες δεν χρεωνουν την εργασια αλλαγης λαδιων γιατι πουλανε ακριβοτερα τα λαδια και βγαζουν κερδος απο εκει.
    20 ευρω στην Πατρα!!!

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP