Σελίδα 1 από 7 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 62

Θέμα: [E60] look m5 απορίες

  1. #1
    Εγγραφή
    14-06-10
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    16
    Thanked
    2
    Rides
    1

    Προεπιλογή [E60] look m5 απορίες

    Παιδιά καλημέρα και καλώς σας βρήκα. Είναι το πρώτο μου ποστ και θέλω να ρωτήσω το εξής πράγματα. Εχω μια 530i την οποία θέλω (και εγώ) να την κάνω look Μ5. Εννοώ ζαντολάστιχα, εμπρός και πίσω προφυλακτήρες, ποδιές και μάλλον μπροστά φτερά. Ξέρω ότι υπάρχουν αρκετά threads τα οποία τα διάβασα με προσοχή γι'αυτή τη μετατροπή αλλά η δικιά μου η περίπτωση λίγο διαφέρει. Βρήκα λοιπόν και αγόρασα μεταχειρισμένες ζάντες γνήσιες τις 166 19" με μία άσχετη διάσταση ελαστικών 255/35/19 εμπρός και πίσω, τα μπροστά παρεπιπτόντως βρίσκουν λίγο στο φτερό στις λακούβες. Το πρώτο δίλημμα ήρθε. Βάζω λάστιχα που προτείνει ο κατασκευαστής για το δικό μου αυτοκίνητο (245/35/19 μπροστά και 275/30/19) ή της Μ5 (255/40/19 και 285/35/19)? Αλλοι μού έχουν πεί ότι με τα Μ5 φτερά δεν θα έχω πρόβλημα. Αλλοι ότι θα βρίσκουν τα πίσω λάστιχα γιατί το Μ5 έχει αλλο στήσιμο (που όντως έχει) και ότι άλλο μπορεί να φανταστεί κανέις. Οσον αφορά τις λαμαρίνες, ο φαναρτζής μου μου προτείνε να πάρουμε μεταζειρισμένα Μ5 τα παραπάνω και να τα βάλουμε. Εγώ καταλαβαίνω ότι υπάρχει έτοιμη μετατροπή για το δικό μου και γενικά εχω ζαλιστέι. Φαντάζομαι ότι εχει συμβεί και σε εσάς αλλά είναι το πρώτο πράγμα που σκέφτομαι το πρωι και το τελευταίο το βράδυ (ούτε με γκόμενα δεν το έχω πάθει αυτό...)
    Θέλω λοιπόν έαν μπορείτε να με βοηθήσετε εσείς που ήδη τα έχετε κάνει αυτά κατ'αρχας να ξεδιαλύνω λίγο τα πράγματα στο κεφάλι μου.

  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    athens
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    38
    Thanked
    7
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    αν βαλεις m5 φτερα μπροστα και με τις διαστασεις των ελαστικων του m5 δε θα βρισκει
    τα ιδια φοραω εγω στο δικο μου
    οσο για πισω δεν υπαρχει προβλημα παντα με την προυποθεση να ειναι οι ζαντες τα σωστα offset μπρος πισω
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη zinant : 24-07-10 στις 12:43

  3. #3
    Εγγραφή
    14-06-10
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    16
    Thanked
    2
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    @zinant ξέχασα να πώ στην αρχή ότι μιλάω για το e60. Θέλω να σε ρωτήσω εάν έχεις δει διαφορά στην συμπεριφορά του αυτοκινήτου και εάν έχεις αλλάξει και τα υπόλοιπα μέρη που αναφέρω?
    Σ'ευχαριστώ.

  4. #4
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    athens
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    38
    Thanked
    7
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    το εχω κανει full look m5 in & out δες το album μου

  5. #5
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    athens
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    38
    Thanked
    7
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ο Δημητρης ( Apostolos+ ) θα σε κατατοπισει καλυτερα μιας και το εκανε το εγχειρημα προσφατα
    Δημητρηηηηηηηηηηηηηηηη βοηθησε το φιλο μας .........αφου χερεις δεν ειμαι και πολυ του γραψιματος

  6. #6
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    727
    Thanked
    103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zinant Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο Δημητρης ( Apostolos+ ) θα σε κατατοπισει καλυτερα μιας και το εκανε το εγχειρημα προσφατα
    Δημητρηηηηηηηηηηηηηηηη βοηθησε το φιλο μας .........αφου χερεις δεν ειμαι και πολυ του γραψιματος
    Γεια σου βρε Αντώνη... Αφού καλωσορίσω και εγώ το φίλο μας με την σειρά μου, να του πω πως αν θέλει να βάλει την κανονική διάσταση του Μ5 (τουλάχιστον για εμπρός 255χ40χ19, πίσω δεν υπάρχει θέμα) θα χρειαστεί οπωσδήποτε εμπρός φτερά και πλαστικά θόλων Μ5 καθώς και την ποδιά του Μ5 όπου πάνω σε αυτή βιδώνουν στο τελείωμά τους τα πλαστικά των θόλων με αποτέλεσμα να "τραβάει" λίγο πιο μέσα τα πλαστικά των θόλων σε σχέση με την μαμά ποδιά. Έτσι δεν θα έχεις κανένα απολύτως θέμα.. Σου εύχομαι με το καλό να το δεις πλήρως Μ5 (έστω και εξωτερικά χαχαχαχαχα) ξέρω μερικούς μέσα σε αυτο το φορουμάκι που την έχουν κάνει την δουλειά αυτή που σκέφτεσαι και μάλιστα μερικοί σε αρκετά μεγάλο βαθμό Αντώνη, Άρη, Νίκο mpacket για δώστε τα φώτα σας, άντε για πιάστε το keyboard και αρχίστε να γράφεται να βοηθήσουμε τον φίλο μας. Και εσύ Νικόλα μη νομίζεις ότι σε ξέχασα Μα που είναι όλοι τελοσπάντων, έχουν πιάσει τις παραλίες και παίρνουν μάτι?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Apostolos : 24-07-10 στις 13:57

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Apostolos For This Useful Post:

    aristent (25-07-10), dankgr (25-07-10)

  8. #7
    Εγγραφή
    14-06-10
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    16
    Thanked
    2
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zinant Εμφάνιση μηνυμάτων
    το εχω κανει full look m5 in & out δες το album μου
    Το είχα δει το αυτοκίνητό σου στο car. Εχω κρατήσει και τις foto. Μιλάμε για μεγάλη/ολική επέμβαση αλλά είναι πολύ όμορφο. Αρα η γνώμη σου κατ'αρχάς με τα λάστιχα (εαν αλλάξω φτερά μπροστά και χωρίς να πειράξω αναρτήσεις και άλλα εσωτερικά) είναι να πάρω τις διαστάσεις του Μ5. Φαντάζομαι κατάλαβα σωστά. Οπως επίσης και ότι εσύ έβαλες τα γνήσια Μ5 προφυλακτήρες/φτερά/ποδιές (και εκατομμύρια άλλα Μ5 εξαρτήματα έκτός από αυτά...)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dankgr : 24-07-10 στις 13:59

  9. #8
    Εγγραφή
    11-01-10
    Μηνύματα
    38
    Thanked
    12
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Θεωρώ ΜΕΓΑΛΟ φαουλ να φτιαξεις ενα μαιμου Μ5. Εχεις ενα πολυ ομορφο αμαξι το οποιο ειναι πιο σωστο να το αναδειξεις με ενα M-pack (το οποίο είναι πανέμορφο και σπορτιφ στην 5αρα) απο το να κανεις καγκουριά. Δεν κοροιδεύεις κανέναν με ενα μαιμου Μ5...και ιδιαίτερα τον εαυτό σου , καθώς θα θυμασαι το τι πραγματικά εχεις σε καθε πάτημα γκαζιού.

    Ενα Μ-pack θα σου ερθει και πιο φτηνο και θα σε κανει και πιο περίφανο απο το να εχεις ενα Μ5 φλομπα.

  10. #9
    Εγγραφή
    14-06-10
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    16
    Thanked
    2
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Sonic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρώ ΜΕΓΑΛΟ φαουλ να φτιαξεις ενα μαιμου Μ5. Εχεις ενα πολυ ομορφο αμαξι το οποιο ειναι πιο σωστο να το αναδειξεις με ενα M-pack (το οποίο είναι πανέμορφο και σπορτιφ στην 5αρα) απο το να κανεις καγκουριά. Δεν κοροιδεύεις κανέναν με ενα μαιμου Μ5...και ιδιαίτερα τον εαυτό σου , καθώς θα θυμασαι το τι πραγματικά εχεις σε καθε πάτημα γκαζιού.

    Ενα Μ-pack θα σου ερθει και πιο φτηνο και θα σε κανει και πιο περίφανο απο το να εχεις ενα Μ5 φλομπα.
    Εχεις δίκιο, δεν διευκρίνισα κάτι. Δεν έχω σκοπό να αλλάξω το σήμα "530i" πίσω δεξιά ούτε και βάλω Μ5 σήμα πουθενά. Απλά μου αρέσει εξωτερικά πάρα πολύ το Μ5 και θέλω όταν κοιτάζω το δικό μου να βλέπω αυτή την εικόνα. Τίποτα παραπάνω. Ευχαρίστως να το κάνω M-pack εάν μοιάζει με Μ5 αρκεί εάν θες να μου υποδείξεις τι σημαίνει αυτό.

  11. #10
    Εγγραφή
    11-01-10
    Μηνύματα
    38
    Thanked
    12
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αν δεις το bodykit και τις ζαντες του Mpack ,ειμαι σιγουρος οτι θα το ξεχασεις το Μ5 look.

    Eπισης μπορεις να κανεις μαγειρεμα με την εξατμιση και να την κανεις τετραμπουκη κοβοντας το defuser του πισω Mpack προφυλακτηρα.



    ...Ξεχασα να σου πω ,οτι μπορεις να δεις το M-pack σε οποιαδηποτε αντιπροσωπεια BMW.

Σελίδα 1 από 7 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP