Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 16 από 16

Θέμα: Λευκος φωτισμος οργανων

  1. #11
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.100
    Thanked
    13978
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PANOS-E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρη, να ρωτήσω εγώ κάτι ?

    Ο λευκός φωτισμός των οργάνων σου ταιριάζει με τον υπόλοιπο πορτοκαλί φωτισμό του εσωτερικού ?
    Πανο ουτε στο Μ5 ταιριαζει με τον υπολοιπο φωτισμο, αλλα ειναι ωραιο.

  2. The Following User Says Thank You to alexm For This Useful Post:

    PANOS-E60 (25-07-10)

  3. #12
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πανο ουτε στο Μ5 ταιριαζει με τον υπολοιπο φωτισμο, αλλα ειναι ωραιο.
    Πρέπει να το δω βράδυ γιά να σου πω τη γνώμη μου.

  4. #13
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εμένα δε με χαλάει καθόλου το πορτοκαλί, με χαλάει όμως αφάνταστα το οικονομόμετρο.

    Δεν υπάρχει μεγαλύτερη ανοησία από αυτό το όργανο. Θα μπορούσαν να είχαν βάλει ένα αυτοκόλλητο που να είχε τυπωμένη την ένδειξη 20lt/100km, το ίδιο πράγμα θα ήταν για μένα.

    Οπότε λοιπόν, ορίστε νέο project: Μ5 πίνακας με πορτοκαλί φωτισμό.

    Αλήθεια, τα υπόλοιπα μοτέρ έχουν αισθητήρα θερμοκρασίας λαδιού ώστε να λειτουργήσει το αντίστοιχο όργανο στον πίνακα οργάνων της M5? Και αν ναι, αυτό ισχύει και για μας με τα 4κύλινδρα?

  5. #14
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    727
    Thanked
    103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλήθεια, τα υπόλοιπα μοτέρ έχουν αισθητήρα θερμοκρασίας λαδιού ώστε να λειτουργήσει το αντίστοιχο όργανο στον πίνακα οργάνων της M5? Και αν ναι, αυτό ισχύει και για μας με τα 4κύλινδρα?
    Για τα 6κύλινδρα Μ54 σύνολα έχουν σίγουρα μιας και σε μένα που έχω τοποθετήσει και έχω ήδη ανεβάσει και φωτογραφία σε άλλο thread δουλεύει με την κωδικοποίησή μια χαρά. Δεν γνωρίζω δυστυχώς για τα 4κύλινδρα όμως...Κάποιος άλλος τα φώτα του...

  6. #15
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα δε με χαλάει καθόλου το πορτοκαλί, με χαλάει όμως αφάνταστα το οικονομόμετρο.

    Δεν υπάρχει μεγαλύτερη ανοησία από αυτό το όργανο. Θα μπορούσαν να είχαν βάλει ένα αυτοκόλλητο που να είχε τυπωμένη την ένδειξη 20lt/100km, το ίδιο πράγμα θα ήταν για μένα.
    Αρη τα αυτόματα είναι μάλλον λογικό να είναι σχεδόν συνεχώς κολημένα στο 20lt/100 ... μέσα στην πόλη. Τα χειροκίνητα δεν είναι έτσι όμως, πίστεψέ με. Εμένα το οικονομόμετρο με εξυπηρετεί πολύ και έχει αποτέλεσμα στο βενζινάδικο.

  7. #16
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τα 6κύλινδρα Μ54 σύνολα έχουν σίγουρα μιας και σε μένα που έχω τοποθετήσει και έχω ήδη ανεβάσει και φωτογραφία σε άλλο thread δουλεύει με την κωδικοποίησή μια χαρά. Δεν γνωρίζω δυστυχώς για τα 4κύλινδρα όμως...Κάποιος άλλος τα φώτα του...
    99.9% θα δουλέψει σωστά, σήμα θερμοκρασίας είναι. Τα Μ όργανα (μεταχειρισμένα) είναι προγραμματισμένα στην αρχική κωδικοποίηση από το εργοστάσιο ώστε να λειτουργεί ως δείκτης θερμοκρασίας ενώ στα απλά ως οικονομόμετρο, τα OBD σήματα υπάρχουν έτσι κι αλλιώς, απλά το κάθε μοντέλο διαβάζει αυτά που έχει προγραμματιστεί να διαβάζει.

    Αν τα Μ όργανα αγοραστούν καινούρια και μπουν απ' ευθείας σε ένα απλό μοντέλο (χωρίς να κωδικοποιηθούν ως Μ5 όργανα) ο δείκτης θερμοκρασίας λαδιού θα λειτουργήσει ως οικονομόμετρο

  8. The Following User Says Thank You to NickE60 For This Useful Post:

    S8N (12-08-10)

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP