Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 16

Θέμα: Λευκος φωτισμος οργανων

  1. #1
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή Λευκος φωτισμος οργανων

    Μια απο τις αγαπημενες μετατροπες που εχω κανει ειναι αυτη της αλλαγης του φωτισμου οργανων σε λευκο με κοκκινες βελονες οπως αυτα του ///Μ5.
    Για οσους εχουν οργανα Μ5, απο οσο ξερω nicke60,Apostolos ....και alexm δεν τους αφορα το παρων θρεντ

    Για τους υπολοιπους λεω να σας βαλω στη πριζα....το κοστος ειναι σχετικα μικρο αλλα η απολαυση της οπτικης διαφορας μεγαλη!!!

    Εγω ειχα στειλει τα οργανα στη Γερμανια σε καποιον που βρηκα σε γερμανικο μπεμβεδοφορουμ και μου εκανε πολυ καλη δουλεια(κοστος με μεταφορικα 90ευρω)






  2. The Following 3 Users Say Thank You to aristent For This Useful Post:

    bimmer-corfu (24-07-10), S8N (25-07-10), stratos (24-07-10)

  3. #2
    Εγγραφή
    04-01-10
    Περιοχή
    Νεο Ηράκλειο-Μεταμορφωση
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    856
    Thanked
    1112
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Αρη καλη η ιδεα αν και δεν βλεπουμε τις φωτο,μηπως ομως πιο καλα θα ειναι,οσοι απο εμας θελουνε,να ψαξουμε και να βρουμε ολο το καντραν για να βλεπουμε και την θερμοκρασια του μοτερ;

    Παντως ειναι κατι που δινει μια αλλη αισθηση στο εσωτερικο.

    Παρακαλω δωστε μας τα φωτα σας.................(για αλλη μια φορα)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nikos-Mpacket : 24-07-10 στις 00:10

  4. #3
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos-Mpacket Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρη καλη η ιδεα αν και δεν βλεπουμε τις φωτο,μηπως ομως πιο καλα θα ειναι,οσοι απο εμας θελουνε,να ψαξουμε και να βρουμε ολο το καντραν για να βλεπουμε και την θερμοκρασια του μοτερ;

    Παντως ειναι κατι που δινει μια αλλη αισθηση στο εσωτερικο.

    Παρακαλω δωστε μας τα φωτα σας.................(για αλλη μια φορα)
    Μηπως μπορει καποιος Mod να ξεμπλοκαρει τις φωτο?

    Νικο εσυ που εισαι Αθηνα κοντα σε γκουρου Ε60βαλε γνησια Μ5 ετσι κι αλλιως κωδικοποιησεις κλπ. απο οτι εχω καταλαβει ειναι παιχνιδακι γι'αυτους!!!κοστος?200-300 ευρω τα οργανα..... συν τοποθετηση/κωδικοποιηση.

  5. #4
    Εγγραφή
    04-01-10
    Περιοχή
    Νεο Ηράκλειο-Μεταμορφωση
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    856
    Thanked
    1112
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aristent Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μηπως μπορει καποιος Mod να ξεμπλοκαρει τις φωτο?

    Νικο εσυ που εισαι Αθηνα κοντα σε γκουρου Ε60βαλε γνησια Μ5 ετσι κι αλλιως κωδικοποιησεις κλπ. απο οτι εχω καταλαβει ειναι παιχνιδακι γι'αυτους!!!κοστος?200-300 ευρω τα οργανα..... συν τοποθετηση/κωδικοποιηση.
    Αρη ειναι δρομολογημενα αλλα πραγματα να μπουν στο αμαξι λιαν συντομως,με το εσωτερικο θα ασχοληθω αργοτερα,αλλα αν προκυψει κατι παντα στην διαθεση σας......

  6. #5
    Εγγραφή
    04-01-10
    Περιοχή
    Νεο Ηράκλειο-Μεταμορφωση
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    856
    Thanked
    1112
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aristent Εμφάνιση μηνυμάτων

    Εγω ειχα στειλει τα οργανα στη Γερμανια σε καποιον που βρηκα σε γερμανικο μπεμβεδοφορουμ και μου εκανε πολυ καλη δουλεια(κοστος με μεταφορικα 90ευρω)
    Αρη αν εχεις κανενα λινκ θα βοηθησει αρκετα για να δουμε πως το φτιαχνει,βαλε και δικιες σου φωτο για να δουμε την δουλεια του και να θαυμασουμεγια ακομα μια φορα την χιονατη σου........

  7. #6
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.100
    Thanked
    13978
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos-Mpacket Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρη ειναι δρομολογημενα αλλα πραγματα να μπουν στο αμαξι λιαν συντομως,με το εσωτερικο θα ασχοληθω αργοτερα,αλλα αν προκυψει κατι παντα στην διαθεση σας......
    ορε....τραβα κοιτα να παρουμε κανα διαρκειας και φανελα που ειπε ο προεδρος και αστα μπαξιματα...

    λιαν συντομως

  8. #7
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αν και δε συνιστω να κανετε αυτο που εκανα εγω με το εξωτερικο αλλα να βρειτε ανθρωπο να γινει εδω η δουλεια!!!
    τελος παντων....
    Το e-mail ειναι https://gr.mc247.mail.yahoo.com/mc/c...auer@VR-Web.de

    και ενα απο τα μηνυματα που ανταλαξαμε επειδη μπορει να κανει διαφορα αλλα ,που δεν ηθελα εγω ,οπως για παραδειγμα αυτοκοληττο //Μ στο στροφομετρο(αυτο που εχουν και οι ζαντες)κλπ.

    hello,
    ok, to you send me your cluster to

    Heiko Bauer
    Am Mehlmann 3
    96364 Marktrodach
    Germany

    we mod the cluster for 70¤ + 25¤ saved shipping return to greece

    rings in silver with red/yellow zone
    orange bc
    non m-sticker
    white light
    red needles

    this right?

    give the money in the box with the cluster

    best regards
    bauer


    ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!
    Τωρα οσο για τη συναλλαγη με τα λεφτα μεσα στο κουτι και τα οργανα να ταξιδευουν με κουριερ και την ολη καθυστερηση της γερμανικης κουριερ 15μερες το ρισκο ειναι μεγαλο!!!Η Γενικη Ταχυδρομικη ειχε το δεμα μου εκει σε 2 μερες!!! ενω η Γερμανικη Dhl σε συνδιασμο με τα ελληνικα ταχυδρομια ειναι καταστροφικη ......15 μερες!!!!σημειωστε οτι μια μερα χρειαζεται μονο για την μετατροπη αρα συνολο χωρις ταμπλο 18 μερες!!!

    Εικονες δες στο αλμπουμ των φωτο στο garage μου.

  9. #8
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    727
    Thanked
    103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aristent Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νικο εσυ που εισαι Αθηνα κοντα σε γκουρου Ε60βαλε γνησια Μ5 ετσι κι αλλιως κωδικοποιησεις κλπ. απο οτι εχω καταλαβει ειναι παιχνιδακι γι'αυτους!!!κοστος?200-300 ευρω τα οργανα..... συν τοποθετηση/κωδικοποιηση.
    Έτσι ακριβώς όπως τα λέει ο Άρης...Ορίστε και η απόδειξη περί αυτού. Δέχεται και προσφορά υπόψιν
    https://cgi.ebay.de/m5-tacho-e60-e61...#ht_500wt_1045

  10. The Following User Says Thank You to Apostolos For This Useful Post:

    nikos-Mpacket (25-07-10)

  11. #9
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aristent Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μηπως μπορει καποιος Mod να ξεμπλοκαρει τις φωτο?

    Νικο εσυ που εισαι Αθηνα κοντα σε γκουρου Ε60βαλε γνησια Μ5 ετσι κι αλλιως κωδικοποιησεις κλπ. απο οτι εχω καταλαβει ειναι παιχνιδακι γι'αυτους!!!κοστος?200-300 ευρω τα οργανα..... συν τοποθετηση/κωδικοποιηση.
    Ο ευκολότερος τρόπος να το προγραμματίσεις είναι να ξεκινήσεις "κωδικοποίηση combi" με SSS/ISIS φορώντας τα γνήσια όργανα πάνω στη φύσα ώστε να φορτώσει τα στοιχεία του γνήσιου και πριν κάνεις εκκίνηση κωδικοποίησης να "κοτσάρεις" στη φύσα τα όργανα του Μ5, περνώντας έτσι όλα τα δεδομένα των original οργάνων, στα Μ5 όργανα κάνοντάς τα να δουλεύουν ολόσωστα (διαδικασία hot-swap)

    Προσοχή! Ο κωδικός ανταλλακτικού δεν θα αλλάξει, οπότε σε κάθε μελλοντικό προγραμματισμό του αυτοκινήτου, το διαγνωστικό θα σου ζητά να αλλάξεις όργανα και να βάλεις τα σωστά (τα original) για να μπορέσει να συνεχίσει ...και στο τέλος ξαναβάζεις αυτά του Μ5 ...2 βιδάκια είναι, 2 λεπτά δουλειά

  12. The Following 7 Users Say Thank You to NickE60 For This Useful Post:

    aristent (25-07-10), BILL007 (24-07-10), Konstantinos E60 (24-07-10), nikos-Mpacket (25-07-10), PANOS-E60 (24-07-10), S8N (25-07-10), stratos (25-07-10)

  13. #10
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αρη, να ρωτήσω εγώ κάτι ?

    Ο λευκός φωτισμός των οργάνων σου ταιριάζει με τον υπόλοιπο πορτοκαλί φωτισμό του εσωτερικού ?

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP