Σελίδα 5 από 39 ΠρώτηΠρώτη ... 3456715 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 381

Θέμα: ΒΕΝΖΙΝΗ -ΤΙΜΕΣ -ΚΑΘΑΡΟΤΗΤΑ - ΠΡΟΣΤΙΜΑ - σε ολη την Ελλαδα (online)

  1. #41
    Εγγραφή
    04-01-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    379
    Thanked
    284
    Rides
    1

    Προεπιλογή !!!!!

    ομαδα μην τρελενεστε.......95αρα τελος δεν μπορει να την νοθευση με κατι μην ακουτε τιποτα...προσοχη σε αυτους που βαζουν 100αρα και πετρελαιο κινησης η θερμανσης...εκει ειναι τα euro ολα...εαν θελετε καπου να τσεκαρετε εαν ειστε χρηστης 95ρας το μονο που εχετε ν κανετε ειναι ν βαλετε στο αμαξι σας και καπακια να απαιτησετε να σας γεμισει ενα 16λιτρο μπετονι...για να τσεκαρετε μηπως κλεβει η μανικα....και το επομενο βημα να κανετε με λιγο χαρτι κουζινας ενα χονι και να την αδειασετε σε ενα καθαρο μπετονι επισεις 16litro για να τσεκαρετε εαν αλλαζει τα φιλτρα ο εκαστοτε βενζινας...για τυχον βρωμιες-σκουριες.....

  2. #42
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Salonica City
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.004
    Thanked
    335
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παιδιά δεν έχω κανένα θέμα να το αναφέρω δημόσια...άλλωστε ο παθών είμουνα εγώ και 2 ακόμα αυτοκίνητα της εταιρείας μας που βάζαμε εκεί. Δεν είμαι απλά σίγουρός αν κάτι τέτοιο είναι σύμφωνο με τους κανόνες εδώ ή όχι.

  3. #43
    Εγγραφή
    02-04-10
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ + ΣΕΡΡΕΣ
    Μηνύματα
    778
    Thanked
    287
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγω λεω να το παρει το ποταμι..και αν δεν το παρει αυτο ας το παρει το inbox..

  4. #44
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Salonica . . .
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    5586
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο yodas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά δεν έχω κανένα θέμα να το αναφέρω δημόσια...άλλωστε ο παθών είμουνα εγώ και 2 ακόμα αυτοκίνητα της εταιρείας μας που βάζαμε εκεί. Δεν είμαι απλά σίγουρός αν κάτι τέτοιο είναι σύμφωνο με τους κανόνες εδώ ή όχι.
    Ριχτο Γιωργο . . .

    Μονο καλο μπορεις να κανεις ισως γλιτωσουν αρκετα ατομα

    μετα απο την δικη σου εμμπειρια . . .

  5. #45
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παγκόσμιο ρεκόρ»
    Ακόμα πιο ακριβή η βενζίνη προσεχώς, δηλώνει ο πρόεδρος των βενζινοπωλών Ελλάδας


    ΑΠΕ
    Η μέση τιμή της αμόλυβδης κινείται πάνω από το 1,5 ευρώ το λίτρο
    Αθήνα


    Πρωταθλήτρια, όχι μόνο στην Ευρώπη, αλλά και παγκοσμίως αναμένεται να αναδειχθεί σύντομα η Ελλάδα, όσον αφορά στην τιμή της αμόλυβδης βενζίνης, επισήμανε στον ΒΗΜΑ 99,5 ο πρόεδρος των βενζινοπωλών Ελλάδας Μιχάλης Κιούσης. Ο κ. Κιούσης δεν απέκλεισε νέα αύξηση στον ειδικό φόρο κατανάλωσης στα καύσιμα.
    Μιλώντας στον ΒΗΜΑ 99,5 ο κ. Κιούσης δήλωσε: «Δεν πιστεύω να υπάρχει αλλού στον κόσμο τόσο ακριβή βενζίνη».

    Ο κ. Κιούσης εξέφρασε την εκτίμηση ότι η αμόλυβδη βενζίνη θα αυξηθεί κατά τρία λεπτά τον Ιούλιο, λόγω της ενσωμάτωσης του αυξημένου ΦΠΑ, ενώ δεν απέκλεισε να υπάρξει κι άλλη αύξηση του ειδικού φόρου κατανάλωσης στα καύσιμα.

    Ο πρόεδρος των βενζινοπωλών Ελλάδας, επικαλούμενος στοιχεία από τις εταιρείες πετρελαιοειδών, έκανε λόγο για μείωση στην κατανάλωση βενζίνης κατά 40%.

    Βάσει των στοιχείων που δημοσιοποίησε η ΕΕ, μεταξύ των «27» η Ελλάδα αναδεικνύεται πλέον «πρωταθλήτρια» στην τιμή της αμόλυβδης βενζίνης.

    Μετά και τη δεύτερη αύξηση του Ειδικού Φόρου Κατανάλωσης που επιβλήθηκε μέσα στο 2010, η μέση τιμή της αμόλυβδης κινείται πάνω από το 1,5 ευρώ το λίτρο.

    Τεράστιες παραμένουν και οι αποκλίσεις τιμών ανά νομό, με την τιμή σε πρατήριο της Μαγνησίας να φτάνει το 1,72 ευρώ το λίτρο.


    πηγή:in.gr

  6. #46
    Εγγραφή
    30-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    495
    Thanked
    115
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    το πειεργο ειναι οτι δεν ειδα κανενα πρατηριο Shell...γι αυτο ειναι και η πιο ακριβη?

  7. #47
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.696
    Thanked
    18796
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Άσε, σε λίγο θα βρίσκεις φθηνότερα πλουτώνιο απ' ό,τι αμόλυβδη. Αυτό θα έχει και τα καλά του βέβαια:


  8. #48
    Εγγραφή
    17-01-10
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    359
    Thanked
    192
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    κάθε πότε ενυμερωνεται το σιτε με τα προστιμα κλπ?

  9. #49
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Ναουσα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.108
    Thanked
    2482
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    kαι παντα στην απλη 95 και οχι στη 100αρα!!!
    αρααααα ολοι 100αρα τελος!!

  10. #50
    Εγγραφή
    20-05-10
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    48
    Thanked
    5
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μπραβο για το post.....

Σελίδα 5 από 39 ΠρώτηΠρώτη ... 3456715 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP