Σελίδα 15 από 39 ΠρώτηΠρώτη ... 5131415161725 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 141 έως 150 από 381

Θέμα: ΒΕΝΖΙΝΗ -ΤΙΜΕΣ -ΚΑΘΑΡΟΤΗΤΑ - ΠΡΟΣΤΙΜΑ - σε ολη την Ελλαδα (online)

  1. #141
    Εγγραφή
    27-11-11
    Μηνύματα
    420
    Thanked
    469
    Rides
    0

  2. #142
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bimmerm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ειδα την Τρίτη το βράδυ. Δεν εντυπωσιάστηκα από τη διεισδυτικότητα της έρευνας. Τα φορτώνει όλα τα φταιξίματα στα διυλιστήρια και δεν μπήκε καθόλου στο θέμα της λαθρεμπορείας καυσίμων, που αποτελεί και το πρόσχημα της κυβέρνησης για την εξίσωση των φόρων στο πετρέλαιο κίνησης / θερμανσης.

  3. The Following 3 Users Say Thank You to PANOS-E60 For This Useful Post:

    aristent (17-01-13), BILL007 (17-01-13), M_Dolce (05-02-13)

  4. #143
    Εγγραφή
    15-06-11
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    234
    Thanked
    517
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bimmerm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λίγο άσχετο αλλά μόνο εμένα με εκνευρίζει ο Τέλλογλου;

  5. The Following 2 Users Say Thank You to jkourkoulis For This Useful Post:

    doctore (28-02-13), Kostas_1 (17-01-13)

  6. #144
    Εγγραφή
    28-11-11
    Περιοχή
    ΑΡΓΟΣ
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.311
    Thanked
    1475
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    https://www.aniwthoi.net/2013/02/blog-post_645.html

    ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΕΙΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑ..............

  7. #145
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    ΚΙΛΚΙΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    900
    Thanked
    1109
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    εχει ξανασυζητηθει βεβαια,αλλα λογω μηδαμηνης αποστασης απο την πολη μου (κιλκις) οι περισσοτεροι φουλαρουν στα σκοπια,φυσικα λογω μεγαλης διαφορας στις τιμες των καυσιμων,οποτε πηγαινω και εγω οταν βολευει.
    ξερω οτι πολλοι θα πειτε οτι δεν ειμαι πατριωτης και παω τα λεφτα μου αλλου και αλλα τετοια......καμια σχεση.απλως προσπαθω να γλυτοσω οτι μπορω απο αυτους που τους εχω κανει συναιτερους με μηδενικο κεφαλαιο,απο την πλευρα τους φυσικα.

    τελος-παντων προχθεσινες τιμες εκει ....100αρα 1,38........95αρα 1,36.......ντιζελ κινησης 1,18...
    τιμες κιλκις 100αρα 2 ευρω+-2λεπτα.......ντιζελ 1,40+-2λεπτα.

    βαλαμε 50 και κατι λιτρα 100αρα με το αμαξι που ειμασταν και πληρωσε 70 ευρω...
    ενω εδω,θα πληρωνε 100......μιλαμε για 30 ευρω διαφορα.
    υστερα πηγαμε και σε μια ταβερνα......και αφου φαγαμε του σκασμου 2 ατομα και περισεψαν αλλα τοσα.....πληρωσαμε 17,5 ευρω!!!
    οχι δεν στηριζω τα σκοπια φυσικα,αλλα ΔΕΝ θελω να στηριζω τους ελεινους που μας κυβερνανε........πειτε το αντιδραση αν θελετε......και την μπεμπεκα μου που εδωσα,ο λογος ειναι ο ιδιος!!!

  8. The Following 2 Users Say Thank You to individual For This Useful Post:

    Leonidas_E39 (05-03-13), Tsik.D. (27-02-13)

  9. #146
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Salonica . . .
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    5586
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αντωνη τα καυσιμα ειναι απο Ελληνικα διυλιστηρια οτι καταλαβες καταλαβα και εγω . . .

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Christos 330 For This Useful Post:

    individual (23-03-13), nikos1400 (29-03-13)

  11. #147
    Εγγραφή
    22-03-12
    Περιοχή
    Περιστέρι-Παλλήνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.170
    Thanked
    930
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    το δικιο και το αδικο ειναι καπου μοιρασμενο σε αυτες τις περιπτωσεις

  12. The Following User Says Thank You to andreas_R For This Useful Post:

    individual (05-02-13)

  13. #148
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Christos 330 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντωνη τα καυσιμα ειναι απο Ελληνικα διυλιστηρια οτι καταλαβες καταλαβα και εγω . . .



  14. #149
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    ΚΙΛΚΙΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    900
    Thanked
    1109
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Christos 330 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντωνη τα καυσιμα ειναι απο Ελληνικα διυλιστηρια οτι καταλαβες καταλαβα και εγω . . .
    το γνωριζω χρηστο αυτο,με τα διυλιστηρια.
    και με την ευκαιρια,οτι εισαι βενζινας,να πω οτι δεν εχω τιποτα με κανεναν συναδελφο σου.....οι λογοι οπως ειπα πριν,ειναι αλλοι.
    για το αλλο που καταλαβαμε και οι δυο.....δεν καταλαβα...χαχα

  15. #150
    Εγγραφή
    28-11-11
    Περιοχή
    ΑΡΓΟΣ
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.311
    Thanked
    1475
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Λουκέτο στα πρατήρια υγρών καυσίμων που δεν θα εγκαταστήσουν το νέο σύστημα εισροών-εκροών
    Δημοσιεύθηκε από Autoblogger στις 26 Φεβ 2013 - 00:04 | 8 Σχόλια



    Με λουκέτα και αυστηρά πρόστιμα απειλούνται οι πρατηριούχοι που δεν θα εγκαταστήσουν το σύστημα εισροών- εκροών στα βενζινάδικα εντός του χρονικού ορίου που προβλέπει ο νόμος.
    Αυτό ορίζει νομοθετική παρέμβαση του υπουργείου Ανάπτυξης η οποία αναμένεται να ανακοινωθεί ενδεχομένως και σήμερα.
    Δυο μήνες πριν εκπνεύσει η προθεσμία για την εφαρμογή του νόμου για εγκατάσταση συστημάτων εισροών- εκροών στα πρατήρια υγρών καυσίμων σε Αττική και Θεσσαλονίκη, το υπουργείο Ανάπτυξης επιδιώκοντας να θέσει αυστηρότερες βάσεις στην εφαρμογή του νόμου, θέτει θέμα ακόμη και αναστολής της λειτουργίας των πρατηρίων εάν βρεθούν υπότροποι οι πρατηριούχοι σε θέματα εγκατάστασης ή λειτουργίας των συστημάτων. Υπενθυμίζεται ότι σε όλη τη χώρα θα έχει εφαρμοστεί πλήρως το σύστημα από τα μέσα του 2014.
    Παράλληλα, θα ανακοινωθεί από το υπουργείο οικονομική βοήθεια μέσω του ΕΣΠΑ για να βοηθήσει τους επαγγελματίες του κλάδου να εγκαταστήσουν τα συστήματα, τα οποία θα εξομαλύνουν τη λειτουργία της αγοράς, θα ενισχύσουν τον υγιή ανταγωνισμό και θα αποτρέπουν το λαθρεμπόριο.
    Ενημερωτικές ημερίδες σχετικά με την εγκατάσταση των συστημάτων ελέγχου εισροών- εκροών όγκου καυσίμων στα πρατήρια διοργανώνει η Πανελλήνια Ομοσπονδία Πρατηριούχων- Εμπόρων Καυσίμων σε Αττική, Θεσσαλονίκη και Ηράκλειο Κρήτης.
    Όπως επισημαίνει σχετικά, «η Πολιτεία υιοθέτησε με καθυστέρηση 12 ετών τις προτάσεις και τα αιτήματα του κλάδου για τον έλεγχο του λαθρεμπορίου και της παράνομης διακίνησης καυσίμων, με την εγκατάσταση των συστημάτων ελέγχου εισροών- εκροών. Έστω κι αν σε αυτή τη φάση τα συστήματα εγκαθίστανται μόνο στα πρατήρια, το πρώτο βήμα γίνεται».
    Οι ημερίδες θα πραγματοποιηθούν με δωρεάν συμμετοχή στην Αθήνα την Κυριακή 3 Μαρτίου στο Συνεδριακό Κέντρο MEC Παιανίας (Λ. Λαυρίου 301) στις 9.30 πμ, στη Θεσσαλονίκη θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 10 Μαρτίου στο ξενοδοχείο MET Hotel και στο Ηράκλειο Κρήτης την Κυριακή 31 Μαρτίου στην Παγκρήτια Συνεταιριστική Τράπεζα.
    Στις ημερίδες θα αναλυθούν από στελέχη του Υπουργείου Ανάπτυξης και εξειδικευμένους επαγγελματίες οι τεχνικές παράμετροι των συστημάτων, οι πληροφορίες που θα μπορούν να αντλούν οι πρατηριούχοι, καθώς και οι ελεγκτικές αρχές, κ.α.
    Επίσης, θα γίνει αναφορά στις δυνατότητες χρηματοδότησης της εγκατάστασης των συστημάτων με βάση τις διαπραγματεύσεις που βρίσκονται σε εξέλιξη με την κυβέρνηση.
    [Πηγή: AME-ΜΠΕ | Thanks for the tip, Μπάμπη]


    Διάβασε το πλήρες άρθρο εδώ: Λουκέτο στα πρατήρια υγρών καυσίμων που δεν θα εγκαταστήσουν το νέο σύστημα εισροών-εκροών - AutoBlog.gr

  16. The Following User Says Thank You to ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ For This Useful Post:

    bimmerm (28-02-13)

Σελίδα 15 από 39 ΠρώτηΠρώτη ... 5131415161725 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP