Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 19

Θέμα: Κρυφά μενού iDrive

  1. #1
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή Κρυφά μενού iDrive

    1. Κρυφό μενού διάγνωσης (Για αυτοκίνητα με iDrive και Navigation System Professional κατασκευασμένα ως Σεπτέμβριο του 2008) πιθανόν και σε κάποια με Navigation Business..

    Πιέζουμε το iDrive Controller προς τα κάτω (προς τον άξονά του) και κρατάμε πατημένο για 8 έως 10 δευτερόλεπτα. Το αφήνουμε και αμέσως περιστρέφουμε 3 κλικ προς τα δεξιά, αμέσως μετά 3 κλικ αριστερά, μετά 1 κλικ δεξιά, μετά 1 κλικ αριστερά, μετά 1 κλικ δεξιά, μετά πατάμε προς τα κάτω και το αφήνουμε.

    Μπαίνουμε στο μενού διάγνωσης On Screen Display (diagnostic applications)

    Πιέζουμε το iDrive Controller άλλη μια φορά και μπαίνουμε στην ECU list όπου εμφανίζεται η λίστα:

    Applications
    Host
    Tuner
    Ask
    Gateway
    TMC
    Position
    Telephone

    Περιστρέφοντας το iDrive Controller επιλέγουμε κάτι από τη λίστα, μετά πιέζουμε τον controller για να δούμε τα δεδομένα για το κάθε στοιχείο.

    Για να βγούμε απ' το κρυφό μενού διάγνωσης πιέζουμε το κουμπί "MENU" πίσω απ' τον controller.

    2. Κρυφό μενού πλοήγησης (Για αυτοκίνητα με iDrive και Navigation System Professional κατασκευασμένα ως Μάρτιο του 2007)

    Από το κεντρικό μενού του Navigation επιλέγουμε "Navigation".
    Πιέζουμε το iDrive Controller 3 φορές προς τα κάτω και βλέπουμε την επιλογή να μεταφέρεται την κάτω σειρά της οθόνης.
    Περιστρέφουμε τον controller ώστε να πάμε στο "Map, indicating dir. of travel"
    Χωρίς να πιέσουμε προς τα κάτω μετακινούμε το iDrive Controller διαγώνια πάνω-δεξιά και το κρατάμε σε αυτή τη θέση για 8 ως 10 δευτερόλεπτα. Το αφήνουμε και αμέσως περιστρέφουμε 3 κλικ προς τα δεξιά, αμέσως μετά 3 κλικ αριστερά, μετά 1 κλικ δεξιά, μετά 1 κλικ αριστερά, μετά 1 κλικ δεξιά, μετά πιέζουμε προς τα κάτω και το αφήνουμε.

    Εμφανίζεται ένα κεντρικό μενού όπου περιστρέφοντας τον controller δεξιά-αριστερά μπορούμε να μετακινηθούμε στις επιλογές του.

    Επιλέγουμε "Position".
    Πιέζουμε το iDrive Controller προς τα κάτω.
    Μετακινούμε το iDrive Controller προς τα δεξιά, ανάβει το "Next".
    Πιέζουμε το iDrive Controller προς τα κάτω.
    Περιστρέφουμε το iDrive Controller αριστερά-δεξιά (previous-next) στις σελίδες ώσπου να βρούμε το μενού "Current speed in km/h"
    Πιέζουμε το iDrive Controller προς τα κάτω.

    Εμφανίζεται η πραγματική ταχύτητα του αυτοκινήτου σε Km/h μέσα από το σύστημα GPS.
    Διάφορες άλλες πληροφορίες είναι επίσης διαθέσιμες.

    Για να βγούμε απ' το κρυφό μενού πλοήγησης πιέζουμε το κουμπί "MENU" πίσω απ' τον controller.

  2. The Following 17 Users Say Thank You to NickE60 For This Useful Post:

    alexm (21-10-10), andreas110080 (31-03-11), aristent (21-10-10), BILL007 (21-10-10), E60_Arkadia (21-10-10), georgepap (31-10-10), gnx (21-10-10), Karizma Z4 (27-05-11), katsaraios (21-10-10), Konstantinos E60 (21-10-10), Nino (21-10-10), PANOS-E60 (21-10-10), S8N (21-10-10), Stathis (21-10-10), strof (25-05-11), Thomelef (21-10-10), Vasilis (21-10-10)

  3. #2
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    μας λείπει το professional Νίκο ... νομίζω είσαι ο μόνος στο forum που το έχει ... ή το έχει και ο Apostolos, δεν θυμάμαι. Χρήσιμο και γιά τη σειρά 6 φυσικά.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη PANOS-E60 : 21-10-10 στις 07:12

  4. #3
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    727
    Thanked
    103
    Rides
    0

    Smile

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PANOS-E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μας λείπει το professional Νίκο ... νομίζω είσαι ο μόνος στο forum που το έχει ... ή το έχει και ο Apostolos, δεν θυμάμαι. Χρήσιμο και γιά τη σειρά 6 φυσικά.
    καλως θυμασαι Πανο, οντως το φοραει και ο Αποστολος χαχαχαχαχαχα

  5. The Following User Says Thank You to Apostolos For This Useful Post:

    PANOS-E60 (21-10-10)

  6. #4
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.100
    Thanked
    13978
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PANOS-E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μας λείπει το professional Νίκο ... νομίζω είσαι ο μόνος στο forum που το έχει ... ή το έχει και ο Apostolos, δεν θυμάμαι. Χρήσιμο και γιά τη σειρά 6 φυσικά.
    professional ..... τι ειναι αυτο ?

    Πανουλη.....ου γαρ έρχεται μόνον το γήρας

  7. The Following User Says Thank You to alexm For This Useful Post:

    PANOS-E60 (21-10-10)

  8. #5
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PANOS-E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μας λείπει το professional Νίκο ... νομίζω είσαι ο μόνος στο forum που το έχει ... ή το έχει και ο Apostolos, δεν θυμάμαι. Χρήσιμο και γιά τη σειρά 6 φυσικά.
    Α, όλα κι όλα! Μπορεί να μου λείπουν 2 κύλινδροι και 1000cc (ή 8 κύλινδροι και 3.700cc αν με διαβάζει ο 850 CSI) αλλά κι εγώ έχω το pro! Μ' εκείνο μάλιστα το τσαχπινογαργαλιάρικο ηχοσύστημα με τα 2 sub κάτω από τα μπροστινά καθίσματα και τα 10 ηχεία.

    Πάντως αυτό που λέει ο Πάνος το παρατήρησα κι εγώ όταν έψαχνα για E60: Ελάχιστες προ-facelift είχαν το professional. Για την ακρίβεια, θυμάμαι μόνο μία. Αντιθέτως, οι περισσότερες facelifted ήταν εξοπλισμένες μ' αυτό. Υποθέτω πως η αντιπροσωπεία το πρόσθεσε στον βασικό εξοπλισμό κάποιων εκδόσεων προς το τέλος της ζωής του μοντέλου.

    Το μεσημέρι που θα πάω σπίτι θα το δοκιμάσω. Ελπίζω να μη του βγάλω τα μάτια!

  9. #6
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.100
    Thanked
    13978
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α, όλα κι όλα! Μπορεί να μου λείπουν 2 κύλινδροι και 1000cc (ή 8 κύλινδροι και 3.700cc αν με διαβάζει ο 850 CSI) αλλά κι εγώ έχω το pro! Μ' εκείνο μάλιστα το τσαχπινογαργαλιάρικο ηχοσύστημα με τα 2 sub κάτω από τα μπροστινά καθίσματα και τα 10 ηχεία.

    Πάντως αυτό που λέει ο Πάνος το παρατήρησα κι εγώ όταν έψαχνα για E60: Ελάχιστες προ-facelift είχαν το professional. Για την ακρίβεια, θυμάμαι μόνο μία. Αντιθέτως, οι περισσότερες facelifted ήταν εξοπλισμένες μ' αυτό. Υποθέτω πως η αντιπροσωπεία το πρόσθεσε στον βασικό εξοπλισμό κάποιων εκδόσεων προς το τέλος της ζωής του μοντέλου.

    Το μεσημέρι που θα πάω σπίτι θα το δοκιμάσω. Ελπίζω να μη του βγάλω τα μάτια!
    Αρη, στο Navigation System Professional αναφερεσε?

  10. #7
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ναι, σ' εκείνο με τη μεγάλη οθόνη, το DVD player πάνω από το CD Player και όλα τα σούρτα-φέρτα. Απλώς έχω και το αναβαθμισμένο ηχοσύστημα.

    Κάτσε, μόλις βρήκα και τους κωδικούς εξοπλισμού του επίπλου μου:

    609 NAVIGATION SYSTEM PROFESSIONAL
    677 HIFI PROFESSIONAL LOUDSPEAKER SYSTEM / LOGIC7

  11. The Following User Says Thank You to S8N For This Useful Post:

    alexm (21-10-10)

  12. #8
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.100
    Thanked
    13978
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, σ' εκείνο με τη μεγάλη οθόνη, το DVD player πάνω από το CD Player και όλα τα σούρτα-φέρτα. Απλώς έχω και το αναβαθμισμένο ηχοσύστημα.

    Κάτσε, μόλις βρήκα και τους κωδικούς εξοπλισμού του επίπλου μου:

    609 NAVIGATION SYSTEM PROFESSIONAL
    677 HIFI PROFESSIONAL LOUDSPEAKER SYSTEM / LOGIC7
    οκ Αρη γιατι πριν με μπερδεψες λιγο.
    Το μεσημερι που θα πας σπίτι θα δεις ΑΥΤΑ με αλλες ενδειξεις...
    Attached Images Attached Images
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alexm : 21-10-10 στις 12:35

  13. The Following 5 Users Say Thank You to alexm For This Useful Post:

    aristent (21-10-10), BILL007 (21-10-10), Karizma Z4 (27-05-11), NickE60 (21-10-10), S8N (21-10-10)

  14. #9
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    Elefsina
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.652
    Thanked
    1629
    Rides
    1

    Προεπιλογή Re: Κρυφά μενού iDrive

    Για το δικό μου με τον σκληρό δίσκο δεν υπάρχει τίποτα;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #10
    Εγγραφή
    26-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    809
    Thanked
    1834
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Σε e90 του 2005 με professional navi καταφερα αρκετα ευκολα να μπω στο μενου διάγνωσης. Στο μενου πλοηγησης οσο και να προσπάθησα δεν μπορεσα.. αυτο το "διαγωνια πανω- δεξια" μου το μπερδευει...
    Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP