Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 40

Θέμα: BMW ANTI-TUNING PROGRAMM

  1. #31
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν είχα αγοράσει το ΤΤ το 2001
    το 2001 γινονταν πολλα...

    o τζορτζ μπους αντικατεστησε τον μπιλ κλιντον, γινομενος ο 43ος προεδρος των ΗΠΑ, φονικος σεισμος 7,6 σκοτωσε 800 ανθρωπους και αφησε χιλιαδες στεγους στο ελ σαλβαδορ, ο ρωσικος διαστημικος σταθμος Μιρ εισηλθε στην ατμοσφαιρα και συνετριβη στον ειρηνικο ωκεανο, συνεληφθη ο σλομποταν μιλοσεβιτς, ολλανδια επιτρεπει το γαμο ατομων με το ιδιο φυλο, το ρωσικο σογιουζ απογειωνεται απο το μπαϊκονουρ μεταφεροντας τον πρωτο τουριστα του διαστηματος, ο μπερλουσκονι κερδιζει τις εκλογες, πανω απο 3000 ατομα βρισκουν τραγικο θανατο στην επιθεση κατα των διδυμων πυργων στη νεα υορκη, οι αμερικανοι στενουν στρατευματα στο αφγανισταν, ο τονι μπλερ κερδιζει τις εκλογες στην αγγλια, ο τυφωνας μισελ χτυπα την κουβα, πεθαινει ο συνθετης γιαννης ξενακης...
    αυτα ηταν μερικα απο τα γεγονοτα της χρονιας.

    τοτε λοιπον ηταν εφικτα αυτα τα παιχνιδια...

    σημερα η τεχνολογια των εγκεφαλων εχει προχωρησει. η συνεργασια πανω απο ενος συστηματος με τα υπολοιπα εχει κανει δυσκολη τη ζωη των πατεντιαρηδων...

    φιλος που προσπαθησε να χρησιμοποιησει 2 εγκεφαλους σε s85, ειχε προβληματα...

    εκτος αυτων ομως δεν βρισκω και το λογο για τετοιου ειδους επεμβασεις.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Stathis For This Useful Post:

    bimmer-corfu (03-07-10), S8N (03-07-10)

  3. #32
    Εγγραφή
    18-01-10
    Περιοχή
    Corfu
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.079
    Thanked
    1120
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    μας βλέπω με norton antivirus στα αμάξια μας
    Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500

  4. The Following User Says Thank You to bimmer-corfu For This Useful Post:

    Dimzan (03-07-10)

  5. #33
    Εγγραφή
    01-02-10
    Μηνύματα
    161
    Thanked
    43
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nino X3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δυο πραγματα για τα οποια μπορει κανεις να ειναι σιγουρος στη ζωη..
    Οτι κλειδωνει ξεκλειδωνει και οτι ανεβαινει κατεβαινει.-

    +10000000

    ολα ειναι θεμα χρονου. η χειροτερη περιοδο ειδικα στα τουρμπατα ητανε οταν η bmw αποφασισε να αλλλαξει τον msd80 σε msd81.περασαν περιπου 5-6 μηνες αλλα το προβλημα ευτυχως διορθωθηκε

  6. #34
    Εγγραφή
    31-12-09
    Μηνύματα
    634
    Thanked
    268
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο z3 2.2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eιναι πολυ λαθος αυτη η αντιληψη.Κανενας κατασκευαστης δεν θελει να χαλαει το προιον του.Πιστεψε με ειναι πολυ μεγαλυτερη η χασουρα του να μην πουλας παρα του να εχεις πουλησει και να μην χαλαει.
    Ο λογος που χαλανε πιο συχνα πλεον τα αυτοκινητα ειναι πολυπλευρος και εχει καποιες βασικες αρχες οι οποιες και ειναι:

    Πολυπλοκοτητα μηχανηματων και πληθωρα εξαρτηματων σε σχεση με το πολυ κοντινο περελθον των 80's.O νομος των πιθανοτητων εδω παιζει το ρολο του.Οσο πιο πολλα τοσο μεγαλυτερη πιθανοτητα να χαλασει κατι

    Μικροτερος δειγματοληπτικος ελεγχος των εξαρτηματων με αποτελεσμα περισσοτερα ελατωματικα ανταλλακτικα πανω στα αυτοκινητα.Οι εταιριες δεν χανουν γιατι παιρνουν πισω τα λεφτα τους απο τους προμηθευτες των εκαστοτε εξαρτηματων (μοναδες ABS για περαδειγμα) και με τη σειρα τους πληρωνουν τα συνεργεια για τις εργασιες εγγυησης.Ακομα και απο αυτη τη διαδικασια εχουν κερδος!!!
    Και πολλα αλλα ακομα που δεν φανταζεστε!
    Σε καμια περιπτωση παντως δεν "τα προγραμματιζουν" να χαλανε!!!
    Για παραδειγμα θα επρεπε ολες οι αντλιες νερου να χαλανε στις 100k klm??? Αυτες που δε χαλασανε τι ειναι δλδ Highlader???
    Σαφως και υπαρχει ενα οριο χρησης ειδικα στα αναλωσιμα αλλα οχι και ετσι!!

    πλανασαι οικρα φιλε μου.. δεν ειπε κανεις οτι τα προγραμματιζουν να χαλανε.. αυτο που ειπα ειναι οτι η ποιοτητα των υλικων δεν ειναι αυτη που θα επρεπε να χρησιμοποιητε.. στην περιπτωση των αυτοκινητων δεν παιρνεις οτι πληρωνεις εκτος και αν παρεις φεραρι που γινετε ολη στο χερι.... ενα αμαξι παραγωγης δεν κανει καμια σταση κατα την κατασκευη του. για να βγει μια φεραρι κανει 32 στασεις στα ρομποτ για να ελεγχθουν και να μπει ο παραγωντας ανθρωπος στην μεση.. για την ακριβεια για να παρεις μια 599 πρεπει να περιμενεις αρκετο καιτο μετα την παραγγελια σου για να την παραλαβεις....΄εξηγησε μου για ποιο λογο τα περισσοτερα αμαξια παθαινουν βλαβες λιγο μετα την εγγυηση τους υπο κανονικες συνθηκες οδηγησης? μηπως η αντοχη των υλικων ειναι τετοια ωστε να μην αντεχει πολλα? αφου δεν τους ενδιαφερει να χαλασει ενα ανταλλακτικο γιατι στα Ε46 δεν καναν ανακληση για να κανουν αντικατασταση στους αισθητηρες στροφαλου? ξερεις πολλα Ε46 που να μην εχει αλλαξει τουλαχιστον ενα αισθητηρα στροφαλου?συγκρινεις την ποιοτητα των γερμανικων αυτοκινητων της τοτε εποχης με της τωρα? ποσες ζημιες σου εχει βγαλει το Ζ? εμενα παντως δεν μου εχει βγαλει τιποτα και ειναι 91 μοντελο και εχει τραβηξει τα πανδεινα.. ρωτα τον Κωνσταντινο τι τραβαει το αμαξι μολις το πιασω στα χερια μου και σε βαζω στοιχημα οτι αν κανω αυτα στο δικο σου δεν θα αντεξει ουτε μια ημερα στα χερια μου..το παλιο μοτερ ειχε 320.000 χιλιομετρα και αυτα που ειχε τραβηξει δεν τα εχει τραβηξει κανενα αλλο μοτερ.. το αμαξι εκανε κατεβασμα απο 4η δευτερα για να διπλωσει και μουγκριζε ολο.. καντο σε ενα Ε46 και αν δεν παρεις τις βαλβιδες στα χερια και τα πιστονια να σου βαρανε το κεφαλι εγω θα χαρισω το αμαξι μου σε εσενα...
    δεν σου κανω επιθεση και ξερω οτι ειναι το υφος μου λιγο εριστικο απλα αυτα που λες δεν υπαρχουν. συγγνωμη αν ειμαι προκλητικος με το αμαξι σου, δεν εχω κατι και ισα ισα που ειναι απο τα αγαπημενα μου αλλα δεν θα αντεχε στα χερια μου πανω απο μηνα.. ειμαι σιδεροφαγος λιγο...

  7. #35
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο patriNOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    .....υπο κανονικες συνθηκες οδηγησης?

    ..... το αμαξι εκανε κατεβασμα απο 4η δευτερα για να διπλωσει και μουγκριζε ολο...

    ..... ειμαι σιδεροφαγος λιγο....
    Ρε Πατρινέ, το μάμισες λίγο δε νομίζεις ???


  8. #36
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stathis Εμφάνιση μηνυμάτων
    το 2001 γινονταν πολλα...

    ...

    τοτε λοιπον ηταν εφικτα αυτα τα παιχνιδια...

    σημερα η τεχνολογια των εγκεφαλων εχει προχωρησει. η συνεργασια πανω απο ενος συστηματος με τα υπολοιπα εχει κανει δυσκολη τη ζωη των πατεντιαρηδων...
    Στάθη μαζί σου σε όλα, αλλά όσο προχωρά η τεχνολογία των εγκεφάλων άλλο τόσο αυξάνονται και οι γνώσεις των βελτιωτών.

    Το 2000 είχα αγοράσει από Αμερική ένα διαγνωστικό για VAG (VAG-COM λέγεται) και ο κόσμος με κοίταζε σα να είχα έρθει από την Ανδρομέδα. Το μόνο που μπορούσες να κάνεις τότε ήταν λίγο logging και να σβήσεις σφάλματα, άντε και καμια βασική ρύθμιση στην πεταλούδα γκαζιού.

    Το 2010 με την αναβαθμισμένη έκδοση του λογισμικού και το αντίστοιχο καλώδιο μπορούσες πλέον ακόμη και να προγραμματίσεις. Έβαζες τον εγκέφαλο να αναγνωρίσει το retrofitted navi σου, ρύθμιζες τη σκληρότητα του ηλεκτρουδραυλικού τιμονιού σου, αποφάσιζες αν θα κλείσει η ηλιοροφή μόλις αρχίσει να βρέχει, επέλεγες ποια ήθελες για φώτα ημέρας και άλλα πολλά. Μπορούσες να προσθέσεις ή να αφαιρέσεις ακόμη και αβάνς.

    Σήμερα η BMW μιλάει για anti-tuning software, αύριο οι tuners θα έχουν παρακάμψει τους περιορισμούς και θα δουλεύουν ωραία και καλά.

    Το πρόβλημα όμως δεν είναι αυτό. Εκείνο που πρέπει να φοβάται κάποιος είναι μήπως οι αντιπροσωπείες αρχίσουν να λύουν τα συμβόλαια εγγύησης μόλις διαπιστώσουν παραβίαση στο λογισμικό. Γιατί μέχρι τώρα κάτι τέτοιο δεν ήταν συνήθως ανιχνεύσιμο...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη S8N : 03-07-10 στις 14:52

  9. The Following User Says Thank You to S8N For This Useful Post:

    PANOS-E60 (03-07-10)

  10. #37
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.701
    Thanked
    3257
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο patriNOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    πλανασαι οικρα φιλε μου.. δεν ειπε κανεις οτι τα προγραμματιζουν να χαλανε.. αυτο που ειπα ειναι οτι η ποιοτητα των υλικων δεν ειναι αυτη που θα επρεπε να χρησιμοποιητε.. στην περιπτωση των αυτοκινητων δεν παιρνεις οτι πληρωνεις εκτος και αν παρεις φεραρι που γινετε ολη στο χερι.... ενα αμαξι παραγωγης δεν κανει καμια σταση κατα την κατασκευη του. για να βγει μια φεραρι κανει 32 στασεις στα ρομποτ για να ελεγχθουν και να μπει ο παραγωντας ανθρωπος στην μεση.. για την ακριβεια για να παρεις μια 599 πρεπει να περιμενεις αρκετο καιτο μετα την παραγγελια σου για να την παραλαβεις....΄εξηγησε μου για ποιο λογο τα περισσοτερα αμαξια παθαινουν βλαβες λιγο μετα την εγγυηση τους υπο κανονικες συνθηκες οδηγησης? μηπως η αντοχη των υλικων ειναι τετοια ωστε να μην αντεχει πολλα? αφου δεν τους ενδιαφερει να χαλασει ενα ανταλλακτικο γιατι στα Ε46 δεν καναν ανακληση για να κανουν αντικατασταση στους αισθητηρες στροφαλου? ξερεις πολλα Ε46 που να μην εχει αλλαξει τουλαχιστον ενα αισθητηρα στροφαλου?συγκρινεις την ποιοτητα των γερμανικων αυτοκινητων της τοτε εποχης με της τωρα? ποσες ζημιες σου εχει βγαλει το Ζ? εμενα παντως δεν μου εχει βγαλει τιποτα και ειναι 91 μοντελο και εχει τραβηξει τα πανδεινα.. ρωτα τον Κωνσταντινο τι τραβαει το αμαξι μολις το πιασω στα χερια μου και σε βαζω στοιχημα οτι αν κανω αυτα στο δικο σου δεν θα αντεξει ουτε μια ημερα στα χερια μου..το παλιο μοτερ ειχε 320.000 χιλιομετρα και αυτα που ειχε τραβηξει δεν τα εχει τραβηξει κανενα αλλο μοτερ.. το αμαξι εκανε κατεβασμα απο 4η δευτερα για να διπλωσει και μουγκριζε ολο.. καντο σε ενα Ε46 και αν δεν παρεις τις βαλβιδες στα χερια και τα πιστονια να σου βαρανε το κεφαλι εγω θα χαρισω το αμαξι μου σε εσενα...
    δεν σου κανω επιθεση και ξερω οτι ειναι το υφος μου λιγο εριστικο απλα αυτα που λες δεν υπαρχουν. συγγνωμη αν ειμαι προκλητικος με το αμαξι σου, δεν εχω κατι και ισα ισα που ειναι απο τα αγαπημενα μου αλλα δεν θα αντεχε στα χερια μου πανω απο μηνα.. ειμαι σιδεροφαγος λιγο...
    Πατρινε δε χαλιεμαι με το υφος σου!!!
    Παμε τωρα...
    Λιγο πολυ τα ιδια λεμε,απλα εσυ τα βλεπεις λιγο αλλιως.
    Αυτο που λες με την εγγυηση σαφως και δεν βγαζει κανενα νοημα γιατι οι εγγυησεις ειναι συνηθως 24 μηνες.Ε,σε αυτους τους 24 μηνες εσυ μπορει να κανεις 20.000χλμ εγω 40.000 και ενας τριτος 240.000.
    Οποτε το θεμα "χαλαει μολις ληξει η εγγυηση" δεν εχει βαση!!!

    Το αυτοκινητο μου εχει αλλαξει μονο μια μοναδα ABS και αυτο γιατι ηταν η παλια φουρνια της bosch που σε οποια μαρκα και να ηταν εγκατεστημενες καποια στηγμη χαλαγαν(μαμημενη τεχνολογια "πλατινας").Ωπ...εδω ερχομαι στα λεγομενα σου!!! fuck!

    Τωρα το οτι εισαι σιδεροφαγος....και λιγα λες...ρε τρελε απο 4 σε 2 για να γυρισει???
    It's not a race car....τρελε....
    "ΕΞΩ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΑΠ ΤΟΝ ΑΡΗ" (Τζιμακος)

  11. #38
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.701
    Thanked
    3257
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε λίγο είμαι σίγουρος πως κάτι ανάλογο θα σκεφτούν και με τα χρώματα, ώστε να μη μπορείς να πας οπουδήποτε αλλού, παρά μόνο στη bmw για βαφή. Αν επιχειρήσεις να πας αλλού για παράδειγμα, η λαμαρίνα θα αντιδράει με τέτοιο τρόπο ώστε η βαφή να μη βρίσκει πρόσφυση με τίποτα και η βαφή να είναι αδύνατο να πραγματοποιηθεί.

    Ευτυχώς που δεν φτιάχνουν ΕΚΕΙΝΟΙ τα χρώματα, ειδάλως θα το είχαν ήδη εφαρμόσει...
    Χαχαχαχαχ καθενας με τον πονο του!!!
    Γεια σου ρε Κωστα καλητεχνη!!!
    "ΕΞΩ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΑΠ ΤΟΝ ΑΡΗ" (Τζιμακος)

  12. The Following User Says Thank You to z3 2.2 For This Useful Post:

    Monsta (03-07-10)

  13. #39
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.100
    Thanked
    13978
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο patriNOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    πλανασαι οικρα φιλε μου.. δεν ειπε κανεις οτι τα προγραμματιζουν να χαλανε.. αυτο που ειπα ειναι οτι η ποιοτητα των υλικων δεν ειναι αυτη που θα επρεπε να χρησιμοποιητε.. στην περιπτωση των αυτοκινητων δεν παιρνεις οτι πληρωνεις εκτος και αν παρεις φεραρι που γινετε ολη στο χερι.... ενα αμαξι παραγωγης δεν κανει καμια σταση κατα την κατασκευη του. για να βγει μια φεραρι κανει 32 στασεις στα ρομποτ για να ελεγχθουν και να μπει ο παραγωντας ανθρωπος στην μεση.. για την ακριβεια για να παρεις μια 599 πρεπει να περιμενεις αρκετο καιτο μετα την παραγγελια σου για να την παραλαβεις....΄εξηγησε μου για ποιο λογο τα περισσοτερα αμαξια παθαινουν βλαβες λιγο μετα την εγγυηση τους υπο κανονικες συνθηκες οδηγησης? μηπως η αντοχη των υλικων ειναι τετοια ωστε να μην αντεχει πολλα? αφου δεν τους ενδιαφερει να χαλασει ενα ανταλλακτικο γιατι στα Ε46 δεν καναν ανακληση για να κανουν αντικατασταση στους αισθητηρες στροφαλου? ξερεις πολλα Ε46 που να μην εχει αλλαξει τουλαχιστον ενα αισθητηρα στροφαλου?συγκρινεις την ποιοτητα των γερμανικων αυτοκινητων της τοτε εποχης με της τωρα? ποσες ζημιες σου εχει βγαλει το Ζ? εμενα παντως δεν μου εχει βγαλει τιποτα και ειναι 91 μοντελο και εχει τραβηξει τα πανδεινα.. ρωτα τον Κωνσταντινο τι τραβαει το αμαξι μολις το πιασω στα χερια μου και σε βαζω στοιχημα οτι αν κανω αυτα στο δικο σου δεν θα αντεξει ουτε μια ημερα στα χερια μου..το παλιο μοτερ ειχε 320.000 χιλιομετρα και αυτα που ειχε τραβηξει δεν τα εχει τραβηξει κανενα αλλο μοτερ.. το αμαξι εκανε κατεβασμα απο 4η δευτερα για να διπλωσει και μουγκριζε ολο.. καντο σε ενα Ε46 και αν δεν παρεις τις βαλβιδες στα χερια και τα πιστονια να σου βαρανε το κεφαλι εγω θα χαρισω το αμαξι μου σε εσενα...
    δεν σου κανω επιθεση και ξερω οτι ειναι το υφος μου λιγο εριστικο απλα αυτα που λες δεν υπαρχουν. συγγνωμη αν ειμαι προκλητικος με το αμαξι σου, δεν εχω κατι και ισα ισα που ειναι απο τα αγαπημενα μου αλλα δεν θα αντεχε στα χερια μου πανω απο μηνα.. ειμαι σιδεροφαγος λιγο...
    Ορε....σιδεροφαγε, φτιαξε κανα καλο drink!!! και χτυπα και κανα τηλεφωνο να δοκιμασουμε και εμεις(κερασμα εννοω) και ασε την bmw να φτιαχνει τουτου που δεν χαλανε για εμας τους νορμαλ οδηγους που δεν μπορουμε και να θελουμε να κατεβασουμε απο 4η σε 2η...
    Attached Images Attached Images

  14. #40
    Εγγραφή
    31-12-09
    Μηνύματα
    634
    Thanked
    268
    Rides
    1

    Talking

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε Πατρινέ, το μάμισες λίγο δε νομίζεις ???

    χαχαχα. εχω αποδειξεις για τα λεγομενα μου.... εχω ακομη το 3.16 το Ε36.. οσοι πιστοι θελετε να το διαπιστωσετε οτι κατεβαζω απο 4η σε 2α για να διπλωσει μπορειτε να ερθετε.. μια δοκιμη θα σας πεισει... πρεπει να εχετε ομως και λιγο γερα νευρα για να μπειτε μεσα μαζι μου... μπορουν να το πιστοποιησουν αυτοι απο εδω μεσα που συναντιωμασταν για αναβασεις πριν ακομη γινει το φανς...


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο z3 2.2 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Τωρα το οτι εισαι σιδεροφαγος....και λιγα λες...ρε τρελε απο 4 σε 2 για να γυρισει???
    It's not a race car....τρελε....
    αν πω ποσα μοτερ εχω σπασει κυριως απο μηχανες motard και street θα σας φανει υπερβολη... επισης το Ε36 είναι το 3ο μοτερ που εχει. ο καλαμαρας με εβλεπε και ετριβε τα χερια του....τωρα αυτο το μοτερ ή βγηκε καλο ή παιζει ρολο το οτι το αμαξι το εχει πλεον ο πατερας μου και εγω δεν το περνω σχεδον καθολου απο τοτε που εφτιαξα το Ε34....

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ορε....σιδεροφαγε, φτιαξε κανα καλο drink!!! και χτυπα και κανα τηλεφωνο να δοκιμασουμε και εμεις(κερασμα εννοω) και ασε την bmw να φτιαχνει τουτου που δεν χαλανε για εμας τους νορμαλ οδηγους που δεν μπορουμε και να θελουμε να κατεβασουμε απο 4η σε 2η...
    alex ελα οποτε θελεις απο το μαγαζι..χαχαχα. ρωτα τον φιλο σου τον γαρουφαλη να δεις αν θα με διαψευσει για αυτα που λεω.. ειδικα ο γιωργος ξερει καλα... ο γαρουφαλης έχει παρει το Ε30 μου και ξερει τι θα πει πατρινος.......

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP