Σελίδα 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 60

Θέμα: ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΓΡΥΛΟΥ ΠΑΡΑΘΥΡΟΥ ΣΕ Ε46

  1. #31
    Εγγραφή
    04-11-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.359
    Thanked
    1173
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ενας φιλος μου ειπε οτι οι βιδες ειναι θηλυκα τορξ.Υπαρχουν?Πηγα σε κανα 2 μαγαζια και ειχαν μονο τα κανονικα.Λογω ελλειψης χρονου ξαναβαλα την ταπετσαρια.Παρατηρησα ξεβιδωνοντας τον γρυλο οτι ελειπε ενα παξιμαδι 10ρακι,οποτε βιδωνοντας παλι τον γρυλο εβαλα το παξιμαδι που ελειπε και τωρα δεν ακουγεται ο ενοχλητικος θορυβος.Οποτε εν μερη καναμε δουλεια.
    quattro ist fur sissies

  2. #32
    Εγγραφή
    24-07-11
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παιδια ειμαι καινουργιος και δεν ξερω γιατι δεν μπορω να δω τις φωτογραφιες ..μηπως μπορείτε εσεις να τις ξανα ανεβασετε ??η να μου τις στειλετε εχουν αρχισει να τριζουν τα παραθυρα και μου φαινετε οτι θα ξανα πεσουν οπως παλια thanks

  3. #33
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tsanak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια ειμαι καινουργιος και δεν ξερω γιατι δεν μπορω να δω τις φωτογραφιες ..μηπως μπορείτε εσεις να τις ξανα ανεβασετε ??η να μου τις στειλετε εχουν αρχισει να τριζουν τα παραθυρα και μου φαινετε οτι θα ξανα πεσουν οπως παλια thanks
    αυτες ειναι φιλε
    Attached Images Attached Images

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  4. The Following 3 Users Say Thank You to katsaraios For This Useful Post:

    beliris (24-07-12), BILL007 (25-07-11), Z4 DCT (25-07-11)

  5. #34
    Εγγραφή
    26-12-09
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    197
    Thanked
    14
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ......
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aektzhs18 : 18-06-12 στις 10:22

  6. #35
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Ν. Φάληρο
    Μηνύματα
    48
    Thanked
    71
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Γιώργο, παράγγειλα και εγω το δευτερο σετάκι απο τον Γερμαναρά και ήδη το εχω στα χέρια μου Τα δύσκολα έρχονται το Σ/Κ που θα προσπαθήσω να αλλάξω τους πλαστικούς οδηγούς, που αν συνεχισουν οι ζεστες δεν το βλέπω !

  7. #36
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο demakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιώργο, παράγγειλα και εγω το δευτερο σετάκι απο τον Γερμαναρά και ήδη το εχω στα χέρια μου Τα δύσκολα έρχονται το Σ/Κ που θα προσπαθήσω να αλλάξω τους πλαστικούς οδηγούς, που αν συνεχισουν οι ζεστες δεν το βλέπω !
    Άντε καιρό έχουμε να δούμε Ντεμομπαξιμο!!!!
    Θα λειπω Σκ αν ζεσταθεις πολυ απο εβδομάδα μπορώ να βοηθήσω .

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  8. #37
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Ν. Φάληρο
    Μηνύματα
    48
    Thanked
    71
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Γιώργο, ακολούθησα τις οδηγιες σου και έφτασα μεχρι ενός σημείου που και εκει κολλησα.
    Δουλευω στην πορτα του οδηγου, εκει πρεπει να βγαλω το αριστερο κομματι του γρύλου, γιατι στο δεξιο κομματι ειναι το μοτερ που στηριζεται σε 3 βιδες και δεν χρειαζεται να τις ξεβιδωσουμε, ετσι δεν ειναι ?
    Καπου στις οδηγιες σου γραφεις οτι πρεπει να εχει κατεβει το τζαμι στα 3/4 για να μπορεσω να ξεμονταρω την πανω ακρη του γρυλου ? Εγω που το εχω τερμα πανω το τζαμι τωρα, θα πρεπει να κουμπωσω την φισα του μοτερ και να το κατεβασω μεχρι τα 3/4 ?
    Αντε και το κατεβαζω, που θα δυσκολευτει πολυ να κατεβει...ερχεται η βαση που στηριζεται το τζαμι, σε σημειο εμφανες και προσβασιμο για να ξεβιδωσουμε τις βιδες ?

  9. #38
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Ν. Φάληρο
    Μηνύματα
    48
    Thanked
    71
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    A, και κατι αλλο...βλεπω στις φωτο σου οτι εχεις βγαλει και τις 2 βασεις του γρυλου μαζι με το μοτερ. Τελικα θα πρεπει να ξεμονταριστει και η βαση του γρυλου με τις 3 βιδες που στηριζεται το μοτερ ή οχι ? Για ριξε μου τα φωτα σοουυυυυ !!!

  10. #39
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο demakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιώργο, ακολούθησα τις οδηγιες σου και έφτασα μεχρι ενός σημείου που και εκει κολλησα.
    Δουλευω στην πορτα του οδηγου, εκει πρεπει να βγαλω το αριστερο κομματι του γρύλου, γιατι στο δεξιο κομματι ειναι το μοτερ που στηριζεται σε 3 βιδες και δεν χρειαζεται να τις ξεβιδωσουμε, ετσι δεν ειναι ?
    Καπου στις οδηγιες σου γραφεις οτι πρεπει να εχει κατεβει το τζαμι στα 3/4 για να μπορεσω να ξεμονταρω την πανω ακρη του γρυλου ? Εγω που το εχω τερμα πανω το τζαμι τωρα, θα πρεπει να κουμπωσω την φισα του μοτερ και να το κατεβασω μεχρι τα 3/4 ?
    Αντε και το κατεβαζω, που θα δυσκολευτει πολυ να κατεβει...ερχεται η βαση που στηριζεται το τζαμι, σε σημειο εμφανες και προσβασιμο για να ξεβιδωσουμε τις βιδες ?
    Ναι θα το φυσαρεις ετσι οπως ειναι και θα το κατεβασεις κανονικα ,να εχεις συνδεσει και αεροσακο αν τον εχεις ξεφισαρει.
    Σε καποιο σημειο θα δεις κατεβαζοντας σιγα το τζαμι οτι "αποκαλυπτεται" η εσωτερικη βιδα πανω στο ενα μπρατσο.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο demakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    A, και κατι αλλο...βλεπω στις φωτο σου οτι εχεις βγαλει και τις 2 βασεις του γρυλου μαζι με το μοτερ. Τελικα θα πρεπει να ξεμονταριστει και η βαση του γρυλου με τις 3 βιδες που στηριζεται το μοτερ ή οχι ? Για ριξε μου τα φωτα σοουυυυυ !!!
    ναι θα τον βγαλεις κανονικα ολο για να μπορεσεις να αλλαξεις τα πλαστικα στο κατω μερος του οδηγου.

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  11. The Following 2 Users Say Thank You to katsaraios For This Useful Post:

    BILL007 (23-07-12), demakos (23-07-12)

  12. #40
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Ν. Φάληρο
    Μηνύματα
    48
    Thanked
    71
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ok Γιώργο, η συνέχεια σήμερα το απόγευμα !

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP