Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 29 από 29

Θέμα: Respect - στον Ιαπωνα!!!

  1. #21
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Νεο Ηρακλειο, Αθηνα
    Μηνύματα
    685
    Thanked
    565
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Συνηθες αποτελεσμα για ιαπωνεζικο.

    Βεβαια εχω διαβασει οτι το κολτ βγαζει 105 αλογακια στην πραγματικοτηα και επειδη το χω οδηγησει ειναι πολυ καλο για τα κυβικα του. Επισης ειανι 1300 οχι 1200. Εκτος κι αν εχεις το 1100 που βγαζει καμια 70αρα.

    Ο κινητηρας του ειναι οτι καλυτερο υπαρχει αυτη τη στιγμη σε αυτα τακυβικα. Τον συναγωνιζεται το 1300 yaris που ειναι επισης δυνατο αλλα δεν εχει τοσο νευρο. Τα ιταλικα τουρμπακια καμια σχεση, καινε τα κερατα τους (πανε και τα κερατα τους βεβαια).


    Παντως πιστευω κι εγω πως το ταξιδι θα ταν πιο ωραιο με το bmw. Βαλτου κι εσυ ενα ησυχο τελικο για να μειωθει η γκρινια. Δεν νομιζω βεβαια οτι το Ε46 εχει τους χωρους του κολτ οποτε ειναι κι αυτο ενα θεμα. Για το ποδηλατο ναι, θα εβαζα σχαρα και στο bmw, σιγα τι θα παθει? μετα ομως θα κυκλοφορεις στο νησι με το αμαξακι που γουσταρεις

  2. #22
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dimzan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνηθες αποτελεσμα για ιαπωνεζικο.

    Βεβαια εχω διαβασει οτι το κολτ βγαζει 105 αλογακια στην πραγματικοτηα και επειδη το χω οδηγησει ειναι πολυ καλο για τα κυβικα του. Επισης ειανι 1300 οχι 1200. Εκτος κι αν εχεις το 1100 που βγαζει καμια 70αρα.

    Ο κινητηρας του ειναι οτι καλυτερο υπαρχει αυτη τη στιγμη σε αυτα τακυβικα. Τον συναγωνιζεται το 1300 yaris που ειναι επισης δυνατο αλλα δεν εχει τοσο νευρο. Τα ιταλικα τουρμπακια καμια σχεση, καινε τα κερατα τους (πανε και τα κερατα τους βεβαια).


    Παντως πιστευω κι εγω πως το ταξιδι θα ταν πιο ωραιο με το bmw. Βαλτου κι εσυ ενα ησυχο τελικο για να μειωθει η γκρινια. Δεν νομιζω βεβαια οτι το Ε46 εχει τους χωρους του κολτ οποτε ειναι κι αυτο ενα θεμα. Για το ποδηλατο ναι, θα εβαζα σχαρα και στο bmw, σιγα τι θα παθει? μετα ομως θα κυκλοφορεις στο νησι με το αμαξακι που γουσταρεις
    εχεις απολυτο δικιο...το 1300 ειναι κ θα παω ευθυς αμεσως να το διορθωσω κ στο πρωτο ποστ...
    Οσον αφορα τα αλογα εχω ακουσει κ γω οτι ειναι 105 αν κ επισημα στο πουλανε για 95...τι να πω...θα το παω κ για δυναμομετρηση!

    Το ταξιδι με το BMW ειναι οντως ονειρο...καμμια σχεση η ασφαλεια κ το πατημα του ενος με το αλλο....εγινε ομως εφιαλτης λογω θορυβου κ χωρων!
    Τωρα καμπριο κ να κουβαλας την σχαρα με το ποδηλατο?μου φαινεται καπως ρε γμτ...ασε που αν δω κ καμμια γρατζουνια απο απροσεξια θα σαλταρω
    Μιας ομως κ η οικογενεια θα μεινει εδω για καλοκαιρι κ γω θα ανεβοκατεβαινω....εχει να πεσει πολυ πηγαινε ελα με το μπεμπακι..!Απλα για να εγκατασταθουν εδω η γυναικα μου κ το παιδι...ηταν πολλα τα μπαγαζια!
    Τωρα για το θεμα του να κινεισαι στο νησι με το αμαξι που γουσταρεις....αντε μεχρι τελος Ιουλιου φιλε μου...Τον Αυγουστο ουτε σμαρτ δεν βρισκει παρκινγκ στο κεντρο του νησιου ή στις παραλιες....|(εχει προβλεψει η πεθερουλα ομως κ εχει παρει ενα καλο C3)oποτε η μπεμπα παλι σε γκαραζ κ εδω...!
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  3. #23
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Νεο Ηρακλειο, Αθηνα
    Μηνύματα
    685
    Thanked
    565
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bmw330vasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχεις απολυτο δικιο...το 1300 ειναι κ θα παω ευθυς αμεσως να το διορθωσω κ στο πρωτο ποστ...
    Οσον αφορα τα αλογα εχω ακουσει κ γω οτι ειναι 105 αν κ επισημα στο πουλανε για 95...τι να πω...θα το παω κ για δυναμομετρηση!

    Το ταξιδι με το BMW ειναι οντως ονειρο...καμμια σχεση η ασφαλεια κ το πατημα του ενος με το αλλο....εγινε ομως εφιαλτης λογω θορυβου κ χωρων!
    Τωρα καμπριο κ να κουβαλας την σχαρα με το ποδηλατο?μου φαινεται καπως ρε γμτ...ασε που αν δω κ καμμια γρατζουνια απο απροσεξια θα σαλταρω
    Μιας ομως κ η οικογενεια θα μεινει εδω για καλοκαιρι κ γω θα ανεβοκατεβαινω....εχει να πεσει πολυ πηγαινε ελα με το μπεμπακι..!Απλα για να εγκατασταθουν εδω η γυναικα μου κ το παιδι...ηταν πολλα τα μπαγαζια!
    Τωρα για το θεμα του να κινεισαι στο νησι με το αμαξι που γουσταρεις....αντε μεχρι τελος Ιουλιου φιλε μου...Τον Αυγουστο ουτε σμαρτ δεν βρισκει παρκινγκ στο κεντρο του νησιου ή στις παραλιες....|(εχει προβλεψει η πεθερουλα ομως κ εχει παρει ενα καλο C3)oποτε η μπεμπα παλι σε γκαραζ κ εδω...!
    Για τα 105 ειανι σιγουρο. Το χει ξαδερφος και ξερω πως 1ο σταδιο παει κι αλλο. Βεβαια μη γινουμε κολλημενοι και φτιαχουμε οτιδηποτε

    καμπριο και ποδηλατο ναι ειναι καπως.. αλλα νομιζα θα πας μια κι εξω τη διαδρομη. τωρα πασο. Και το λεω με την εννοια οτι το καμπριο αυτη ειναι η χαρη του. Νησι ζεστη και ηλιος


    Δεν την ειχα για τοσο κοσμοπολιτικη τη λευκαδα!

    μετρα και καταναλωση στο γυρνα που θα εισαι αδειος. Αν καταφερεις και δεν το πατησεις δηλαδη

  4. #24
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dimzan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τα 105 ειανι σιγουρο. Το χει ξαδερφος και ξερω πως 1ο σταδιο παει κι αλλο. Βεβαια μη γινουμε κολλημενοι και φτιαχουμε οτιδηποτε

    καμπριο και ποδηλατο ναι ειναι καπως.. αλλα νομιζα θα πας μια κι εξω τη διαδρομη. τωρα πασο. Και το λεω με την εννοια οτι το καμπριο αυτη ειναι η χαρη του. Νησι ζεστη και ηλιος


    Δεν την ειχα για τοσο κοσμοπολιτικη τη λευκαδα!

    μετρα και καταναλωση στο γυρνα που θα εισαι αδειος. Αν καταφερεις και δεν το πατησεις δηλαδη
    συμφωνω..καμπριο ηλιος νησι κ τα κοριτσια μου.....(γυναικα κ κορη φυσικα)
    Ευτυχως ή δυστυχως τεινει να ειναι ενα απο τα πιο κοσμοπολιτικα νησια της χωρας μας....θες οι υπεροχες παραλιες...θες κ η ευκολη προσβαση?
    Παντως καθε χρονο βουλιαζει ολο κ περισσοτερο απο κοσμο...!

    Το χω σκοπο να οδηγησω με τον ιδιο ακριβως τροπο στην επιστροφη μου , σβελτα (μιας κ το ποδηλατο θα το ξαναπαω Αθηνα) με την διαφορα οτι δεν θα χω βαρος...θα ποσταρω τα αποτελεσματα για να δουμε διαφορες!
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  5. #25
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bmw330vasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    οσον αφορα το ποδηλατο...

    προσφατα πηγε ο αδερφος μου κ εβαλε μπαρες οροφης στο RAV 4 που εχει...

    ο τοποθετης μηχανικος της τογιοτα του ειπε οτι στο ταξιδι θα δει 1 λιτρο καταναλωση παραπανω λογω επιβυρανσης της αεροδυναμικης με την τοποθετηση αυτων των μπαρων....παιζει μεγαλο ρολο τελικα!
    1.0 -1.5 περισσοτερη μεση καταναλωση στο Χ3 οταν του βαζω τις μπαρες οροφης και κουβαλαω το ποδηλατο.... ασε που δεν μπορεις να πας πανω απο 130 km/h

  6. The Following User Says Thank You to Nino For This Useful Post:

    Vasilis (27-06-10)

  7. #26
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nino X3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    1.0 -1.5 περισσοτερη μεση καταναλωση στο Χ3 οταν του βαζω τις μπαρες οροφης και κουβαλαω το ποδηλατο.... ασε που δεν μπορεις να πας πανω απο 130 km/h
    καλα κ το πες...κ γω το ειδα οτι ηρθε τζαμι το ποδηλατο κ σκεφτομουν οτι κ τα 140 να περασω δεν τρεχει κ τιποτα.....

    αρα κ με ενα λιτρο λιγοτερη καταναλωση παω στα 6,4 λιτρα ...κ με τοσο βαρος κ με φουλ αιρκον.....RESPECT κ παλι στον Ιαπωνα..!
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  8. The Following User Says Thank You to Vasilis For This Useful Post:

    Nino (27-06-10)

  9. #27
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    πολυ ωραιο το θεμα σου βασιλη και διαφωτιστικο.

    σε καποιο αλλο θεμα ειχα γραψει την προ διμηνου εμπειρια μου με ενα νοικιασμενο πασατ διλιτρο ντηζελ κομπι dsg.

    να επαναλαβω οτι μας πηγε απο το ντορτμουντ στην ανκονα σερι, τρεις μαντραχαλους (κοντα στα 100 κιλα εκαστος) με τις αποσκευες μας, με ταχυτητες 140-160 και εκαψε 4,5 λιτρα στα 100 χλμ...

    συνολικα τη βγαλαμε αποσταση 1300 χλμ. με ενα τεποζιτο!

    την προηγουμενη εβδομαδα που ημουν στο θανο συζητουσαμε και του ελεγα για το Α4 allroad ντηζελ, και με ρωτουσε απορημενος τι του ζηλεψα...

    του ζηλεψα λοιπον, την ευχρηστια, τους χωρους, την ανεση, την καταναλωση...

    υπαρχουν πολλα τιμια εργαλεια εκει εξω που στα αυτοκινητιστικα κλαμπς τα κοροϊδευουν, αλλα στο τελος ολοι εχουν απο ενα...

    μπορει να μην ειναι inspirational products, να μην προσφερουν συγκινησεις κατα την οδηγηση τους, αλλα καποια στιγμη ερχεται ο καιρος που οι προτεραιότητες αλλαζουν...

    καλα να ειμαστε, οταν μεγαλωσουμε κι εμεις () και γινει κανενα bebe, και οι αναγκες μας το επιβαλουν η επιλογη ενος τετοιου εργαλειου θα ερθει ως απολυτα λογικη συνεπεια...

  10. The Following 3 Users Say Thank You to Stathis For This Useful Post:

    NickE60 (27-06-10), Nino (27-06-10), Vasilis (27-06-10)

  11. #28
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stathis Εμφάνιση μηνυμάτων
    , αλλα καποια στιγμη ερχεται ο καιρος που οι προτεραιότητες αλλαζουν...

    .
    Σοφη κουβεντα...
    μη ξεχναμε καιρος φερνει τα λαχανα καιρος τα παραπουλια!!!

  12. #29
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πεζώ 206, 1400κ.ε. 75 άλογα, Κορσα 1.4, 90 άλογα και 316ci, αμελητέες διαφορές κατανάλωσης στην πόλι. Για εκτός πόλης το bmw, είναι νικητής.
    Οικονομικότερο όλων όμως ένα στάρλετ 1300, 75 ίππων, μοντέλο του 1996.
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  13. The Following User Says Thank You to gant For This Useful Post:

    Vasilis (27-06-10)

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP