Σελίδα 47 από 47 ΠρώτηΠρώτη ... 37454647
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 461 έως 467 από 467

Θέμα: [E46] βελτίωση ήχου

  1. #461

  2. #462
    Εγγραφή
    26-12-09
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    197
    Thanked
    14
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    εγω πχ εχω 2 ενισχυτες εναν 2καναλο signat που συνδεω 2 sub και ενα 4καναλο που εχω τα ηχεια .εαν βαλω εναν πυκνωτη στα sub δεν θα ειναι καλητερα για την μπαταρια μ?

  3. #463
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    794
    Thanked
    1238
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aektzhs18 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω πχ εχω 2 ενισχυτες εναν 2καναλο signat που συνδεω 2 sub και ενα 4καναλο που εχω τα ηχεια .εαν βαλω εναν πυκνωτη στα sub δεν θα ειναι καλητερα για την μπαταρια μ?
    ο πυκνωτης σε καμμια περιπτωση δεν αντικαθιστα τη χρηση της μπαταριας ουτε την βοηθαει .... αντιθετα αν δεν ειναι καλος μπορει να την κουρασει .... Ο πυκνωτης μπαινει μονο στην περιπτωση που εχεις ενισχυτη και σαμπ μεγαλων απαιτησεων σε ρευμα ωστε να μην μενουν στιγμιαια απο ρευμα ...

  4. The Following User Says Thank You to georggge46 For This Useful Post:

    BILL007 (03-04-11)

  5. #464
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Χίος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    3.815
    Thanked
    7295
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Επιδημια εχει πεσει μου φαινεται με τις μπαταριες.. (το λεω γιατι διαβαζω οτι πολυς κοσμος εχει μεινει προσφατα )
    Ειχα να τη βαλω μπροστα κανα μηνα σιγουρα και παω χθες και η μπαταρια δεν ειχε κουραγιο να γυρισει τη μιζα και μου αναβε τα μπροστινα φωτα (κλασικο συμπτωμα ψοφιας μπαταριας).. Την εδωσα σ'ενα φιλο ηλεκτρολογο να την εχει στη φορτιση ολη μερα σημερα και αυριο θα παω να τη παρω..
    Το θεμα ειναι οτι η μπαταρια ειναι 2 χρονων.. Παιζει να εχω καμια διαρροη πουθενα..?? Να εχω κανει καμια πατατα με το ηχοσυστημα..??
    ΧΙΟΣ-CHIOS


  6. #465
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Χίος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    3.815
    Thanked
    7295
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Τελικα εμπαξα αυτη την ασφαλεια...



    Οπου οταν πατας το κουμπακι, κοβει το ρευμα του ενισχυτη..



    Με ενα φιλο ηλεκτρολογο που το μετρησαμε ειδαμε οτι και με βγαλμενο τον αρνητικο οτι υπηρχε μια μικρη διαρροη η οποια σταματησε μολις βγαλαμε την ασφαλεια του ενισχυτη πανω απο το θετικο.. Οποτε οταν κλεινω το αμαξι για μεγαλο χρονικο διαστημα, παταω το κουμπακι και τερμα..
    ΧΙΟΣ-CHIOS


  7. The Following 2 Users Say Thank You to zaharias For This Useful Post:

    BILL007 (28-04-11), fanisk (26-04-11)

  8. #466
    Εγγραφή
    17-12-10
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    668
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Πυκνωτής = πεταμένα λεφτά!

    Άσχετα άμα γίνει στραβή σκάνε και γίνεσαι Άγιος Βασίλης.....

    Τίποτα δεν είναι καλύτερο απο σωστές γειώσεις στο μηχανοστάσιο και μεγαλύτερη μπαταρία

  9. #467
    Εγγραφή
    20-04-11
    Περιοχή
    Αργυρούπολη
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    8
    Thanked
    6
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ο πυκνωτής είναι καλή περίπτωση και πραγματικά δεν αντικαθιστά την μπαταρία. Δεν έχουν αναφερθεί εκρήξεις από πυκνωτή ευτυχώς γιατί θα ήταν οδυνηρό. Όμως για σιγουριά καλό είναι να αποφεύγονται οι noname. Επίσης πρέπει να ξέρει ο χ αγοραστής πως και με ποιόν τρόπο θα τον ενώσει αφού πρώτα τον εκφορτίσει.
    Δεν θα ξεχάσω που μου έσκασε πυκνωτάκι (το μισό από μια δαχτυλήθρα ) σε ώρα επισκευής ενισχυτή και ακούστηκε στον επάνω όροφο. Δεν μιλάμε το δικό μου σοκ. Είθισται οι πυκνωτές να έχουν ασφάλεια εκτόνωσης σε περίπτωση βλάβης.

    Δεν αποθαρρύνω τους υποψήφιους αγοραστές αλλά θα πω σωστός πυκνωτής (δυστυχώς ξεκινάνε από 90Ε) και σωστή εγκατάστασή του.

Σελίδα 47 από 47 ΠρώτηΠρώτη ... 37454647

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP