Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 51 έως 55 από 55

Θέμα: Χρεώνουν διπλάσιες τιμές τον Έλληνα από τον τουρίστα!

  1. #51
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Να μαθετε να μην πηγαινετε διακοπες τον Αυγουστο μονο....
    Τους υπολοιπους καλοκαιρινους μηνες ΟΛΕΣ οι μικρομεσαιες επιχειρησεις (και αρκετες μεγαλες) ψωμολυσανε κυριολεκτικα και κανετε καλυτερες συμφωνιες.

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  2. The Following 2 Users Say Thank You to katsaraios For This Useful Post:

    Samaro (25-07-10), Z4 DCT (25-07-10)

  3. #52
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katsaraios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να μαθετε να μην πηγαινετε διακοπες τον Αυγουστο μονο....
    Τους υπολοιπους καλοκαιρινους μηνες ΟΛΕΣ οι μικρομεσαιες επιχειρησεις (και αρκετες μεγαλες) ψωμολυσανε κυριολεκτικα και κανετε καλυτερες συμφωνιες.
    Μας δουλευεις μου φαινεται Γιωργο. Λες και ειναι στο χερι μας....ειδικα στον ιδιωτικο τομεα....

  4. The Following User Says Thank You to Kostas_1 For This Useful Post:

    Monsta (25-07-10)

  5. #53
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sharky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μας δουλευεις μου φαινεται Γιωργο. Λες και ειναι στο χερι μας....ειδικα στον ιδιωτικο τομεα....
    οσοι εχουν μαγαζια η δουλευουν στο δημοσιο μπορουν ανετα να πανε διακοπουλες τον Ιουλιο,αλλα στο μυαλο μας κυριαρχει σαν "φιλετο" διακοπων ο Αυγουστος .
    οσοι δεν μπορουν φυσικα εξαιρουνται.
    εδω σκοτωνονται σε δουλειες που παιρνουν εναλαξ αδειες ποιος θα παρει τον Αυγουστο πλακα κανουμε??
    και μετα οταν ερχεται το ακριβοτερο κοστος σε ΟΛΑ (διαμονη,εστιαση,κινηση,δια σκεδαση) μας κακοφαινεται...
    ειναι και θεμα νοοτροπιας παιδια....

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  6. #54
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δεν έχεις άδικο Γιώργο, αλλά αυτό δεν αλλάζει από τη μια μέρα στην άλλη. Αν πάρω εγώ για παράδειγμα την απόφαση να κλείσω Ιούλιο του χρόνου για να πετύχω καλύτερη τιμή στις διακοπές μου, τον Αύγουστο θα....ξύνομαι. Θέλει κι άλλα κίνητρα και αρκετή οργάνωση από φορείς, ώστε να παρακινηθεί ο κόσμος και να πάει διακοπές νωρίτερα. Δεν είναι δλδ μόνο θέμα νοοτροπίας. Αν όμως λειτουργήσει έστω και για κάποιες χιλιάδες συμπολίτες μας, σίγουρα θα είναι καλύτερα για όλους μας συνολικά.

  7. The Following User Says Thank You to Monsta For This Useful Post:

    katsaraios (25-07-10)

  8. #55
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχεις άδικο Γιώργο, αλλά αυτό δεν αλλάζει από τη μια μέρα στην άλλη. Αν πάρω εγώ για παράδειγμα την απόφαση να κλείσω Ιούλιο του χρόνου για να πετύχω καλύτερη τιμή στις διακοπές μου, τον Αύγουστο θα....ξύνομαι. Θέλει κι άλλα κίνητρα και αρκετή οργάνωση από φορείς, ώστε να παρακινηθεί ο κόσμος και να πάει διακοπές νωρίτερα. Δεν είναι δλδ μόνο θέμα νοοτροπίας. Αν όμως λειτουργήσει έστω και για κάποιες χιλιάδες συμπολίτες μας, σίγουρα θα είναι καλύτερα για όλους μας συνολικά.
    Kωστα απαντας και μονος σου ,αφου δεν το κανουν καποιες χιλιαδες δειχνη οτι εχει επικρατησει αυτο που λεμε .
    Γενικα εγιναν καποιες προσπαθειες παλιοτερα ,μεχρι πριν 5-6 χρονια για "παρακινηση" στον κοσμο να ευρυνει το προβλεπομενο διαστημα διακοπων αλλα "πατωσε" φυσικα και λογω ανοργανωσιας κρατικης και μη.
    Παντως σιγουρα οσοι μπορουν και "αποφευγουν" τον βαρυφορτωμενο τουριστικα μηνα εχουν μεγαλη ευκολια σε καλυτερες τιμες και πολλες φορες σε παρεχομενες υπηρεσιες και συνθηκες διαμονης κλπ.
    Βεβαια ο Αυγουστος στην Αθηνα ειναι δωρο θεου για οσους μενουν πισω...

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP