Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 23 από 23

Θέμα: Life Dream...

  1. #21
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nino X3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιος θυμαται τωρα τι εγινε ενα χρονο πριν... νεα χρονια νεοι οριζοντες και ειναι ανοιχτοι και ηλιολουστοι για το bmw fans!!!
    Τωρα για το 850 follow your heart....
    ετσι ακριβως, περασμενα ξεχασμενα.
    δεν χρειαζεται να φερνουμε το φιλο μας σε δυσκολοτερη θεση απο αυτη που βρεθηκε...
    ατυχη περιστατικα γινονται και θα γινονται.
    ας αναγνωρισουμε στον αλλο το δικαιωμα στο λαθος και ας μη δινουμε μεγαλυτερη απο τη δεουσα, σημασια...

  2. #22
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    151
    Thanked
    297
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Rosinante Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπον το ξανασκεφτηκα και τ' αποφασισα: Δε μπα να μη γινει ιστορικο ποτε,δε μπα να μη ζω μεχρι τοτε, δε μπα να ναι ζημιαρικο,δε μπα να θελει του κοσμου τα διαδικαστικα...τα λεφτα που θα δωσουμε,για 3 βολτες και 50 φωτογραφιες ειναι ελαχιστα...θα το κανω βολτες μεχρι να μου το κατασχεσει η αστυνομια...και να το νοικιαζα περισσοτερα θα δινα...
    Χρόνια πολλα καταρχήν φιλε μου . Εν συνεχεία.... ΜΑΚΑΡΙ να γινοτανε ΜΟΝΟ κατασχεση ΟΟΟΟΟΤΑΝ θα σε επιανε η αστυνομια και ολα να τελίωναν εκεί .... Αν ήταν ετσι εγω προσωπικα θα ειχα φερει απο Γερμανια καμμια 20ρια ΜΒ 126 500SEC που ειναι το ονειρο μου και αλλα τόσα 635 καρχαριες και καθε φορα που θα μου επαιρναν το ενα , θα εβγαζα αλλο στην κυκλοφορία και απλα με τα κατασχεθέντα θα εκανα πλουσιο το ΟΔΔΥ ....
    Το γεγονός λοιπόν , πως απλα οταν σε σταματησει ο " όργανος " , απλα για να χαζεψει το συγκεκριμένο ΟΝΕΙΡΙΚΟ αυτοκινητο και αναγκαστικα θα σου κανει τον τυπικο ελεγχο και οταν διαπιστωσει οτι δεν εχεις δικαιωμα να το εχεις ΝΟΜΙΜΑ στην ιδιοκτησία σου ή δεν ανήκει σε κανεναν συγγενή σου με πρωτου βαθμού συγγενιας ο οποίος να ειναι κατοικος εξωτερικου και τελικα ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ θα περασεις απο το υπουργείο Οικονομικών ωστε να επιλύσεις το πρόβλημα με την παρανομη εισαγωγή στην χώρα και κατοχη αυτοκινήτου ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΔΑΣΜΟΥΣ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ , ΤΕΛΗ ΤΑΞΙΝΟΜΙΣΗΣ ΚΤΛ ΚΤΛ ΚΤΛ ... που τελικα αυτο ισούται με ΛΑΘΡΕΜΠΟΡΙΑ , ισως να ειναι ενας παραγοντας που αξιζει να σκεφτεσαι προιν ΚΑΝ αγορασεις , πόσο μαλλον κυκλοφορήσεις στο δρόμο ενα τετοιο αυτοκινητο .
    Σκεψου πως αν πας σημερα στην Γερμανια και αγορασεις ενα αυτοκινητο ωστε να το φερεις οδικώς στην Ελλαδα και ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΥΧΑΙΑ ή απο αμελεια σου ή εστω απο αγνοια ΔΕΝ κάνεις Δ.Α.Ο ( Δήλωση Αφιξης Οχήματος ) στο εκαστοτε τελωενίο που θα μπεις στην Ελλαδα και στην πορεία σε σταματησουνε απλα σε γυρισουν πίσω να κανεις τελικα το Δ.Α.Ο και απλα πληρωνεις 180 ευρω προστιμο . Πόσο λές να ειναι το προστιμο για λαθρεμποριά και πόσο το τραβηγμα μεχρι να ξεμπλεξεις αν σε πιασουνε για ΛΑΘΡΕΜΠΟΡΙΑ ΚΑΙ ΦΟΡΟΔΙΑΦΥΓΗ ΛΚΑΤΑ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ?????

    Δυστυχώς το Ελληνικό κρατος ειναι καλό μόνο για να τα παίρνει απο τους φορολογούμενους πολίτες του και ποτε δεν εχει κανει το παραμικρο ώστε να υπαρχει και κατι καλό γι'αυτους . Το θεμα με τα τελωνεία στην Ελλαδα ειναι ενα καρφι που παντα θα ποναει αλλα ΠΟΤΕ δεν προκειται να γινει το παραμικρο ωστε και εγω και εσυ και ο καθένας μας να βγούμε κερδισμενοι σε κατι . Αντι να κοιταζει το κρατος να δινει κινητρα να αγοραζει ο Ελληνας αυτοκινητα μεγαλα και ασφαλή να πατανε στον δρόμο καλα και να υπαρχει η αναλογη ασφαλεια , κοιταζει πως να μας κανει να αγοραζουμε ολοι Τσικουεντσέντο και Σειτσέντο για να μην εχουμε ακριβα τελη κυκλοφορίας ... Σε λίγο αν εχεις 1000ρι SMART θα περνας στον δρόμο και θα λενε " Κοιτα η καπιταλα .... ΟΛΟΚΛΗΡΑ 1000 κυβικα κυκλοφορεί "

    Θα μπορούσα να δανειστω απο τον Ζορζ Πιλαλί το κλασικο πλέονρητο " Ξυπνάτε τυρια θα σας φανε οι Βλάχοι " και να το φωναξω σε ολους μας μπας και ξυπνησουμε και βουτηξουμε κανα στιλιαρι και τους κανουμε ασηκωτους ολους αυτους που μας αρμεγουν καθημερινα και τους λεμε και ευχαριστω στο τελος , αλλα ειμαι και εγω απο χωριο ... Βλαχος δηλαδη και βλεπω οτι πανε να με φανε τα " τυρια " που καθε τόσο ψηφιζω .... Οπότε σκαω και ρουφαω το αυγο μου περιμένωντας να βρεθει κανας καλός να μπει μπροσταρης να αρχιχει η επανασταση .....

    Τελος ... Καλή τυχη σου ευχομαι αν τελικα αγορασεις αυτο το DREAM CAR αλλα πριν το παρεις ... Ψαξε καλα ολες τις λεπ[τομεριες ... Πχ ... Ειναι λιγο δυσκολο σε ...πχ 10 χρόνια που θα ερθει η ωρα του να γινει ιστορικο να βρεις ΝΟΜΙΜΑ χαρτια εισαγωγης του αυτοκινητου που θα το εχεις 10 χρόνια στο γκαραζ σου . Ψαξε πολύ ...Παρα πολύ .

  3. #23
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Βορειοπειραιωτης
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    49
    Thanked
    24
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Δε με φοβαμαι γιατι και τρελλος ειμαι αλλα και απατεωνας..!!

    υγ. ο χρονος θα δειξει αν εκανα λαθος στη μομφη που προσαψα σε καποιους...

    Να ειστε καλα και καλη χρονια σε ολους απο καρδιας...

  4. The Following User Says Thank You to Rosinante For This Useful Post:

    NickE60 (17-01-10)

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP