Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 41

Θέμα: τελικα σπαει ο S54 με οπισθεν????

  1. #21
    Εγγραφή
    31-12-09
    Μηνύματα
    634
    Thanked
    268
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ο πιο απλος τροπος για να καρφωσεις ειναι να κανεις οπισθεν σε ανυφορα και να σου σβησει το αμαξι με λιγο πατημενο συμπλεκτη.. με το που θα αφησεις τον συμπλεκτη και θα σε παρει μπροστα εχεις καρφωσει. αν δεν με πιστευεις κανε το.. εμεις το εχουμε κανει πριν απο εσας για εσας.....

  2. The Following 2 Users Say Thank You to patriNOS For This Useful Post:

    bill_m3 (16-06-10), ghost-rider (16-06-10)

  3. #22
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    2.413
    Thanked
    3091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Περιεργα διατυπωμενο δε λεω? Σε αυτο αναφερομαι gyiama. Μην νομιζεις οτι πρεπει να παρει φορα. μιση στροφη αναποδα να κανει θα χρειαστει να γινει η διαδικασια που περιγραφω στο 1ο ποστ εδω. Και αν τσουλησει λιγο παραπανω(με το βαρος του, οχι με φορα) θα γινει αυτο που περιεγραψε ο patriNOS. Τωρα σε ποση κατηφορα οσοι το εχουν δοκιμασει ξερουν! Εχε υποψιν σου φιλε μου οτι 45 μοιρες ειναι 100% κλιση(μιας και η κλιση καθε φορα ειναι η εφαπτομενη της γωνιας). Οι 89 που λες, εστω κ αν το λες για υπερβολη, δεν υπαρχουν ουτε στα μονοπατια για τα κατσικια και ειλικρινα μια κλιση πανω απο 10% φτανει για να το μπλοκαρεις. Οχι να το σπασεις να το μπλοκαρεις. Τωρα σε μια πιο extreme φαση, αν νομιζεις οτι ενα μοτερ με τετοιες συμπιεσεις, και το πιστονι να ανεβαινει στο ανω νεκρο τοσο κοντα στο καπακι, θα κλωτσησει δοντι και δεν θα χτυπησει βαλβιδες... Τι να πω...
    Δεν εχω λογια...
    Οπως και να χει προσεξε λιγο πως γραφεις και μην μιλας στον αλλο με τροπο που δεν θα ηθελες να σου μιλαει.
    Και μενα μπορει να μου φαινονται κουλα αυτα που λες αλλα οσο μπορω προσεχω τους τροπους μου.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ghost-rider : 16-06-10 στις 16:20

  4. The Following User Says Thank You to ghost-rider For This Useful Post:

    ///M Arios (17-06-10)

  5. #23
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    2.413
    Thanked
    3091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο patriNOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο πιο απλος τροπος για να καρφωσεις ειναι να κανεις οπισθεν σε ανυφορα και να σου σβησει το αμαξι με λιγο πατημενο συμπλεκτη.. με το που θα αφησεις τον συμπλεκτη και θα σε παρει μπροστα εχεις καρφωσει. αν δεν με πιστευεις κανε το.. εμεις το εχουμε κανει πριν απο εσας για εσας.....
    Σωστος!!!!

  6. #24
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    δεν θελω να συνεχισω για κανενα λογο την αντιπαραθεση μας και οσο για τον τροπο μου ειναι πιο πολυ χιουμοριστικος παρα με τον τροπο που περιγραφεις πιο πανω!!!!ελεος πια με αυτο το πραγμα το γραφω κιολασ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ φιλε μου!!τελειωνει εδω αυτο το θεμα γιαμενα και απ το μονο που πιαστικα ειναι το οτι ΑΝ ΓΥΡΙΣΕΙ ΑΝΑΠΟΔΑ κλπ κλπ το οποιο ηταν παρα πολυ κακοδιατυπωμενο απο σενα και ο καθενας που το διαβαζει καταλαβαινει αυτο που καταλαβα και εγω!!! ναι οταν λεω 89 μοιρες δεν μιλαω στον υπερθετικο αλλα στον ΥΠΕΡΜΕΓΙΣΤΟΤΙΤΑΝΟΤΕΡΑΣΤΙΟ ΥΠΕΡΘΕΤΙΚΟ ΒΑΘΜΟ και παλι χιουμοριστικα!!!!!!απο τα γραφομενα μου εδω μεσα μπορεις να καταλαβεις οτι δεν ειμαι ΒΛΑΚΑΣ ουτε νομιζω κανενας παντελως ασχετος και ουτε εχω σαν τακτικη/χομπι/συνηθεια να κοροιδευω τον καθενα!!!τελος λοιπον και ναι αν σβησετε τον S54 S62 S50 M50 M52 M54 οποιον αλλο κινητηρα θελετε και του καρφωσετε μια αναποδη ταχυτητα θα καρφωσετε βαλβιδες πιστονια μπιελες και οτι αλλο φανταζεστε!!! ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΘΡΕΝΤ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝ Ο S54 ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΚΙΝΗΤΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΒΑΛΟΥΜΕ ΟΠΙΣΘΕΝ ΑΝ ΣΠΑΕΙ!!! ΤΕΛΟΣ. Και συγνωμη γι αυτο το ποστο μου αλλα βαρεθηκα ολοι να στραβωνουν με τα παντα εδω μεσα και γω να μη στραβωνω ποτε!!! ναι λοιπον ηρθε η σειρα μου να στραβωσω και γω μια φορα!!!!!

  7. #25
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο patriNOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο πιο απλος τροπος για να καρφωσεις ειναι να κανεις οπισθεν σε ανυφορα και να σου σβησει το αμαξι με λιγο πατημενο συμπλεκτη.. με το που θα αφησεις τον συμπλεκτη και θα σε παρει μπροστα εχεις καρφωσει. αν δεν με πιστευεις κανε το.. εμεις το εχουμε κανει πριν απο εσας για εσας.....
    οχι φιλε μου το εχω κανει σε 2 αυτοκινητα και δεν εσπασε τπτ και στο BMW ετυχε να συμβει αυτο και στο primera που ειχα πριν!!!ειχα οπισθεν σε μια παρα πολυ αποτομη ανηφορα εσβησα αφησα συμπλεκτη τσουλισε 1 μετρο μπροστα γιατι δεν προλαβα να τραβγηξω καλα το χειροφρενο και ΔΕΝ ΕΣΠΑΣΕ ΤΙΠΟΤΑ

  8. #26
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.701
    Thanked
    3257
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ghost-rider Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να το δουμε λιγο διαφορετικα το ζητημα. Εστω οτι αφηνεις το αυτοκινητο σε ανηφορα με τη μουρη προς τα πανω. Εντονη ανηφορα, βαζεις και μια τριτη στο κιβωτιο και λυνεις το χειροφρενο. Θα γυρισει αναποδα ναι η οχι? Και αν οχι γιατι? Το κρατα κατι περα απο την συμπιεση του?
    Δεν ειπα οτι ειναι κατι που μπορει να συμβει ευκολα και υπο νορμαλ συνθηκες.
    εχεις δικιο
    "ΕΞΩ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΑΠ ΤΟΝ ΑΡΗ" (Τζιμακος)

  9. #27
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    97
    Μηνύματα
    1.575
    Thanked
    2228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Δε μπορώ να καταλάβω ΓΙΑΤΙ να σπάσει αν βάλεις όπισθεν εν κινήσει;

    Το πολύ πολύ να σπάσει κανά σασμάν.

    Για σβηστό μοτέρ τώρα:
    Γιατί να μη γυρίζει ανάποδα ένα μοτέρ; Ποιος ο λόγος; Δεν είναι ότι θα έρθει κάθετα;

    ΟΛΑ μέσα στα μοτέρ γυρνάνε περιστροφικά, άρα η φορά περιστροφής δεν παίζει ρόλο.

    Απλά θα γυρνάνε όλα ανάποδα.

    Στον Μ20 πάντως προσπάθησα αρκετές φορές να τον βάλω μπροστά με όπισθεν και τη μούρη να κοιτάει στην κατηφόρα και ΠΟΤΕ δεν έπαθε κάτι.

    Μάλιστα μια φορά τον άφησα να γυρνάει ανάποδα για καμιά 50αριά μέτρα.

    Αν δεν κλειδώνει κάτι ώστε να μην του επιτρέπει να γυρίσει ανάποδα δε νομίζω ΚΑΝΕΝΑ μοτέρ όταν γυρίσει ανάποδα (όχι σε λειτουργία) να παθαίνει κάτι.

    Στα r/c πάντως είχε πλάκα ένα nova rossi μοτέρ που είχα που στο τέλος του ορίου ζωής του έπαιρνε ανάποδες στροφές στο τέρμα γκάζι, μέχρι που έσπασε τα δόντια των ταχυτήτων.

  10. #28
    Εγγραφή
    31-12-09
    Μηνύματα
    634
    Thanked
    268
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι φιλε μου το εχω κανει σε 2 αυτοκινητα και δεν εσπασε τπτ και στο BMW ετυχε να συμβει αυτο και στο primera που ειχα πριν!!!ειχα οπισθεν σε μια παρα πολυ αποτομη ανηφορα εσβησα αφησα συμπλεκτη τσουλισε 1 μετρο μπροστα γιατι δεν προλαβα να τραβγηξω καλα το χειροφρενο και ΔΕΝ ΕΣΠΑΣΕ ΤΙΠΟΤΑ
    δεν μιλησα για κανενα απο τα δυο αυτοκινητα που εχεις κανει εσυ.... μιλησα συγκεκριμενα για Μ3. εχει σπασει μοτερ ετσι και το ανοιξαμε και ειχε καρφωσει βαλβιδες.. τωρα τι μου λες εσυ για αλμερα πριμερα και πριμαβερα δεν με απασχολει.. μιλησαμε για Μ3 και απαντησα για Μ3. μαλλον καλο ειναι να διαβαζεις πιο προσεκτικα τι γραφω πριν απαντησεις και μην ψαχνεσαι να την βρεις μαζι μου γιατι δεν σου απειυθηνα καν τον λογο.. ρωτησε το παιδι για το συγκεκριμενο μοτερ και του ειπα οτι του εχουν εξηγησει λαθος. καλη νυχτα και πασοκ.

  11. #29
    Εγγραφή
    17-05-10
    Περιοχή
    Patra west coast
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    401
    Thanked
    230
    Rides
    1

    Thumbs down

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν το λεω για σενα προσωπικα ετσι???
    sorry φιλε μου αλλα δεν φαινεται!!!!
    “Λόγω οικονομικού εγκεφαλικού πέρα δώθε δεν θυμάμαι αν έρχονται Αποκριές,Χριστούγεννα,Πάσχ α ή πρωτοχρονιά γι'αυτό δεν ξέρω αν σουβλίσατε δέντρο η αν στολίσατε αρνί!! Πάντως σας εύχομαι το φλουρί να πέσει στο δικό σας αυγό. Καλό Δεκαπενταύγουστο..”

  12. #30

    Προεπιλογή

    Παρακαλούνται οι θερμοαιμοι να ρίξουν λίγο τους τόνους! Μην πιανεστε με το παραμικρό... Είστε πίσω από ένα πληκτρολόγιο, μην βιαζεστε να σχηματισετε απόψεις! Θα χάσετε! Το λέω εγώ μιας που σας γνωρίζω όλους! Μα από κοντά μα από το τηλ,τα έχουμε πει! Άντε φρόνημα γιατί θα φωνάξω τον Βασιλη τον πυροσβέστη!

  13. The Following 2 Users Say Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    BILL007 (17-06-10), bill_m3 (20-06-10)

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP