Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 65

Θέμα: Κάμερα οπισθοπορείας

  1. #21
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    727
    Thanked
    103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Konstantinos E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον ασταμάτητο έχεις...........!!!!!!
    Ειμαι περίεργος πότε θα σταματήσεις ???
    Δεν ξαναδιαβάζω thread σου μου ρίχνεις την ψυχολογία......
    χαχαχαχαχαχαχαχαχα γεια σου Κωνσταντίνε Τι να σταματήσω...που εδώ γίνεται τις κακομοίρας...Και πάνω που έλεγα να ανεβάσω για το HUD (head up display) άντε καλά θα συμμορφωθώ και δεν θα πω τίποτα χαχαχαχα θα το κρατήσω για τον εαυτό μου (σας πειράζω). Αχχχ δύσκολο τελικά μερικά πράγματα να γίνουν retrofit, χρειάζεσαι τους μισούς εγκεφάλους και διακόπτες του αυτοκινήτου για αντικατάσταση

  2. #22
    Εγγραφή
    27-04-10
    Μηνύματα
    1.286
    Thanked
    1229
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Τωρα εγω που δεν εχω ουτε pdc τι να κανω με αυτα τα ωραια που βλεπω? Με γεια πολυ καλο. Η καμερα μπηκε στο ενα φωτακι για τον αριθμο?

  3. #23
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο E60_Arkadia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τωρα εγω που δεν εχω ουτε pdc τι να κανω με αυτα τα ωραια που βλεπω? Με γεια πολυ καλο. Η καμερα μπηκε στο ενα φωτακι για τον αριθμο?
    όχι, βγαίνει ο διακόπτης της πίσω πόρτας και αντικαθίσταται με νέο. Η κάμερα είναι πλέον ενσωματωμένη με τον διακόπτη της πόρτας.
    Δεν έχει πια εσοχή, έχει ένα εξωτερικό μπουτόν αφής δίπλα στην κάμερα.

  4. The Following User Says Thank You to NickE60 For This Useful Post:

    E60_Arkadia (13-06-10)

  5. #24
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    727
    Thanked
    103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο E60_Arkadia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τωρα εγω που δεν εχω ουτε pdc τι να κανω με αυτα τα ωραια που βλεπω? Με γεια πολυ καλο. Η καμερα μπηκε στο ενα φωτακι για τον αριθμο?
    Γεια σου φιλε μου. Δεν εχεις ρdc? Αστα ουτε εγω ειχα τοσο καιρο. Δε φανταζεσαι τελικα ποσο βολικο και αξιολογο ειναι και τι χαναμε τοσο καιρο. Εγω τα βρηκα μεταχειρισμενα σε καλη τιμη γι'αυτο και τα τοποθετησα. Αν μπορεις βαλτο και θα με θυμηθεις. Αισθητηρες παρτους μεταχειρισμενους και ξαναβαφτους "διαβαζουν" μια χαρα. Αν βαλεις pdc η καμερα ειναι περιττη.

  6. The Following User Says Thank You to Apostolos For This Useful Post:

    E60_Arkadia (14-06-10)

  7. #25
    Εγγραφή
    27-04-10
    Μηνύματα
    1.286
    Thanked
    1229
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Ειναι και ψηλο το πισω μερος της Ε60 και χωρις pdc θελει πολλη προσοχη στο παρκαρισμα.Παντως με τον Νικο που τα ειχαμε πει,μου ειχε πει οτι με μτχ πραγματα θα μου ερχοταν γυρω στο χιλιαρικο ενω με καινουρια...απλα δεν συμφερει.

  8. #26
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    727
    Thanked
    103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο E60_Arkadia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι και ψηλο το πισω μερος της Ε60 και χωρις pdc θελει πολλη προσοχη στο παρκαρισμα.Παντως με τον Νικο που τα ειχαμε πει,μου ειχε πει οτι με μτχ πραγματα θα μου ερχοταν γυρω στο χιλιαρικο ενω με καινουρια...απλα δεν συμφερει.
    Όντως έτσι ακριβώς είναι. Φαντάσου ότι μόνο για 8 καινούργιους αισθητήρες χρειάζεσαι 960¤!!!! άκουσον, άκουσον. Βάλε μετά και τον πολυδιακόπτη στην κεντρική κονσόλα μαζί με το module πίσω στο πορτμπαγκάζ, τις αναμονές και τις καλωδιώσεις και θα καταλάβεις ότι μιλάμε για πάνω από 2 χιλιάρικα. Απλά έτυχε και τα βρήκα μεταχειρισμένα (όσο αναφορά τον εξοπλισμό του pdc, γι'αυτό και τα έβαλα) Άσε που χρειάζεσαι και προφυλακτήρες με τις τρύπες - αναμονές για τους αισθητήρες.

  9. #27
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Larissa
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    409
    Thanked
    448
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Για τους ενδιαφερόμενους, στο Γερμανικό ebay βρίσκεις συχνά αισθητήρες PDC (ειτε Σετ είτε τεμάχια, και με module και κουμπί...) σε πολύ καλή τιμή συνήθως...

    πχ
    https://cgi.ebay.de/4xBOSCH-BMW-PDC-...item1c105b19fe

    https://cgi.ebay.de/Original-BMW-E60...item20b1101f75

    https://cgi.ebay.de/BMW-PDC-E46-Park...item1e5a87abb5
    ...

  10. #28
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    727
    Thanked
    103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο asot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τους ενδιαφερόμενους, στο Γερμανικό ebay βρίσκεις συχνά αισθητήρες PDC (ειτε Σετ είτε τεμάχια, και με module και κουμπί...) σε πολύ καλή τιμή συνήθως...
    [/url]
    Πολύ σωστά και μάλιστα με ένα ελαφρύ τρίψιμο του παλιού χρώματος των αισθητήρων και επαναβαφή στο χρώμα του αυτοκινήτου μας και δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα στην "ορατότητά" τους "βλέπουν" κανονικότατα!!!

  11. #29
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Απόστολε με 'γεια! Όπως και να το κάνουμε, είτε έχεις PDC είτε όχι, είναι ωραίο γκαντζετάκι. Εξάλλου, ωραίο, χρυσό και άγιο το PDC αλλά τραβάει κάτι ζόρια με τις σκιές και τη βλάστηση ώρες ώρες...

    Όσο για τους αισθητήρες, όσοι έχετε σκοπό να τους αγοράσετε από e-bay να έχετε το νου σας πως οι μπροστινοί είναι διαφορετικοί από τους πίσω, οι δε των LCI μικρότεροι από τους παλαιότερους.

    Εγώ τελικά μετά από πολύ κόπο κατάφερα και μάζεψα 8 pre-LCI μέσω e-bay για το M-Pack retrofit, το οποίο όμως αργεί (κατά το χειμώνα το βλέπω).

  12. #30
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μπράβο Δημήτρη...

    Βλέπω ο Αντρέας σε έχει φτιάξει καλά...Hehehehe



Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP