Σελίδα 2 από 10 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 93

Θέμα: e30

  1. #11
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Melissia / N. Penteli
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    2461
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγω δεν ειπα οτι ειμαστε Χρυση Ευκαιρια και ουτε μιλησα με καποιον τονο αλλα μετατροπη λεγεται οταν το αμαξι εχει κοπει σε 2 για να γινει φουσκωτο, ωστε να παραμεινουν η σωστες κολωνες και το σωστο παρμπριζ. Αυτο το αμαξι δεν ηταν κομμενο.

  2. #12
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Salonica . . .
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    5586
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    To αλλο ειναι ενος φιλου μου που ηταν στην Πανελληνια ceccoto γνησιο . . .

  3. #13
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μη γίνεσαι υπερβολικός και μη παρεξηγιέσαι δίχως λόγο. Δεν σου έγραψα με κανένα ειδικό τόνο.

    Γράφω ότι το αμάξι του Σπέη ήτανε μετατροπή και μου απαντάς ότι εσύ θα το χαρακτηρίζεις 'γνήσια μετατροπή', που ξαναλέω ότι δεν υπάρχει / δεν στέκει τέτοιο πράγμα.

    Επίσης απ όσο ξέρω στα Ε30 για να μπουν τα φτερά του Μ3 πίσω, το αμάξι κόβεται στο τόξο.


  4. #14
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Melissia / N. Penteli
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    2461
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δεν τσαντιστηκα ρε Κωστα, προς θεου σωστα γνωριζεις αλλα για να εχεις και το παρμπριζ θελει αλλου (μου ειχε δειξει ο Μακης ο μηχανικος μου). No problem. Eπειδη ειχα παθει πλακα με το αυτοκινητο αυτο σου λεω ηθελα να το παρω αλλα ειχα και εχω την καψουρα του σκαραβαιου οποτε με κερδισε το air cooled. Απο οτι γνωριζω το αμαξι εχασε ολα τα καλα πραγματα (σαλονι evo II, φτερουγες, μοτερ-σασμαν, ζαντες και πουληθηκε με ενα 2,0is κλπ). Αργοτερα το μετανιωσα γιατι εκεινο θα το εβαζα μπροστα και θα εφευγα ενω μεχρι στιγμης εχω χαλασει 40,000 για το σκαθαρι και ακομα ειναι στο τρικολωνο.

  5. #15
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν τσαντιστηκα ρε Κωστα, προς θεου σωστα γνωριζεις αλλα για να εχεις και το παρμπριζ θελει αλλου (μου ειχε δειξει ο Μακης ο μηχανικος μου). No problem. Eπειδη ειχα παθει πλακα με το αυτοκινητο αυτο σου λεω ηθελα να το παρω αλλα ειχα και εχω την καψουρα του σκαραβαιου οποτε με κερδισε το air cooled. Απο οτι γνωριζω το αμαξι εχασε ολα τα καλα πραγματα (σαλονι evo II, φτερουγες, μοτερ-σασμαν, ζαντες και πουληθηκε με ενα 2,0is κλπ). Αργοτερα το μετανιωσα γιατι εκεινο θα το εβαζα μπροστα και θα εφευγα ενω μεχρι στιγμης εχω χαλασει 40,000 για το σκαθαρι και ακομα ειναι στο τρικολωνο.
    Βρε και γω είχα πάθει πλάκα με το αμάξι του και όταν μου χε πει ο Νίκος ότι 'γδύθηκε' είχα στεναχωρηθεί......

    Επειδή τυχαίνει να είμαι και γω fan της ανακατασκευής / μετατροπής (αλλιώς δεν θα είχα πάρει το 34 τότε) δεν είμαι σε καμία περίπτωση κατά, ούτε το υποτίμησα που ήτανε μετατροπή, απλά για χάρη σωστής ορολογίας είπα ότι δεν στέκει.

    Όπως και να χει, εκείνο το 30άρι ήταν ένα καταπληκτικό αυτοκίνητο σε χέρια ανθρώπου που γνωρίζει καλά τι θα πει ///Μ.


  6. #16
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Melissia / N. Penteli
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    2461
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγω σου λεω το μετανιωσα γιατι τωρα θα ειχα βαλει τον S50 σε αυτο για να μην σου πω οτι θα του εβαζα τον S54 μια που βρεθηκε λυση και μπορεις να βαλεις το δικο του ecu με την δικια του πλεξουδα σε Ε30. Τι να κανουμε η μαλακιες πληρωνονται. Και του boutcher (εκθεση SMG II) το M3 coupe ηταν πανεμορφο. Και αυτο το αμαξι χαθηκε.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη TSAF : 11-06-10 στις 12:13

  7. #17
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Melissia / N. Penteli
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    2461
    Rides
    1

    Προεπιλογή E30 M3 powered by S54

    Κοιταχτε δουλεια που εχουν κανει οι ανθρωποι. Στην Ελλαδα πολλοι προσπαθησαν αλλα ολοι απετυχαν. Στο να μπει και να κατσει εκει που πρεπει το μοτερ ειναι το ευκολο (δεν μιλαμε στα ραμφη, ουτε να σφυρηλατησουμε λιγο τους θολους γιατι τα εχουμε δει και αυτο). Το να δουλεψει ομως με τον δικο του εγκεφαλο και πλεξουδα δεν το καταφερε κανεις. Αυτος ηταν και ο λογος που τα S50 B30 & B32 (μοτερ-σασμαν) κρατουν υψιλη τιμη γιατι τα ηλεκτρικα τους ειναι απλα και παντρευονται ευκολα με του Ε30. Τελικα εμφανιστηκε ενας gentleman στην Αγγλια που κατασκευασε παραλληλο εγκεφαλο που τοποθετειται σε συνεργασια με τον εγκεφαλο του S54 και τα παντα δουλευουν αψογα (vanos, ews, etc). To αυτοκινητο της φωτο εχει αυτο τον εγκεφαλο και δουλευει ΑΨΟΓΑ. Το ειδα το αυτοκινητο στην Sanda Pod το 2009 και επαθα Π Λ Α Κ Α. Τοτε ηταν που ξαναηρθαν οι σκεψεις για την μαλακια που ειχα κανει με του Σπεης το Μ3.
    Attached Images Attached Images

  8. The Following 7 Users Say Thank You to TSAF For This Useful Post:

    A8hnaios (20-05-11), georggge46 (14-06-10), gnx (11-06-10), joseph (15-06-10), Monsta (11-06-10), S8N (11-06-10), Stathis (11-06-10)

  9. #18
    Εγγραφή
    02-04-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    174
    Thanked
    44
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρ όλα αυτά μιλάμε για μ ε τ α τ ρ ο π ή.
    Συμφωνω! Με πολυ απλα λογια!
    Ν.

  10. #19
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοιταχτε δουλεια που εχουν κανει οι ανθρωποι...
    Έχω πάθει πλάκα... Απίστευτη δουλειά!

  11. #20
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Salonica . . .
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    5586
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τα σαλια μου . . .

Σελίδα 2 από 10 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP