Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 30

Θέμα: MIATA IS ALWAYS THE ANSWER....I BOUGHT ONE!!!!!

  1. #11
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.296
    Thanked
    7247
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    Εγω δε τα εδωσα τα πεμβε μ..!!

    Υγ..και ειμαι και γκριζομαλλης!!!

  2. The Following User Says Thank You to nik200 For This Useful Post:

    GiannisMRE (23-11-23)

  3. #12
    Εγγραφή
    02-01-11
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.686
    Thanked
    6573
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλοταξιδη ! Καλά χιλιόμετρα ! Να το χαρείς … θα το χαρείς !

  4. The Following 2 Users Say Thank You to vagmag For This Useful Post:

    GiannisMRE (23-11-23), nik200 (23-11-23)

  5. #13
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.296
    Thanked
    7247
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    Slk = φυσιολογικο αμαξι, ελαχιστο παιχνιδι + καμπριο
    tt 1ης γενιας = τεραστιο σκουπιδι, παρε golf 4 gti
    tt 2ης γενιας = καλο αμαξι..παιζει για προσθιοκινητο αρκετα..αλλα μεχρι εκει
    Ζ3 = δεν τρελαθηκα ποτε..σασι αισχος..παλιο πλεον..θελει δουλεια πολυ..(sorry deep, vanvic)
    Z4 = καλο αλλα μεχρι εκει..μπορουσες και καλυτερα bmw..δεν εχω καβαλησει m!!λενε δυσκολο!!
    Ζ4 = το τελευταιο...φουλ gt..δεν κανει για να οδηγας...εγινε σαν slk!!

    Miata = παιχνιδι μονο..για τιποτε αλλο!!

  6. The Following 3 Users Say Thank You to nik200 For This Useful Post:

    deepBLUE (23-11-23), isou (23-11-23), The Ace (23-11-23)

  7. #14
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6.972
    Thanked
    20091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ζ3 = δεν τρελαθηκα ποτε..σασι αισχος..παλιο πλεον..θελει δουλεια πολυ..(sorry deep, vanvic)
    Miata = παιχνιδι μονο..για τιποτε αλλο!!
    Δεν τίθεται θέμα συγνώμης Νίκο και γι αυτό το λόγο είπα πως το μόνο κοινό είναι το κάμπριο και δεν έχουν καμμία άλλη σχέση μεταξύ τους.

    Ότι είπες για το Ζ3 είναι έτσι ακριβώς .
    Παλιό σασί,δύσκολο αμάξι που δεν στρίβει εύκολα ούτε είναι το ιδανικό αμάξι να ντριφταρεις,ίσως ούτε καν για μεγάλες ταχύτητες,λόγω ασάφειας που το δικό μου ,μου προσφέρει και με φοβίζει κιόλας όταν αυτό συμβαίνει .
    Είναι ένα αμάξι με διαχρονική ομορφιά και πολύ πιο όμορφο από όλα τα προαναφερόμενα στα δικά μου τουλάχιστον μάτια.
    Ενα αμάξι GT να το πω ;να το ξεσκεπάσεις να πας την κυριλέ βόλτα σου να πέφτουν τα βλέμματα επάνω του .

    Όσο για εμένα δεν μπήκα στην διαδικασία να φτιάξω το Ζ,ούτε για να ντριφτάρω, ούτε για να κοντράρω,πιθανότατα ακόμη και να έστριβε,εγώ δεν έχω τη γνώση η τα χέρια ,να το πω έτσι .

    Έφτιαξα ένα αμάξι πλήρως λειτουργικό να μου κάνει το κέφι ,όπως εγώ το φαντάστηκα,και αρκετά δυνατό γιατί ήθελα περίσσια δύναμη ώστε να μου καλύπτει (μερικώς την κ@υλα μου)και μέχρι εκεί .

    Δεν είμαι από αυτούς που θα ξυπνήσουν το πρωί με τη σκέψη .. ,σήμερα πάω να ντριφτάρω,θα έλεγα όμως σήμερα πάω μια βόλτα μια εκδρομή.
    Γι αυτούς τους λόγους επέλεξα να έχω Ζ στην κατοχή μου .
    Ούτε Ττ θα αγόραζα ποτέ ούτε slk και σίγουρα με τίποτα mx5 (ούτε για δώρο δε θα το ήθελα )
    Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα .

    Όπως και να έχει ,καλορίζικο και να το ευχαριστηθείς ,όπως εσυ ξέρεις ,φαντάζεσαι και θες !!
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

  8. The Following 4 Users Say Thank You to deepBLUE For This Useful Post:

    BILL007 (25-11-23), isou (23-11-23), nik200 (23-11-23), The Ace (23-11-23)

  9. #15
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.296
    Thanked
    7247
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    Deep, εδω εγω εχω ε30...σε καταλαβαινω!

  10. #16
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.296
    Thanked
    7247
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    για να συνεχισω και λιγο στο θεμα μας..

    ομολογω οτι ποτε δεν ειχα καμπριο...και σαν κλασικος ξερολας ελληναρας ειχα και λιγο την αντιληψη, μοστρα λεζα και 40αρης καμμενος χωρισμενος που του φταιν οι πτανες οι γυναικες, το κλασικο κοινο του καμπριου στην ελλαδα μας..και ενω τα παραπανω μπορει εν μερει να ειναι αληθεια ας εστιασουμε στο τι ειναι το καμπριο και οχι τι πρεσβευει για τον καθε χαζο..το καμπριο ειναι ολες οι αισθησεις στον καταγαλανο ουρανο μας και πραγματικα στην χωρα αυτη ειναι κατι το μαγικο..η ελευθερια και η ανεμελεια πραγματικα ηταν και ειναι κατι που δεν βρισκεις ευκολα και πιστεψτε με ολοι οι 40+ το εχουν σχεδον αναγκη..βλεπετε στα 40 η ζωη πραγματικα αλλαζει και δυσκολευει καθως τοτε ενηλικιωνομαστε σε αυτη τη χωρα...οσοι λοιπον δεν εχουν δοκιμασει ας παρουν ενα φιλο τους με καμπριο και να πανε ενα βραδακι ανοιξιατικο-καλοκαιρινο μια παραλιακη με 60km/h και ανοιχτη την κουκουλα..εκει πιστευω θα αναθεωρησουν πολλα...οπως αναθεωρησα και εγω!!!

    και παμε και στα δικα μας..το μιατακι εχει κοινο, νεα παιδια με ορεξη και λοξα να μαθουν να οδηγουν..το αμαξι προκαλει τοσο που δημιουργει την αναγκη σε πολλους να παψουν να κοιτανε το θεαθηναι και να ασχοληθουν μαζι του..οτι γινοταν εδω και χρονια με τα ε30-ε36 γινεται με αυτα τωρα καθως εχουν κατακλυστει οι πιστες με τετοια..φτηνα στριφτερα και ευχαριστα παρεα με τα mr2 (αλλη κατηγορια βεβαια) εχουν γινει τα φτηνα παιχνιδια του μεσου οικονομικα ανθρωπου γιατι πραγματι αξιζουν...αν ειναι αυτη η επομενη γενια πετρολχεντς ας ειναι και απο τη κινα τα αμαξια..δε τρεχει μια..

    Εγω δεν σας κρυβω οτι το πηρα και για να γραφω και μερικα χιλιομετρακια στην πιστα, οπου πιστευω οτι θα ειναι φανταστικο..οχι παντες, ουτε drift, ανωθευτο ελαφρυ στριψιμο και τα μυαλα στα καγκελα..καλο λαστιχακι..καλα φρενακια και φυγαμε...

  11. The Following 5 Users Say Thank You to nik200 For This Useful Post:

    BILL007 (26-11-23), dark knight (25-11-23), isou (24-11-23), PetrosD (24-11-23), wheelman (24-11-23)

  12. #17
    Εγγραφή
    27-04-16
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    159
    Thanked
    194
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Περίπου το ίδιο σκεφτόμαστε, αν και εγώ είμαι ήδη στην επόμενη δεκαετία Είχα πολλά αυτοκίνητα με ηλιοροφή αλλά ποτέ ανοιχτό/cabrio, οπότε ένας βασικός λόγος που σκέφτομαι τα αυτοκίνητα που ανέφερα είναι αυτό που περιγράφεις. Απλά στην περίπτωσή μου πρέπει (α) να χωράω, και (β) να είναι όσο πιο οδηγοκεντρικό γίνεται. Για τα Ζ3 έχω ακούσει και εγώ αυτά που λέτε, αλλά δεν είχα παρά μια πολύ σύντομη 10λεπτη επαφή με ένα τέτοιο πριν πολλά χρόνια, οπότε δεν έχω προσωπική εμπειρία. Αλλά ξέρω ότι το MX5 είναι πρακτικά ο ορισμός του οδηγοκεντρικού roadster, γι'αυτό και συνεχίζω να το σκέφτομαι, παρά τις δεδομένες δυσκολίες του...

  13. The Following 2 Users Say Thank You to The Ace For This Useful Post:

    BILL007 (26-11-23), nik200 (24-11-23)

  14. #18
    Εγγραφή
    11-12-21
    Μηνύματα
    48
    Thanked
    51
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ήμουν μεταξύ ΜΧ-5 NC και Ε46 318 Μ43.
    Τελικά πήρα BMW για τους χώρους + ότι θα μπορούσα να το ανεβάσω (supercharger).
    Δεν μου αρέσουν και τα κάμπριο, το κοιτούσα σε hardtop μόνο.

    Νομίζω φτηνά πισωκίνητα μέχρι 300Ε τέλη δεν υπάρχουν άλλα. Άντε και Ε36 318is αλλά σπάνιο να βρείς καλό.

  15. The Following 2 Users Say Thank You to GiannisMRE For This Useful Post:

    BILL007 (26-11-23), nik200 (24-11-23)

  16. #19
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.296
    Thanked
    7247
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    Το μιατακι ειναι λιγο μια niche επιλογη..οπως ειπε ο deep..ολα της κατηγοριας κανουν διαφορετικα πραγματα...πχ..εχτες πηγαινα εθνικη..το αμαξι περα απο σκληρο, ειναι και θεοκοντο το δικο μ...αλλα πιστεψτε με ακομα και σε μαμα μορφη δεν ειναι και τοσο καλυτερο...ειναι ενα μικρο αυτοκινητακι, ελαφρυ για στροφοδιαδρομη-touge καλη ωρα στα ιαπωνικα..ειναι ενα παιχνιδι..για να καταλαβετε πριν χρονια ειχα παει διαδρομη κρητη με ενα τετοιο με αναρτηση και μπλοκε..ακομα και εγω στις 2 ωρες κουραστηκα..το τελειο αμαξι δεν υπαρχει..απλα πρεπει να ξερεις τι θελεις..

  17. The Following 2 Users Say Thank You to nik200 For This Useful Post:

    BILL007 (25-11-23), VanVIC (25-11-23)

  18. #20
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.296
    Thanked
    7247
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    Ξεχασα και την απολυτη επιλογη της κατηγοριας...

    Honda s2000 = κοφτερο, μοτερ κοσμημα , αλλα μονο με ohlins για να γραφει χρονο και φυσικα οχι με 20 χιλιαρικα που κοστιζει ενα μετριο τετοιο τωρα...συνηθως σε τευχη οποτε φανοποια να ψαχτει εξονυχιστικα..αμα δεν κατσεις να το μαθεις, βροντηξες-ναι αυτο περιλαμβανει και σοβαρους οδηγους..

  19. The Following 4 Users Say Thank You to nik200 For This Useful Post:

    BILL007 (26-11-23), dark knight (27-11-23), deepBLUE (26-11-23), VanVIC (26-11-23)

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP