Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 20

Θέμα: Gran Turismo 7. Άξιζε η αναμονή ?

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #17
    Εγγραφή
    27-04-16
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    159
    Thanked
    194
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μιας και εγώ ξεκίνησα το thread και φυσικά έχω όλα τα αναφερόμενα παιχνίδια, θα πω ότι το πιο κοντινό στην πραγματική οδήγηση είναι το GT, εξ'ου και η Polyphony επιμένει στο "The real driving simulator". Το Forza είναι το πιο "arcade" από τα τρία (λίγο λιγότερο τώρα πια στο 5), ενώ δεν έχει και την δυσκολία του progress που έχουν τα άλλα δύο (κυρίως το GT7). Το ACC είναι over-the-top με την ανάδραση και τις αντιδράσεις των οχημάτων, όσοι έχουμε οδηγήσει πραγματικά αυτοκίνητα σε πίστα μπορούμε να κάνουμε άμεση σύγκριση σε αυτές τις συνθήκες, αλλά και στους δρόμους η σύγκριση έχει ίδιο αποτέλεσμα. To GT έχει ρυθμίσεις από το -ας το πούμε- arcade (όλα on) μέχρι το -ας το πούμε- racing sim (όλα off) επίπεδο. Αλλά κυρίως νιώθεις πάντα ότι οδηγείς αυτοκίνητο, και όχι ότι κρατάς υπερκινητικό chihuahua που έχει πιει 4 τριπλά εσπρεσάκια

    Μετά από τόσα χρόνια με όλα αυτά, αν έχω κάποιο παράπονο από το GT7 -πέραν όσων ανέφερα αρχικά- είναι ότι (α) είπαν ένα μικροψεματάκι για τα γραφικά και κυρίως για το Dynamic Ray Tracing, και (β) συνεχίζουν να υπάρχουν μερικά "μπερδεμένα" οχήματα, κυρίως στο σετάρισμα της μετάδοσης και της 4κίνησης. Τα θέματα για την In-game οικονομία του παιχνιδιού τα ανέφερα αναλυτικά στην αρχή. Α, και ότι δεν μου αρέσει καθόλου το Rally mode, το μοναδικό επίτευγμα που δεν έχω στο GT είναι οι νίκες σε αγώνες rally.

    Πάντως αυτή τη στιγμή, το Forza το έχω μεταφέρει εκτός σκληρού, το ACC κάθεται εδώ και μήνες, ενώ ακόμα και το GT το τρέχω μόνο όταν βγάλουν καινούριο update, κανένα δηλαδή δεν με έχει κρατήσει πάνω από τις πρώτες 30-40 ώρες.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη The Ace : 02-11-23 στις 08:49

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP