Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10

Θέμα: Ελαστικά για X3 F25

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #10
    Εγγραφή
    27-04-16
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    159
    Thanked
    194
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ένα μικρό σχόλιο σε ότι αφορά μεγέθη ζαντών, ελαστικών και άνεσης. Τα δικά μου ζαντολάστιχα (20αρες M 310) έχουν μείνει στον Κυριαζή, ώστε να διαμανταριστούν οι ζάντες και να περαστούν τα καινούρια Conti AllSeason. Μέχρι να ολόκληρωθεί η δουλειά, φοράω τις μαμά 17αρες (!) από 5-series, οι οποίες χωράνε οριακά τα φρένα, αλλά τουλάχιστον ταιριάζουν σε καρέ, offset κλπ. Αυτό που ήθελα να παρατηρήσω είναι η τ-ε-ρ-ά-σ-τ-ι-α διαφορά σε επίπεδο άνεσης και -δυστυχώς- σταθερότητας του Χ3 με αυτά τα ζαντολάστιχα. Δεν λέω κάτι πρωτόγνωρο, προφανές είναι ότι θα συνέβαινε αυτό, αλλά η διαφορά είναι μεγάλη. Και την προηγούμενη φορά το είχα παρατηρήσει αυτό, και τότε είχαμε βάλει 18αρες νομίζω, αλλά και πάλι είναι μέρα-με-νύχτα διαφορά. Στην άνεση προς το -πολύ- καλύτερο, και στο πάτημα-σταθερότητα προς το αρκετά χειρότερο. Για αυτό και πιστεύω ότι οι μαμά 18αρες ή οι 19αρες του M-pack είναι οι πιο ζυγισμένες διαστάσεις για το μέγεθος και την καρότσα του Χ3.

    Μόλις φορέσω τα δικά μου ζαντολάστιχα, θα επανέλθω με σχόλια για τις ζάντες και τα AllSeason Conti....

  2. The Following 4 Users Say Thank You to The Ace For This Useful Post:

    BILL007 (22-04-24), GiannisRob (22-04-24), nikos valvetronic (22-04-24), wheelman (24-04-24)

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP