Σελίδα 3 από 23 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 223

Θέμα: Valentino Rossi

  1. #21
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    doctor duc desmo...
    οσα χρονια ειναι το συμβολαιο θα ειναι στη κορυφη!!!!!

  2. #22
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    ο λορενθο λογαριαζει χωρις τον spies...

  3. #23
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ezpeleta: Επιστρέφει στη Γερμανία ο Rossi

    Ο CEO της Dorna γνωρίζει ότι ο Rossi θα πάρει μέρος στο Sachsenring
    Όλο και περισσότεροι άνθρωποι αναφέρουν τελευταία ότι ο Valentino Rossi είναι πολύ κοντά στο να πάρει μέρος στο Grand Prix της Γερμανίας. Μετά τον Dr Claudio Costa (σχ. άρθρο), ήρθε και ο Carmelo Ezpeleta να επιβεβαιώσει τις συγκεκριμένες εικασίες αναφέροντας στην εφημερίδα As σήμερα (Τρίτη) ότι ο Ιταλός superstar είναι κοντά στο να βρεθεί ξανά στη σέλα της μοτοσικλέτας του.

    Από την Ολλανδία κιόλας ο Ezpeleta γνώριζε ότι ο Rossi θα οδηγήσει στη Γερμανία. «Ο Valentino θα αγωνιστεί στη Γερμανία. Το γνωρίζω από το Assen. Είναι υπέροχα νέα».

    «Φανταζόμουν ότι θα μπορούσε να επιστρέψει τόσο γρήγορα διότι γνωρίζω τον άνθρωπο Rossi και δεν με απασχολούσε ο τραυματισμός του. Συζήτησα μαζί του μία ημέρα πριν το ατύχημα και μου είπε ότι ανησυχούσε για τον ώμο του. Μου εξήγησε όλη τη διαδικασία του τραυματισμού του», πρόσθεσε ο ισχυρός άνδρας της Dorna.

    Η απουσία του Rossi από το πρωτάθλημα δημιούργησε πτώση στην τηλεθέαση και στο ενδιαφέρον του κόσμου, όμως ο Ezpeleta πιστεύει πως αυτό ήταν φυσιολογικό διότι δεν ήταν προγραμματισμένο το γεγονός. «Αυτή η κατάσταση ήταν χειρότερη για το MotoGP από ότι να είχε σταματήσει να αγωνίζεται. Όταν αποσυρθεί, θα γνωρίζουν όλοι από το ξεκίνημα της σεζόν ότι δεν θα υπάρχει ο Valentino. Αλλά τώρα ήταν απρογραμμάτιστη η απουσία του στους 3 αγώνες και οι φήμες άρχισαν να διαρρέουν ταχύτατα».

    Το Grand Prix της Γερμανίας πραγματοποιείται το τριήμερο 16-18 Ιουλίου.
    πηγή:https://www.msfree.gr/ms.php?id=14781

  4. #24
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ο Valentino Rossi ικανοποιήθηκε από τη χθεσινη του απόδοση στo Sachsenring

    Όλοι περίμεναν με αγωνία στην πίστα του Sachsenring χθες Παρασκευή να δουν σε τι κατάσταση θα βρίσκεται ο Valentino Rossi στη σέλα της μοτοσικλέτας του. Οι απορίες λύθηκαν σχεδόν άμεσα καθώς ο Ιταλός ήταν γρήγορος από τον πρώτο του γύρο και κατάφερε μέχρι το τέλος της περιόδου να βελτιώσει τους χρόνους του. Συμπλήρωσε 29 γύρους στη σέλα της M1 του και παραδέχτηκε ότι αισθάνθηκε καλά, παρά τον πόνο στο πόδι του προς το τέλος.

    «Είμαι ικανοποιημένος σήμερα, ιδιαίτερα επειδή είμαι πιο επιθετικός στη μοτοσικλέτα σε σχέση με τις δοκιμές», είπε ο Rossi, ο οποίος έγραψε τον 7ο χρόνο της ημέρας. «Αισθάνομαι καλά και η συγκεκριμένη πίστα με βοηθάει αρκετά με τις πολλές αριστερές στροφές. Έχω αυτοπεποίθηση στη μοτοσικλέτα και επίσης ο ώμος μου είναι καλά και δεν μου προκαλεί πρόβλημα. Τώρα πονάω λίγο στο πόδι και στον αστράγαλο αλλά δεν είναι τόσο άσχημα. Κατάφερα να κάνω μερικούς γύρους συνεχόμενους και ήμουν αρκετά γρήγορος. Τώρα θα περιμένουμε αύριο το πρωί να δούμε πώς είναι το πόδι, πόσο θα έχει πρηστεί και πόσο θα έχουν προκύψει προβλήματα».

    Ο Valentino Rossi θα εξετάσει σημερα πάλι το πόδι του για να δει σε τι κατάσταση είναι προκειμένου να συνεχίσει τη δουλειά του στην πίστα.
    πηγη: https://www.msfree.gr/ms.php?id=15063

  5. #25
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    για να δουμε τι θα δουμε...

  6. #26
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ανεξάρτητα απο το αποτέλεσμα (4η θέση) ο Ρόσι απέδειξε για μιά ακόμη φορά πόσο μεγάλος οδηγός είναι.
    Δεν χρειάζεται να τον συμπαθεί κάποιος για να το αναγνωρίσει, όταν με σπασμένο πόδι και μετά απο αποχή τόσων αγώνων, διεκδικεί με τόσο πάθος αλλη μια θέση στο βάθρο των νικητών.
    Μπράβο του !!!

  7. The Following User Says Thank You to Samaro For This Useful Post:

    Stathis (18-07-10)

  8. #27
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    μπραβο και απο μενα!
    πραγματικα συγκινητικη η προσπαθεια και η αποδοση!
    σημερα εξευτελισε τον στονερ και οχι στη λαγκουνα σεκα προπερσι...

    για ολα αυτα, αλλα μιας και ducatista πλεον, περασε στο κλαμπ των συμπαθειων μου...!

  9. #28
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Θέλω κι εγώ να τον δώ να χαρίζει το πρωτάθλημα στην πανέμορφή ιταλίδα.(Ντουκάτι)

  10. #29
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ηταν υπέροχος σήμερα, να τον βλέπεις να πηγαίνει προς την μηχανή του κουτσαίνοντας και ύστερα να ανατριχιάζεις όταν πέφτει τελευταίος στα φρένα από 280χλμ/ωρα προσπερνώντας τον Stoner! και στην συνέχεια την δυνατή μάχη τους για πάνω από 10 γύρους.
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  11. The Following User Says Thank You to gant For This Useful Post:

    gkaras (21-07-10)

  12. #30
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Συνεργασία Burgess-Stoner;
    Στην Ισπανία αναφέρουν ότι ο Jeremy Burgess συμφώνησε με τη Honda

    Το γεγονός ότι ο Valentino Rossi την επόμενη σεζόν θα φοράει τα κόκκινα της Ducati είναι σχεδόν βέβαιο από τα διεθνή Μέσα Ενημέρωσης και πλέον έχουν τεθεί άλλα ζητήματα πάνω στο συγκεκριμένο θέμα. Ο Jeremy Burgess από τον προηγούμενο μήνα κιόλας είχε εμφανιστεί αρνητικός στη μετακίνηση του Ιταλού στο εργοστάσιο της Μπολόνιας, ενώ έντονα στην Ιταλία κυκλοφόρησε το σενάριο ο Rossi να συνεργαστεί με τον Filippo Preziosi αποκλειστικά στην ομάδα της Ducati.

    Στο περιοδικό Solo Moto κυκλοφόρησε ένα άρθρο το οποίο αναφέρει ότι ο Jeremy Burgess συναντήθηκε με τον Shuhei Nakamoto, Αντιπρόεδρο του HRC, και πλέον σκέφτεται σοβαρά να συνεχίσει την καριέρα του μακριά από τον Valentino Rossi. Ο Burgess θα συνεχίσει το εντυπωσιακό του έργο στο πλευρό του Casey Stoner, αυτήν τη φορά υπό τη σκέπη της Honda.

    Αν τελικά η συμφωνία του Rossi είναι να έχει μαζί του τον Filippo Preziosi – ένα αρκετά ενδιαφέρον σχήμα – τότε η μετακίνηση του Burgess στη Honda δεν είναι απίθανη. Ο Αυστραλός αρχιμηχανικός έχει δουλέψει πολλά χρόνια στο HRC με αναβάτες όπως οι Doohan, Spencer και Gardner και σίγουρα δεν θα έχει πρόβλημα να δουλέψει με έναν συμπατριώτη του όπως ο Stoner. Επίσης, είναι ξεκάθαρο ότι η Honda δεν διστάζει να κινηθεί επιθετικά προς όλες τις κατευθύνσεις και η πολιτική του Nakamoto είναι να φέρει στην ομάδα όσο το δυνατόν περισσότερους πρωτοκλασάτους προκειμένου να επιστρέψει το εργοστάσιο στα πρωταθλήματα.

    Απο το καλό μας :https://www.msfree.gr/ms.php?id=15126
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Samaro : 20-07-10 στις 23:28

Σελίδα 3 από 23 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP