Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 54

Θέμα: [E46] Βοήθεια για αγορα Μ3

  1. #21
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    727
    Thanked
    103
    Rides
    0

    Προεπιλογή


    Αμαν μου ψιλοκοπηκαν τα φτερα με αυτα που διαβαζω.


    Θα αποκλησω με τη σειρα μου και εγω τις μετατροπες.

    Καθως επισης κ το SMG!
    Δυστυχως δεν θα προτιμησω και για τις προκειμενες βλαβες που ισως βγαλει και ξαναβγαλει - και για τα σερβις του - και για την χαμηλωτερη αγορα αυτοκινητου - και για την κατασταση του πισω υποπλαισιου, κτλ κτλ...

    Τα μοντελα που ανεφερα οτι προτιμω (2001-03) ειναι λογο της τιμης που κυμαινονται.


    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 30-12-09 στις 19:57

  2. #22
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    273
    Thanked
    82
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    τα Μ εχουν τοσα προβληματα ρε παιδια ? παλι καλα που τα ξερετε και τα λετε σε φορουμ bmw , τι ειναι η ανυσηχια κυλινδρων φιλε ?

  3. #23
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bmw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολυ καλο ποστ, τα Μ εχουν τοσα προβληματα ρε παιδια ? παλι καλα που τα ξερετε και τα λετε σε φορουμ bmw , τι ειναι η ανυσηχια κυλινδρων φιλε ?
    Με τη μετρηση αυτη βλεπεις ποση ειναι η συμπιεση στους θαλαμους.

  4. #24
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    273
    Thanked
    82
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τη μετρηση αυτη βλεπεις ποση ειναι η συμπιεση στους θαλαμους.
    ειναι αλλο απο τη μετρηση συμπιεσης δηλαδη ?

  5. #25
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    χθες το βραδι τραβηξα το θεμα εξω απο το φορουμ διοτι διαπιστωσα πως καποιοι μεταξυ μας ισως λεγαμε πραγματα που δεν τα εννοουμε και ισως τα μετανιωναμε μετα...
    σημερα λοιπον το απογευμα που ευκαίρησα να δω τι εχει γινει (και συγγνωμη που δεν μπορεσα πιο πριν και ετσι κρατησα καποιους σε αγωνια) κατεληξα στα ακολουθα...
    εχουμε ενα θεμα που δημιουργειται απο εναν χρηστη με σκοπο να παρει καποιες πληροφοριες.
    Καποιοι απαντουν σε αυτο το θεμα και προσπαθουν να βοηθησουν με οποιο τροπο γνωριζουν τον δημιουργο του θεματος και καποιοι αλλοι αναλώνονται απλα και μονο στη δημιουργια εντυπωσεων.

    Να υπενθυμισω εδω πως οταν θελουμε να αναφερουμε καποιο ποστ ως αντιθετο με τους κανονισμους υπαρχει το κουμπι του report πανω αριστερα.
    Οταν το κανουμε αυτο ειδοποιουνται αμεσα οι υπευθυνοι και φροντιζουν για τη διευθετηση του θεματος.
    Η απ ευθειας αναφορα με ποστ δεν δημιουργει τιποτα περισσοτερο απο «φασαρια» και εκατερωθεν αντεκλησεις πραγματα που δεν ειναι τα ζητουμενα σε αυτον εδω το χωρο.
    Επι της διαδικασιας λοιπον τα ποστ των γιαννη, μανου κλπ αφαιρεθηκαν διοτι δεν απαντουσαν στο θεμα το οποιο ειναι ειναι βοηθεια για αγορα Μ3.

    Επι της ουσιας και οσον αφορα το ποστ του βασιλη εχετε καποιο "δικιο".
    Δικιο με την έννοια οτι αναφερονται μεσα τα παρομοια πραγματα που εχει γραψει αλλος χρηστης αλλού οπως παρεθεσε ο γιαννης και πιθανον και αλλοι πολλοι σε διαφορους ιστοχωρους.
    Ετσι πραγματι ειναι κοινες οι λεξεις σανζμαν (γραμμενη λαθος ορθογραφικα και απο τους δυο), βανος, φιλτρο, ζουαν, ανησυχια, σωληνακι, πιαστρακι, μεσαιο, νερο, τελικο, αντλια, πατωμα και αρκετα αλλα...

    η ελληνικη γλωσσα μας δινει τη δυνατοτητα να εκφραστουμε και να επικοινωνουμε. Για να γινει αυτο χρησιμοποιουμε τις ιδιες λεξεις τοποθετωντας τις σε διαφορετικη σειρα...
    Αν καποιος διεκδικει την πατροτητα των παραπανω λεξεων, τι να πω, απολογουμαι.

    Αν η γνωση αυτη και οι συμβουλες που παρεθεσε ο αλλος χρηστης αποτελουν προσωπικη και αποκλειστικα δικη του εμπειρια συμφωνω οτι οποιοδηποτε μεταγενεστερο αναλογο γραφομενο σε οποιοδηποτε χωρο ειναι αντιδεοντολογικο.

    Αν ομως προκειται για καποια κοινη εμπειρια εκατονταδων χιλιαδων ιδιοκτητων του συγκεκριμενου μοντελου, δηλαδη δεν λεει το ποστ που προηγηθηκε χρονικα για προβληματα του ιδιου του συγγραφεα, αλλα γενικα (οπως νομιζω οτι αναφερεται) προβληματα Μ3, τα οποια και αυτος πολλα απο αυτα απο καπου ακουσε, διαβασε, μετεφερε, τοτε ειναι αδικη η αναφορα και το μονο σκοπο που βλεπω εγω ειναι η δημιουργια λανθασμενης εντυπωσης.
    Πραγμα το οποιο κινειται επισης εκτος κανονισμων.


    Θα παρακαλεσω οτι συζητηση συνεχιστει να ειναι επι του θεματος το οποιο ειναι βοηθεια για αγορα Μ3...
    Τα “αλλου ειδους” προβληματα δεν αφορουν κανεναν και τα οποια ποστ γινουν πανω σε αυτη τη λογικη θα εχουν την ιδια τυχη με τα προηγουμενα.

    Ευχαριστω.

  6. #26
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    727
    Thanked
    103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλησπερα.

    Προφανως εγινε κατι, που δεν το ειδα, μιας κ εχω μερες να μπω στο φόρουμ...
    Το τελευταιο ποστ που ειχα δει ηταν του φιλου bmw, το της μέτρησης συμπιεσης!

    Οπως κ να εχει θα συμφωνησω με τα γραφωμενα του sm6!



    Στο θεμα μας,

    Τελικα ειδαμε ενα Μ3 του 02' χειροκινητο.
    Αλλα δεν τα βρηκαμε εξ αρχης στην τιμη και κατ'επεκταση & στην κατασταση.

    Δεν εμβαθυναμε, μιας κ ηταν και 3ο ή 4ο χερι - και ειχε 100.000 χιλ. - κ εμφανως ταλαιπωρημενο εσωτερικο (σκησμενο πλαινο καθσιματος, κομενο λαστιχο πορτας οδηγου, παραγυαλισμενα δερματα + πλαστικα) - και εισαγωγης - και αγνωστο για ανακλυση.

  7. #27
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    727
    Thanked
    103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ξεχασα, συν οτι το προαναφερθεν Μ ειχε προικα η οποια αφαιρεθηκε για να πουληθει (πραγμα που δε μ'αρεσε), αλλα και βαμενα: φτερο, 2 προφυλακτηρες, πορτα και ισως αλλα!

    Τωρα εν αναμωνη, για ενα Μ του 04'' με smg που βαλαμε στο ματι!




    Να πω πως, εχω ηδη ενα αυτοκινητο στην κατοχη μου και θελω να το δωσω.
    Προσπαθω να καταφυγω σην λυση της ανταλαγης - με αυτοκινητα που το αναγραφουν στην αγγελια τους, μιας κ δεν ειναι ευκολη η αγορα του μεταχ. σημερα...

    Για αυτο κ ο λογος που ανοιξα το θεμα, μιας και τωρα βρεθηκαν 2 Μ3 που ζητουν ανταλαγη, ωστε να μην παω ξυπολητος στα αγκαθια .


    και παλι

  8. #28

    Προεπιλογή

    Εγω με την σειρα μου να σου πω το εξης...Σε οποιο αυτοκινητο καταληξεις ,πριν το παρεις πηγαινε το σε ενα μαστορα γνωστη του ειδους Μ να το κοιταξει οχι μονο αν εχει κατι, αλλα να σου πει και τι ''ψωμι'' εχουν καποια μερη του ...Γιατι ναι μεν μπορει να ειναι καλη η τιμη του και να ειναι εμφανισιακα προσεγμενο, αλλα καποια πραγματα στοιχιζουν!
    Για παραδειγμα τι νοημα εχει να παρεις ενα αμαξι σε ''καλη'' τιμη αν θελει 2 ψαλιδια μπροστινα, 2 σινεμπλοκ μπροστινα ,2 πισινα, και δισκους-τακακια μπρος πισω...
    Ελπιζω να καταλαβες τι εννοω...Να σου δωσουν εναν πουσουλα που πρεπει να βαδισεις μετα την αγορα.Οχι να το παρεις και μετα να σου πουν ωραια...τωρα θελεις 2000 και γινεται αστερι!
    Καλο ψαξιμο ...

  9. #29
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    273
    Thanked
    82
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    δεν καταλαβα ουτε τα μισα απο τα προβληματα που λετε ζουαν ανυσηχια το πιαστρακι που ζοριζει και ολα αυτα αλλα πολλα θεματα ρε παιδια το μ3

  10. #30
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    395
    Thanked
    53
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    εγω εχω παρει Μ3 με smg 1/04 παραγωγη

    το πηρα πριν 1.5 με 85000 χλμ

    εχει φτασει 132000 χλμ κανοντας ανελεητες κοντρες,εκδρομες,ψωνια στο Σκλαβενιτη και συνεχεια ριχνω με αυτο το τζετ σκι

    παραλληλα με το κομπρεσερ εχει κανει ηδη 10000 χλμ

    το αμξι δεν εχει κανει κιχ δεν μου εχει βγαλει καμια ζημια

    τα μονα που εχω αλλαξει ειναι συνεμπλοκ τακακια μπουζι και πολλαπλασιαστες

    θεωρω οτι το Μ3 ειναι πραγματικα αυτοκινητο με σκυλισιο χαρακτηρα

    δεν σπαει δεν χαλαει

    τωρα οσοι λενε οτι βγαζουν ζημιες η οτι καιει κανει ρανει θεωρω οτι ειναι ασχετοι με το θεμα Μ3

    οποιος φοβαται να μην το παρει και να παρει κατι αλλο

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP