Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 19 από 19

Θέμα: Προβλημα E36 M40B16

  1. #11
    Εγγραφή
    12-02-18
    Περιοχή
    Αthens
    Μηνύματα
    251
    Thanked
    111
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αυτα με διαγνωστικο φαινονται ? Πχ αισθητηρας στροφαλου , αισθητηρας κρουσης και γενικα ολα αυτα ? Η το αμαξι λογω παλαιοτητας δεν ''συνεργαζεται'' με τα διαγνωστικα ?

  2. #12
    Εγγραφή
    25-11-11
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.939
    Thanked
    8022
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ///Maniac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτα με διαγνωστικο φαινονται ? Πχ αισθητηρας στροφαλου , αισθητηρας κρουσης και γενικα ολα αυτα ? Η το αμαξι λογω παλαιοτητας δεν ''συνεργαζεται'' με τα διαγνωστικα ?
    Κατά προτίμηση γνήσιο, γιατι "μεταφραζει" επακριβώς τους κωδικούς σφαλμάτων.
    Αλλά οποιοδήποτε διαγνωστικό συνεργείου μπορεί να διαβασει BMW
    Θα σε καλύψει

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  3. #13
    Εγγραφή
    12-02-18
    Περιοχή
    Αthens
    Μηνύματα
    251
    Thanked
    111
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Wheelman ειχες δικιο...αλλαχτηκαν στο αυτοκινητο κοκορακια ωστηρια και εκκεντροφορος σετ ολα μαζι...ο μαστορας μαλιστα απο μονος του χωρις να το ξερει μολις ειδε τον εκκεντροφορο μου το ειπε απο μονος του οτι ''το αμαξι πρεπει να σου σκαλωνει στις 4000 περιπου''...ηταν να αλλαχτουν μονο ωστηρια και κοκορακια αλλα αλλαχτηκε και ο εκκεντροφορος και ολα καλα......να πω την αληθεια βεβαια επειδη εχω τον παλιο εκκεντροφορο στα χερια μου , το δοντι που εχει κανει ειναι απειροελαχιστα μικρο ...αλλα φαινεται πως ολα μαζι σαν σετ επειδη ειχαν φθαρει ειχαν χασει σαν συνολο πιο πολυ...γιατι εκτος απο το προφιλ του εκκεντροφορου μειωνονται σε προφιλ και οι επαφες στο κοκορακι

  4. The Following User Says Thank You to ///Maniac For This Useful Post:

    wheelman (02-07-19)

  5. #14
    Εγγραφή
    28-11-14
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    955
    Thanked
    954
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Δεν τον έκανες ένα reprofile να αγριέψει και λίγο, αντί να τον αλλάξεις;
    E30 318i

  6. #15
    Εγγραφή
    27-05-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    82
    Thanked
    46
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ///Maniac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Wheelman ειχες δικιο...αλλαχτηκαν στο αυτοκινητο κοκορακια ωστηρια και εκκεντροφορος σετ ολα μαζι...ο μαστορας μαλιστα απο μονος του χωρις να το ξερει μολις ειδε τον εκκεντροφορο μου το ειπε απο μονος του οτι ''το αμαξι πρεπει να σου σκαλωνει στις 4000 περιπου''...ηταν να αλλαχτουν μονο ωστηρια και κοκορακια αλλα αλλαχτηκε και ο εκκεντροφορος και ολα καλα......να πω την αληθεια βεβαια επειδη εχω τον παλιο εκκεντροφορο στα χερια μου , το δοντι που εχει κανει ειναι απειροελαχιστα μικρο ...αλλα φαινεται πως ολα μαζι σαν σετ επειδη ειχαν φθαρει ειχαν χασει σαν συνολο πιο πολυ...γιατι εκτος απο το προφιλ του εκκεντροφορου μειωνονται σε προφιλ και οι επαφες στο κοκορακι
    Χαίρομαι φίλε μου που έβγαλες άκρη.
    Αν επιτρέπεται πόσο σου κόστισε και τι έβαλες; Όλα της BMW ή τα αντίστοιχα εμπορίου;

  7. #16
    Εγγραφή
    27-05-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    82
    Thanked
    46
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PetrosD Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν τον έκανες ένα reprofile να αγριέψει και λίγο, αντί να τον αλλάξεις;
    Αυτό το παραπάνω που θα μπορούσε να κάνει.... Με τι επιπλέον κόστος και τι παραπάνω θα είχε;

  8. #17
    Εγγραφή
    12-02-18
    Περιοχή
    Αthens
    Μηνύματα
    251
    Thanked
    111
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ειναι του πατερα μου το αυτοκινητο... αν ηταν δικο μου ισως να εκανα ενα reprofile ... αν και ενταξει μ40β16 τσαμπα λεφτα κατα τη γνωμη μου δεν αξιζει ουτε ευρω για βελτιωση...το ειχαμε αφησει ηδη στο συνεργειο για κοκορακια και ωστηρια οταν μας το ειπαν, οποτε απλα παρηγγειλαμε το νεο ανταλλακτικο και το εβαλαν... τα ανταλλακτικα ειναι τα αντιστοιχα εμποριου... ο εκκεντροφορος ειναι swag και εκανε 100 ευρω τα κοκορακια με τη φλατζα στο ψευτοκαπακο εκαναν αλλα 100 και τα ωστηρια νομιζω 50... τα αγορασα απο νεα ιωνια απο τον χαρη...τοποθετηση 130 ολα μαζι.

  9. The Following User Says Thank You to ///Maniac For This Useful Post:

    BILL007 (04-07-19)

  10. #18
    Εγγραφή
    28-11-14
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    955
    Thanked
    954
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Αν θυμάμαι καλά, πάει 20 ευρώ το έκκεντρο για reprofile (240-250 κοστίζει για το 24βάλβιδο), οπότε αντί για 100, θα έδινες 160.
    E30 318i

  11. #19
    Εγγραφή
    12-02-18
    Περιοχή
    Αthens
    Μηνύματα
    251
    Thanked
    111
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Χωρις προγραμμα ομως ποσο να προσαρμοζοταν ο εγκεφαλος σε αυτη την αλλαγη? Δε θα απεδιδε το 100% οποτε ποσο να κερδιζα?

  12. The Following User Says Thank You to ///Maniac For This Useful Post:

    BILL007 (04-07-19)

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP