Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6

Θέμα: E46 πρόβλημα κλειδαριάς - πέφτουν τα παράθυρα κατά το ξεκλείδωμα

  1. #1
    Εγγραφή
    12-01-19
    Μηνύματα
    3
    Thanked
    2
    Rides
    0

    Exclamation E46 πρόβλημα κλειδαριάς - πέφτουν τα παράθυρα κατά το ξεκλείδωμα

    Καλησπερα κι ευχαριστω για την αποδοχη!

    Ειμαι νεο μελος. Προσφατα πραγματοποιησα ενα απο τα ονειρα μου αγοραζοντας ενα e46 316i. Σημερα βρεθηκα προ εκπληξεως κι θα ηθελα τις συμβουλες σας...

    Καταρχην το αμαξι δεν εχει τηλεχειρισμο, επισης η κλειδαρια ισως ειναι χαλασμενη γιατι δεν τερματιζει ποτε, μπορω να γυρναω το κλειδι απειρες φορες προς καθε κατευθυνση και δεν τερματιζει ποτε, αυτο για να ειμαι ειλκρνης δεν γνωριζω πως πρεπει να ειναι, το σοβαρο προβλημα ομως ειναι το εξης...

    Με το που ξεκλειδωνω το αμαξι με το κλειδι, κατεβαινουν και τα 4 παραθυρα... Καθομαι στο αμαξι, παταω τα κουμπακια να ανεβουν αλλα δεν αντιδρανε, μετα απο 1 λεπτο λειτουργειας της μηχανης τα κουμπια ζωντανευουν και τα παραθυρα μπορω πλεων να τα κλεισω...

    Ξερω θα γελασετε και με το δικιο σας, δεν εχω εξηδικευμενες γνωσεις, τι λετε να φταιει; Τι να κανω για να γλιτωσω καποια χρηματα;

    Υποψιαζομαι πως χαλασε ο μυλος της κλειδαριας και δινει λαθος εντολη... Παντως κατα το κλειδωμα το αμαξι κλεινει(ασφαλιζει)τα παραθυρα οπως εκανε παντα...

    Τι να


    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 13-01-19 στις 16:12

  2. #2
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18801
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Όταν κρατας πατημένο το κουμπί της απασφαλισης στο κλειδί ή όταν ξεκλειδώνεις χειροκίνητα και κρατάς το κλειδί τέρμα αριστεροστροφα, ανοίγουν τα παράθυρα και η ηλιοροφη. Το αντίθετο συμβαίνει όταν ασφαλιζεις με τηλεχειρισμό ή όταν κλειδώνεις χειροκίνητα και κρατάς το κλειδί τέρμα δεξιόστροφα.

    Προφανώς λόγω σπασμένου μύλου θα παίρνει σήμα να κατεβάσει τα παράθυρα. Επειδη η εντολή συνεχίζει κι αφού κατέβουν τα παράθυρα, δεν μπορείς να τα ανεβάσεις προτού την ακυρώσει αυτόματα.

    Φτιάξε την κλειδαριά και θα λυθούν τα προβληματα σου.

  3. The Following 6 Users Say Thank You to S8N For This Useful Post:

    A8hnaios (13-01-19), BILL007 (13-01-19), gant (13-01-19), nikos valvetronic (13-01-19), PetrosD (13-01-19), tasos.kamv (12-01-19)

  4. #3
    Εγγραφή
    12-01-19
    Μηνύματα
    3
    Thanked
    2
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Σε ευχαριστω πολυ.. δεν ετυχε να μαθω πως λειτουργει το κλειδι σε bmw... Θα ενημερωσω μολις εχω νεα τη Δευτερα που εκλεισα ραντεβου μς κλειδαρα... Μου ειπε οτι θα μου κανει την κλειδαρια να γυρναει 90μοιρες αν θελω για να μη γινεται τιποτα με τα παραθυρα και φυσικα αυτο θα με βολεψει πολυ...

  5. The Following User Says Thank You to Chris46 For This Useful Post:

    S8N (13-01-19)

  6. #4
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18801
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Υπάρχουν Κιτ επισκευής στο Amazon και στο ebay.

    Δες εδώ:


  7. The Following 4 Users Say Thank You to S8N For This Useful Post:

    A8hnaios (13-01-19), BILL007 (13-01-19), Vassilis ///M (14-01-19), wheelman (13-01-19)

  8. #5
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Σωστός ο Άρης. Όταν πριν πολλά χρόνια κάποιος η κάποιοι στην Καλαμαριά προσπαθούσαν να κλέψουν 46αρια, αφσιρούσαν τους μύλους. Τα ίδια έκανε και το δικό μου.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gant : 14-01-19 στις 10:27
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  9. The Following User Says Thank You to gant For This Useful Post:

    S8N (13-01-19)

  10. #6
    Εγγραφή
    12-01-19
    Μηνύματα
    3
    Thanked
    2
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστός ο Άρης. Όταν πριν πολλά χρόνια κάποιος η κάποιοι στην Κλαμαριά προσπαθούσαν να κλέψουν 46αρια, αφσιρούσαν τους μύλους. Τα ίδια έκανε και το δικό μου.
    Παιδια οντως ηταν σπασμενος ο μυλος σχεδον διαλυμενος, επισκευασαμε τον μυλο κι εστρωσαν ολα... Εχει κανονικα επαναφορα και δεν ανοιγοκλεινει τα τζαμια αν δεν τον κρατησω πλαγια... Ηταν τοσο ρημαγμενος που ανοιγε και με ισιο κατσαβιδι... Το αμαξι εχει και δεκτες, θα περαστει συναγερμος... Σας ευχαριστω ολλους που ενδιαφερθηκατε... Αυτο το θρεντ θα μεινει ωστε οποιος παθει το ιδιο να το βρει και να επικοινωνησει μαζι μου αν θελει

  11. The Following User Says Thank You to Chris46 For This Useful Post:

    BILL007 (14-01-19)

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP