Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5

Θέμα: E36 απορια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  1. #1
    Εγγραφή
    07-04-16
    Μηνύματα
    31
    Thanked
    11
    Rides
    1

    Προεπιλογή E36 απορια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Καλησπερα σε ολους. θα ηθελα να ρωτησω εχω το ε36 μ43 μοντελο 97 luxus sedan. Κατω απο την πολλαπλη υπαρχει ενας αισθητηρας εχω την εντυπωση ψυχρης εκκινησης λεγεται. Στο δικο μου αυτοκινητο δεν ειναι πουθενα συνδεμενος αυτος. Ειναι φυσιολογικο η κατι λειπει και αν ναι που παει αυτο το καλωδιο¨Ευχαριστω για τον χρονο σας......
    .

  2. #2
    Εγγραφή
    28-11-14
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    955
    Thanked
    954
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Μην είναι ο αισθητήρας θερμοκρασίας αέρα εισαγωγής; Για βάλε κάνα σχέδιο να δείχνεις. Επίσης ψάξε για κάνα χύμα καλώδιο. Μάλλον θέλει μπρίζωμα στο διαγνωστικό να καταλάβεις αν είναι αυτό που λέω.
    E30 318i

  3. #3
    Εγγραφή
    07-04-16
    Μηνύματα
    31
    Thanked
    11
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλημερα ευχαριστω για το ενδιαφερον λεγεται αισθητηρας θερμοκρασιας ψυκτικου υγρου και βρισκεται στον κυλινδρο κατω απο την πολλαπλη. Δεν ξερω αλλα κανενα χρονο τωρα βλεπω οτι δεν εχει καλωδιο ειναι ετσι κουμπωμενος ο αισθητηρας και τιποτα αλλο. Δεν ξερω σε καποιο συνεργειο που πηγαινα μηπως τον ξεχασαν και γι αυτο μεχρι να ζεσταθει εχει εντονο τρεμουλο....

  4. #4
    Εγγραφή
    28-11-14
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    955
    Thanked
    954
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Φυσικά και δημιουργεί πρόβλημα, πρέπει να είναι κουμπωμένος σε καλώδιο. Αν ο κινητήρας σου είναι σαν τον δικό μου (σε φιλοσοφία) θα πρέπει να έχει 2 τέτοιους αισθητήρες εκεί. Ο ένας δίνει σήμα στο όργανο θερμοκρασίας στο καντράν και ο άλλος στον εγκέφαλο. Αν το όργανο θερμοκρασίας λειτουργεί καλά, τότε είναι ο άλλος σε εσένα που είναι ασύνδετος. Ψάξε για ασύνδετο καλώδιο εκεί κοντά.
    E30 318i

  5. The Following 2 Users Say Thank You to PetrosD For This Useful Post:

    BILL007 (16-12-18)

  6. #5
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18802
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ακριβώς όπως τα έγραψε ο Πέτρος. Το δικό σου μοτέρ έχει δύο αισθητήρες, ο ένας δίνει στον εγκέφαλο κι ο άλλος στον πίνακα οργάνων. Ελπιζω η πλεξούδα να είναι οκ και να μην κόπηκε το καλωδιο.

    Επίσης, όσοι έχετε 36αρια να ρίχνετε μια ματιά στον εγκέφαλο γιατί μαζεύει νερό και οξειδώνονται οι επαφές. Και αυτό προκαλεί ρεταρισματα.

  7. The Following User Says Thank You to S8N For This Useful Post:

    BILL007 (16-12-18)

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP