Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 19 από 19

Θέμα: Ερωτηση για αναβαθμιση F30 316

  1. #11
    Εγγραφή
    29-10-16
    Περιοχή
    Athens N.S.
    Μηνύματα
    35
    Thanked
    24
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    η 316 με το Ν13 μοτερ ανευ ολα αυτα που λες με σκετο προγραμα παει στα 220-230 αλογα με 30-32 κλ ροπη. Μπορεις να βαλεις επισης το κουλερ απο τον Ν20... περι σπριντ μπουστερ μαλλον δεν γνωριζεις το αμαξι τη γινετε αλλα δεν χρειαζετε. φιλτροχοανη τζαμπα λεφτα, πανελ φιλτρο και πολυ ειναι. περι εξατμισης θελει καλο ψαξιμο.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Shrm For This Useful Post:

    BILL007 (02-10-18), mark e92 (02-10-18)

  3. #12
    Εγγραφή
    14-03-15
    Περιοχή
    Καλαμάτα
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    128
    Thanked
    306
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Δεν έχουμε γνωριστεί, αλλά ίσως είναι το μοναδικό thread στο φόρουμ που κάθισα και το διάβασα τόσο συγκεντρωμένος και το ευχαριστήθηκα, χαίρομαι να βλέπω ανθρώπους με μεράκι, εύγε!!

    Για εμένα μην κάνεις τίποτα από αυτά που έχεις σκεφθεί για το F30. Βάλε ένα πανελάκι μέσα στο εργοστασιακό φιλτροκούτι, πήγαινε και από Microchips που έχει ρυθμίσει καμιά κατοσταριά Ν13, και μέσα σε μισή ώρα θα είσαι 220 άλογα με 32 κιλά ροπή.

    Στο δικό μου F20 N13 βγάλαμε 225 άλογα με 32 κιλά ροπή, με απλή βενζίνη (όχι 100αρα), στο 1-1.1 bar (safe). Aπό εξτρά έχω DV+ (https://www.gfb.com.au/products/blow...valves/dv-plus) και τελικό από 135.
    BMW 116i (225hp/32kg) (2015) F20 M-Pack

  4. #13
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    50
    Thanked
    59
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλημερα και σας ευχαριστω και τους 2. Δεν το εγραψα εγω σωστα. Οταν μιλησα για φιλτρο εννοουσα πανελ. Την αλλαγη του dp με καταλυτη 200αρι μου την προτεινε ο μαυροϊδακος γιατι το εχουν κανει σε καποια αυτοκινητα πελατων κ μονο απο αυτο ειδαν +10-13 αλογα. Το τελικο το προτεινα εγω για καθαρα αισθητικους λογους. Οσο για το προγραμμα υπαρχουν πολλες εταιριες γυρω γυρω που προσφερουν παρομοια αποδοση αν κ οι περισσοτερες μιλανε για 220 αλογα με 100αρα. Η microchips που ανεφερες φιλε vded δουλευει 1.1 κανονικα κ ποσο οβερ? ποιο DV πηρες? βοηθησε η χρηση του στο να κραταει πιεση το αμαξι στις πιο ψηλες στροφες?

    το sprint booster μου προταθηκε απλα για γρηγορη αλλαγη του TPS αν κ εφοσων χρειαζεται...δεν γνωριζω αν επιρεαζει κατι αλλο σαν περαν αυτου
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Paladin : 02-10-18 στις 10:33

  5. #14
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλώς ήρθες ξανά στην παρέα μας.
    Εφόσον είναι για την σύζυγο όπως λες δεν χρειάζεται εξάτμιση, ένα remap κάνε βάλε και ένα k&n πχ μέσα στο κουτί και θα είσαι οκ.

  6. #15
    Εγγραφή
    06-02-15
    Μηνύματα
    810
    Thanked
    796
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Σωστός ...μη τις καλομαθαινουμε κιόλας...

  7. #16
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    50
    Thanked
    59
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mark e92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλώς ήρθες ξανά στην παρέα μας.
    Εφόσον είναι για την σύζυγο όπως λες δεν χρειάζεται εξάτμιση, ένα remap κάνε βάλε και ένα k&n πχ μέσα στο κουτί και θα είσαι οκ.
    καποιες λιγες φορες (ενα 20%) το οδηγω και εγω αν βαριεμαι να βγαλω το δικο μου με συγκεκριμενο σκοπο....εξαιρετικη η τετρακινηση να κινηθεις σβελτα με μεγιστη προσφυση με γραμμες αλλα το rwd δινει αλλη χαρα!.. το συμπλεκταρισμα με 2α παει συννεφο

  8. #17
    Εγγραφή
    30-07-10
    Περιοχή
    Ξεσσαλονικη!
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    7.724
    Thanked
    17895
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ωπ! Ελα ρε Λευτερη, καλως μας βρηκες ξανα! Δε κανεις καμια ανοδο Σερρες τον Φλεβαρη να θυμηθουμε τα παλια?
    Ο Κυβερνήτης είναι υπεύθυνος για το αεροσκάφος και τους επιβάτες για όσο διαρκεί η πτήση. Ο Μηχανικός είναι υπεύθυνος για ΠΑΝΤΑ.



  9. The Following User Says Thank You to pilot For This Useful Post:

    Paladin (02-10-18)

  10. #18
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    50
    Thanked
    59
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    θα γουσταρα τρελλα να ερθω παρεα...το πισταδικο δεν θα ειναι ετοιμο δυστυχως (καλοκαιρι 19) κ την αρκουδα δεν την εχω βαλει ακομα πιστα λογω του under continuous development. Το μεγαλο μου θεμα ειναι η εργασια μου στο εξωτερικο που θελει λιγο προγραμματιση κ αρκετη τυχη για να ειμαι ελλαδα συγκεκριμενες ημερομηνιες... εχουμε καπου περισσοτερες λεπτομερειες επι του θεματος?

  11. #19
    Εγγραφή
    28-10-12
    Περιοχή
    Θεσσαλία
    Μηνύματα
    823
    Thanked
    1516
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Paladin Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα γουσταρα τρελλα να ερθω παρεα...το πισταδικο δεν θα ειναι ετοιμο δυστυχως (καλοκαιρι 19) κ την αρκουδα δεν την εχω βαλει ακομα πιστα λογω του under continuous development. Το μεγαλο μου θεμα ειναι η εργασια μου στο εξωτερικο που θελει λιγο προγραμματιση κ αρκετη τυχη για να ειμαι ελλαδα συγκεκριμενες ημερομηνιες... εχουμε καπου περισσοτερες λεπτομερειες επι του θεματος?
    Σε λίγο καιρό θα αναρτήσουμε λεπτομέρειες για το event που κανουμε τέλος Φεβρουαρίου.
    Μπορείς να δεις τα θρεντ από τις προηγούμενες χρονιές.
    Φέτος ειδικά θα το αναβαθμίσουμε περαιτέρω.μεινε συντονισμένος

  12. The Following 2 Users Say Thank You to Dimimav For This Useful Post:

    BILL007 (02-10-18), Paladin (02-10-18)

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP