Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 12

Θέμα: Alfa Romeo Julietta 1.6 diesel χειροκίνητο

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    28-12-12
    Περιοχή
    Αγγλία, Αθήνα, Λάρισα, Δράμα
    Μηνύματα
    1.616
    Thanked
    2111
    Rides
    2

    Προεπιλογή Alfa Romeo Julietta 1.6 diesel χειροκίνητο

    Ασχετο μοντέλο...αλλά αρπάζω την ευκαιρία. Τώρα στην Ελλάδα έχω νοικιάσει Alfa Romeo Julietta με τον 1600άρη diesel χειροκίνητο γιατί το BMW 118i που θα μου έδιναν ήταν automatic, οπότε τους είπα να το πάρουν πίσω....

    Εντυπωσιακό...ανεβάζει στροφές στο άψε σβήσε, πάει με 20χλμ/ώρα παραπάνω από όσο νομίζει κανείς και καιει ελάχιστα. Το πήρα με 5/8 του ρεζερβουάρ, κινήθηκα Αθήνα αρκετά και το φούλαρα στη...Λάρισα.
    Αθόρυβο στις υψηλές ταχύτητες έως 210χλμ/ώρα (δεν πήγα παραπάνω γιατί ήμουν κουρασμένη) και χαλαρά στα 160χλμ/ώρα.
    Στις δε στροφές στην γνωστή περιφερειακή...πήγαινε χωρίς να πιέζεται με 120-130

    Ποιότητα κύλισης άριστη και άνεση εξαιρετική.
    Πρώτη φορά οδηγώ Alfa Romeo και δεν θα είναι η τελευταία.

    Μειονέκτημα το ότι δεν απενεργοποιείται το ESP ή όπως το λένε. Εχει όμως 3 modes οδήγησης dynamic, normal, all weather. Στην dynamic υποτίθεται δεν μπαίνουν τα ηλεκτρονικά έτσι εύκολα. Θα δούμε...όταν γυρίσω Αθήνα από Λάρισα, θα δοκιμάσω κάποια πράγματα... και θα σας πω

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 22-09-18 στις 10:33
    Και το όνομα είναι Marie-Noëlle (ελληνιστί Μαρί-Νοέλ) ή υποκοριστικό MNL, ΟΧΙ Μαρί (Marie) ΟΥΤΕ Νοέλ (Noëlle), εκτός αν ψάχνετε για κάποια άλλη... That's it babes!

  2. The Following 3 Users Say Thank You to I_MNL For This Useful Post:

    BILL007 (21-09-18), nik200 (22-09-18), topmar (21-09-18)

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP