Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 12

Θέμα: Alfa Romeo Julietta 1.6 diesel χειροκίνητο

  1. #1
    Εγγραφή
    28-12-12
    Περιοχή
    Αγγλία, Αθήνα, Λάρισα, Δράμα
    Μηνύματα
    1.616
    Thanked
    2111
    Rides
    2

    Προεπιλογή Alfa Romeo Julietta 1.6 diesel χειροκίνητο

    Ασχετο μοντέλο...αλλά αρπάζω την ευκαιρία. Τώρα στην Ελλάδα έχω νοικιάσει Alfa Romeo Julietta με τον 1600άρη diesel χειροκίνητο γιατί το BMW 118i που θα μου έδιναν ήταν automatic, οπότε τους είπα να το πάρουν πίσω....

    Εντυπωσιακό...ανεβάζει στροφές στο άψε σβήσε, πάει με 20χλμ/ώρα παραπάνω από όσο νομίζει κανείς και καιει ελάχιστα. Το πήρα με 5/8 του ρεζερβουάρ, κινήθηκα Αθήνα αρκετά και το φούλαρα στη...Λάρισα.
    Αθόρυβο στις υψηλές ταχύτητες έως 210χλμ/ώρα (δεν πήγα παραπάνω γιατί ήμουν κουρασμένη) και χαλαρά στα 160χλμ/ώρα.
    Στις δε στροφές στην γνωστή περιφερειακή...πήγαινε χωρίς να πιέζεται με 120-130

    Ποιότητα κύλισης άριστη και άνεση εξαιρετική.
    Πρώτη φορά οδηγώ Alfa Romeo και δεν θα είναι η τελευταία.

    Μειονέκτημα το ότι δεν απενεργοποιείται το ESP ή όπως το λένε. Εχει όμως 3 modes οδήγησης dynamic, normal, all weather. Στην dynamic υποτίθεται δεν μπαίνουν τα ηλεκτρονικά έτσι εύκολα. Θα δούμε...όταν γυρίσω Αθήνα από Λάρισα, θα δοκιμάσω κάποια πράγματα... και θα σας πω

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 22-09-18 στις 11:33
    Και το όνομα είναι Marie-Noëlle (ελληνιστί Μαρί-Νοέλ) ή υποκοριστικό MNL, ΟΧΙ Μαρί (Marie) ΟΥΤΕ Νοέλ (Noëlle), εκτός αν ψάχνετε για κάποια άλλη... That's it babes!

  2. The Following 3 Users Say Thank You to I_MNL For This Useful Post:

    BILL007 (21-09-18), nik200 (22-09-18), topmar (21-09-18)

  3. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Juli είναι αξία να το ξέρεις



  4. #3
    Εγγραφή
    06-11-14
    Περιοχή
    Μακεδονία
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.081
    Thanked
    1191
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    "Αθόρυβο στις υψηλές ταχύτητες έως 210χλμ/ώρα (δεν πήγα παραπάνω γιατί ήμουν κουρασμένη)..."

    Η έκδοση 120ΗΡ δεν ήταν; Έχει τελική ταχύτητα 190 Km/h σύμφωνα με τον κατασκευαστή.... Πήγε 210 και πήγαινε κι άλλο; Οπότε κλέβει το κοντέρ, πάρα πολύ....

    Redmi Note 5 via Tapatalk
    VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi Stage 1 300HP DSG7 7seater

  5. The Following 2 Users Say Thank You to topmar For This Useful Post:

    BILL007 (22-09-18), nik200 (22-09-18)

  6. #4
    Εγγραφή
    28-12-12
    Περιοχή
    Αγγλία, Αθήνα, Λάρισα, Δράμα
    Μηνύματα
    1.616
    Thanked
    2111
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο topmar Εμφάνιση μηνυμάτων
    "Αθόρυβο στις υψηλές ταχύτητες έως 210χλμ/ώρα (δεν πήγα παραπάνω γιατί ήμουν κουρασμένη)..."

    Η έκδοση 120ΗΡ δεν ήταν; Έχει τελική ταχύτητα 190 Km/h σύμφωνα με τον κατασκευαστή.... Πήγε 210 και πήγαινε κι άλλο; Οπότε κλέβει το κοντέρ, πάρα πολύ....

    Redmi Note 5 via Tapatalk
    Ναι. Μου έκανε εντύπωση πράγματι....
    Και το όνομα είναι Marie-Noëlle (ελληνιστί Μαρί-Νοέλ) ή υποκοριστικό MNL, ΟΧΙ Μαρί (Marie) ΟΥΤΕ Νοέλ (Noëlle), εκτός αν ψάχνετε για κάποια άλλη... That's it babes!

  7. The Following 2 Users Say Thank You to I_MNL For This Useful Post:

    BILL007 (22-09-18), topmar (21-09-18)

  8. #5
    Εγγραφή
    28-12-12
    Περιοχή
    Αγγλία, Αθήνα, Λάρισα, Δράμα
    Μηνύματα
    1.616
    Thanked
    2111
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Βέβαια και ο Μπέμπης ο Μικρός ο 316 έχει τελική 195, αλλά τον έχω πάει 210 σύμφωνα με το κοντέρ...
    Και το όνομα είναι Marie-Noëlle (ελληνιστί Μαρί-Νοέλ) ή υποκοριστικό MNL, ΟΧΙ Μαρί (Marie) ΟΥΤΕ Νοέλ (Noëlle), εκτός αν ψάχνετε για κάποια άλλη... That's it babes!

  9. The Following User Says Thank You to I_MNL For This Useful Post:

    topmar (21-09-18)

  10. #6
    Εγγραφή
    28-12-12
    Περιοχή
    Αγγλία, Αθήνα, Λάρισα, Δράμα
    Μηνύματα
    1.616
    Thanked
    2111
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Εψαξα για τα ηλεκτρονικά και είδα πως υπάρχει γενικό πρόβλημα...με το ότι δεν απενεργοποιούνται και ενεργοποιούνται πολύ γρήγορα. Ακόμα και με το φρένο...σταματάει πολύ η παροχή καυσίμου...
    Λοιπόν στο αυτοκινητόδρομο με τις πολλές στροφές και στα 160 πατάω ελαφρά το φρένο για να πάει στα 150 και μετά γκάζι...το ρημάδι δεν παέι και εξακολουθεί να κατεβάζει ταχύτητα μέχρι τα 120 παρά το γκάζι και το κατέβασμα από 6η σε 4η μπας και προχωρήσει... Τζίφος λέω...δεν είναι να πατάμε φρένο...απλά επιλέγουμε ταχύτητα εισόδου μόνο με το γκάζι και τοποθέτηση στο δρόμο και μόνο αυτό....
    Και το όνομα είναι Marie-Noëlle (ελληνιστί Μαρί-Νοέλ) ή υποκοριστικό MNL, ΟΧΙ Μαρί (Marie) ΟΥΤΕ Νοέλ (Noëlle), εκτός αν ψάχνετε για κάποια άλλη... That's it babes!

  11. #7
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Για συμπεριφορά στο δρόμο δεν ξέρω, αλλά σχεδιαστικά είναι πολύ ωραίο! Απο ποιότητα κατασκευτής πως το βλέπεις το εσωτερικό?

    Specs https://www.cars-data.com/en/alfa-ro...20-specs/70143
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 22-09-18 στις 11:36



  12. #8
    Εγγραφή
    28-12-12
    Περιοχή
    Αγγλία, Αθήνα, Λάρισα, Δράμα
    Μηνύματα
    1.616
    Thanked
    2111
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για συμπεριφορά στο δρόμο δεν ξέρω, αλλά σχεδιαστικά είναι πολύ ωραίο! Απο ποιότητα κατασκευτής πως το βλέπεις το εσωτερικό?
    Ναι είναι πολύ όμορφο ΚΑΙ ποιοτικό εσωτερικά. Τα υλικά φαίνονται ανθεκτικά και μου άρεσε πιο πολύ από τον Ασσο... Ακόμα και από το εσωτερικό του καινούριου Χ1 στο οποίο με έβαλε η φίλη μου η Αλεξάνδρα πριν 3 μέρες!
    Άρεσε και στην μητέρα μου που μπήκε (υπόψην έχει χειρουργηθεί στο ισχίο και έχει πρόβλημα με την μέση...ελαφρά πίεση νωτιαίου σωλήνα...). Της φάνηκε άνετο, αθόρυβο και κάθεται σχετικά ψηλά, όπως πρέπει για τους πάσχοντες από το ισχίο. Το καθισμα συνοδηγού ρυθμίζεται σε ύψος.

    Αν χρειαστείέ...κάνει και στροφή 180 μοιρών με τη μία χωρίς πρόβλημα (με χειρόφρενο φυσικά)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη I_MNL : 22-09-18 στις 15:15
    Και το όνομα είναι Marie-Noëlle (ελληνιστί Μαρί-Νοέλ) ή υποκοριστικό MNL, ΟΧΙ Μαρί (Marie) ΟΥΤΕ Νοέλ (Noëlle), εκτός αν ψάχνετε για κάποια άλλη... That's it babes!

  13. The Following User Says Thank You to I_MNL For This Useful Post:

    BILL007 (22-09-18)

  14. #9
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.293
    Thanked
    7239
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    αν σου αρεσε η Giulietta ... που να δοκιμασεις guilia..ακουσε με.....

  15. The Following 2 Users Say Thank You to nik200 For This Useful Post:

    BILL007 (22-09-18), I_MNL (23-09-18)

  16. #10
    Εγγραφή
    24-06-18
    Περιοχή
    λαρισα
    Μηνύματα
    10
    Thanked
    7
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    σιγουρα ειναι αθορυβο?σε σχεση με το γκολφ νομιζω ειναι μερα με νυχτα σε κροταλισμα,σαν τρακτερ ακουγεται

  17. The Following User Says Thank You to S.F For This Useful Post:

    BILL007 (24-09-18)

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP