Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2

Θέμα: τοποθετηση clima σε e36

  1. #1
    Εγγραφή
    30-08-11
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    12
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή τοποθετηση clima σε e36

    Καλημερα θα ηθελα να ρωτησω τι χρειαζεται για να γινει τοποθετηση clima σε e36 τετρακυλινδρο που δεν ηταν εξοπλισμενο με κλιματισμο αρχικα. Περα απο τα βασικα συμπιεστης βαπορετα ψυγειο βεντιλατερ τι αλλα εξαρτηματα χρειαζονται ? Εχω ακουσει περιπτωσεις "κομπλε " clima που πωλουνται απο παλιατζηδες , κατα την διαρκεια της τοποθετησης λειπουν απαραιτητα μικροεξαρτηματα ( εχω παρατηρησει οτι υπαρχουν μεχρι και διαφορετικοι αεραγωγοι στον προφυλακτηρα σε μοντελα με κλιματισμο ). Με την καλωδιωση τι γινεται ... χρειαζεται και η πλεξουδα απο το αυτοκινητο με το clima η κουμπωνει στην δικια μου ? Γνωριζεται καποιον εξειδικευμενο τεχνιτη ηλεκτρολογο μηχανικο στην Αθηνα που να τοποθετει clima εκ των υστερων χωρις προβληματα . Ευχαριστω

  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αν μιλάμε για κλίμα, τότε θα χρειαστεί και καλωδίωση και το καλύτερο σενάριο είναι να βρεις δότη αυτοκίνητο και να ξηλώσεις τα πάντα 1-1.


    Αν απλά θέλεις κλιματισμό τότε τα πράγματα γίνονται πιο εύκολα. Εφόσον δεν είναι κάτι που απ'οσο καταλαβαίνω θα το κάνεις μόνος σου, δεν αξίζει τον κόπο και τα χρήματα για κλίμα στο Ε36 (το ίδιο και στο Ε46).

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 27-05-18 στις 17:10



Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP