Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7

Θέμα: Αγορά e36 318is στο 2018

  1. #1
    Εγγραφή
    21-03-18
    Μηνύματα
    2
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή Αγορά e36 318is στο 2018

    Καλημέρα παιδιά θα ήθελα ειλικρινή γνώμη περί αγοράς 318, θα ήθελα τιμές καταναλώσεων εν έτη 2018 μικτά κτλπ , θέμα αξιοπιστίας/ζημιών, περί σέρβις/φθοράς κόστος, και γενικά αν αξίζει μια αγορά τέτοια στην εποχή μας, εφόσον βρεθεί σωστό συντηρημένο χωρίς σαπιλες κτλπ.και ποσα χρηματα ειναι νορμάλ για ενα εργοστασιακο μοντέλο,τα δρομολόγια μου είναι 70% εκτός και εθνικο.ευχαριστω πολύ

  2. #2
    Εγγραφή
    28-02-13
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    2.186
    Thanked
    5580
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αν βρεις ΣΩΣΤΟ αυτοκίνητο δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα γιατί λογικά θα είναι καλά συντηρημένο... Θα κάνεις μόνο ένα καλό σέρβις και είσαι άρχοντας! Βέβαια κάτι τέτοια αυτοκίνητα δεν χαρίζονται και μπορεί να το πληρώσεις άνω των 5000€, τιμή που θεωρείται ψηλή για 36αρι πλέον...

    Μία άλλη κατηγορία είναι τα ωραία και λειτουργικά αυτοκίνητα που θέλουν μικρομαζεματα... Και λόγω χρονολογίας σίγουρα θα βρεις μπροστά σου φθορές όπως σινεμπλόκ, ρουλεμάν τροχών, κρεμαγιερα, βάσεις αμορτισέρ ίσως και αμορτισέρ, κλπ... Στην κατηγορία αυτή ανήκουν πολλά από τα 36αρια της αγοράς και οι τιμές τους 2-5 χιλιάρικα...

    Τέλος ένα φθηνό αυτοκίνητο συνήθως συνεπάγεται με πολύ συμμάζεμα... Ανακατασκευή θα το χαρακτήριζα πιο σωστά αν φυσικά θέλεις να το φτάσεις σε μία πολύ καλή κατάσταση με όσο το δυνατόν να έχει τις περισσότερες λειτουργίες του εργοστασίου... Εκεί πλέον βρίσκεις αυτοκίνητο και κάτω από 2000€...

    Πίστεψε με θέλει πολύ δουλειά για να διατηρείς ένα αυτοκίνητο 20ετιας+ σε ένα αξιοπρεπές επίπεδο με όλες του τις λειτουργίες...

    Το καλό είναι ότι δεν θα συναντήσεις προβλήματα σε ένα σωστά συντηρημένο αυτοκίνητο διότι εγώ τουλάχιστον δεν είχα ποτέ θέμα με την αξιοπιστία και επειδή το χρησιμοποιώ αρκετά (25.000 χλμ το χρόνο) στο λέω με σιγουριά... Στο κάτω κάτω ξέρουμε όλοι πως όταν αφήνεις κάτι τότε σε αφήνει κι αυτό...

    Και από ανταλλακτικά βρίσκεις μέχρι και στο περίπτερο και σε τιμές που δε το περίμενες! Αρκεί να ξέρεις να ψάχνεις...

    Πάντως μπορείς αν βρίσκεις καμιά αγγελία να την ανεβάζεις εδώ και να σου λέμε γνώμες... Πάνω κάτω όλο και κάποιος θα ξέρει κάτι για το κάθε όχημα, είμαστε κλίκα οι BMWδακηδες...
    ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΒΟΥΡΚΩΣΑΝΕ,

    ΟΤΑΝ BMW ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ...!!!

  3. The Following 2 Users Say Thank You to HLIAS - E36 For This Useful Post:

    BILL007 (24-03-18), LEONIDASKAL (23-03-18)

  4. #3
    Εγγραφή
    15-06-15
    Περιοχή
    VOLOS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    795
    Thanked
    707
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    γεια σου βασιλη .......που εισαι ρε φιλε καιρο ειχα να σε δω να γραφεις δεν φανηκες και σερρες καθολου.καλα να εισαι . πολυ σωστη η τοποθετηση σου νομιζω οτι τα ειπες ολα
    κανε στην ζωη σου οτι θες απλα καντο μονος σου μην περιμενεις απο κανενα τιποτα

  5. #4
    Εγγραφή
    21-03-18
    Μηνύματα
    2
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο HLIAS - E36 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν βρεις ΣΩΣΤΟ αυτοκίνητο δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα γιατί λογικά θα είναι καλά συντηρημένο... Θα κάνεις μόνο ένα καλό σέρβις και είσαι άρχοντας! Βέβαια κάτι τέτοια αυτοκίνητα δεν χαρίζονται και μπορεί να το πληρώσεις άνω των 5000€, τιμή που θεωρείται ψηλή για 36αρι πλέον...

    Μία άλλη κατηγορία είναι τα ωραία και λειτουργικά αυτοκίνητα που θέλουν μικρομαζεματα... Και λόγω χρονολογίας σίγουρα θα βρεις μπροστά σου φθορές όπως σινεμπλόκ, ρουλεμάν τροχών, κρεμαγιερα, βάσεις αμορτισέρ ίσως και αμορτισέρ, κλπ... Στην κατηγορία αυτή ανήκουν πολλά από τα 36αρια της αγοράς και οι τιμές τους 2-5 χιλιάρικα...

    Τέλος ένα φθηνό αυτοκίνητο συνήθως συνεπάγεται με πολύ συμμάζεμα... Ανακατασκευή θα το χαρακτήριζα πιο σωστά αν φυσικά θέλεις να το φτάσεις σε μία πολύ καλή κατάσταση με όσο το δυνατόν να έχει τις περισσότερες λειτουργίες του εργοστασίου... Εκεί πλέον βρίσκεις αυτοκίνητο και κάτω από 2000€...

    Πίστεψε με θέλει πολύ δουλειά για να διατηρείς ένα αυτοκίνητο 20ετιας+ σε ένα αξιοπρεπές επίπεδο με όλες του τις λειτουργίες...

    Το καλό είναι ότι δεν θα συναντήσεις προβλήματα σε ένα σωστά συντηρημένο αυτοκίνητο διότι εγώ τουλάχιστον δεν είχα ποτέ θέμα με την αξιοπιστία και επειδή το χρησιμοποιώ αρκετά (25.000 χλμ το χρόνο) στο λέω με σιγουριά... Στο κάτω κάτω ξέρουμε όλοι πως όταν αφήνεις κάτι τότε σε αφήνει κι αυτό...

    Και από ανταλλακτικά βρίσκεις μέχρι και στο περίπτερο και σε τιμές που δε το περίμενες! Αρκεί να ξέρεις να ψάχνεις...

    Πάντως μπορείς αν βρίσκεις καμιά αγγελία να την ανεβάζεις εδώ και να σου λέμε γνώμες... Πάνω κάτω όλο και κάποιος θα ξέρει κάτι για το κάθε όχημα, είμαστε κλίκα οι BMWδακηδες...
    ευχαριστω για τη κατατοπιστικη σου απαντηση, λογω οικονομικων δε θα παω πανω απο 3χινες,παω πιο πολυ σε κουπε λογω ηλικιας(30 δε νομιζω να κανω ποτε οικογενεια),
    οποτε παμε στη μεση κατασταση οπως ειπες,το θεμα συντηρησης παλιου το γνωριζω μιας και ειχα γκολφ 2αρι και αλλα παλια και συμφωνω,το που ψαχνω περι ανταλακτικων ειναι ενα θεμα,τα θεματα καταναλωσης και συντηρησης με κολανε,και δε θελω να παρω κατι που θα το μετανιωσω η δε θα μπορω να πουλησω μετα (παντρεια), καθημερινα κανω 40χλμ το λιγοτερο,περα του εθνικου που δεν ειμαι της ταχυτητας πλεον ρολαρω με 80 ασχετως αμαξιου,με προβληματιζει το εκτος μιας και ειμαι κρητη και ειναι κλασικα αναβαση καταβαση στροφιλικια ολοι οι δρομοι μας(μενω και εκτος πολης) και το κοστος ανταλακτικων σχετικα με αλλες μαρκες σε βασικα ανταλακτικα που ειχα( vw 2,peugeot-citroen 3,renault και seat. εννοω ααα χαλασε το ταδε κανει 400ευρω και μενω χωρις αμαξι φαση.σε σαιτ με ανταλακτικα που εψαξα λιγο δεν με καλυβουν μιας και αλλες τιμες εχουν τα μαγαζια,οσο αφορα αγγελιες μονο αν αποφασισω οτι θα παρω θα ποσταρω καποιες,πιστευω ειναι ανουσιο να ποσταρω και ζαλιζω για κατι που ισως δεν παρω.ευχαριστω

  6. #5
    Εγγραφή
    28-10-12
    Περιοχή
    Θεσσαλία
    Μηνύματα
    823
    Thanked
    1516
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο LEONIDASKAL Εμφάνιση μηνυμάτων
    γεια σου βασιλη .......που εισαι ρε φιλε καιρο ειχα να σε δω να γραφεις δεν φανηκες και σερρες καθολου.καλα να εισαι . πολυ σωστη η τοποθετηση σου νομιζω οτι τα ειπες ολα
    Όχι Βασίλη! Ηλία θες να πεις

  7. The Following User Says Thank You to Dimimav For This Useful Post:

    BILL007 (24-03-18)

  8. #6
    Εγγραφή
    15-06-15
    Περιοχή
    VOLOS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    795
    Thanked
    707
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    γαμω το τ9 μου μεσα ,την πατησα απο το ετοιμο κειμενο ,ναι ρε συ δικιο εχεις , σορρυ ηλια .
    αλλα κοντεψαμε να σε ξεχασουμε ρεφιλε
    κανε στην ζωη σου οτι θες απλα καντο μονος σου μην περιμενεις απο κανενα τιποτα

  9. #7
    Εγγραφή
    28-02-13
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    2.186
    Thanked
    5580
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Λεωνίδα είδες με το ασχολούμαι τους τελευταίους μήνες... Ας μην είμαστε off topic! Οποτε βρεθείς προς τα δω πάρε τηλέφωνο να πάμε για καφεδάκι... Να δεις και από κοντά το project...
    ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΒΟΥΡΚΩΣΑΝΕ,

    ΟΤΑΝ BMW ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ...!!!

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP