Σελίδα 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 52

Θέμα: Ασφάλιση με κατατεθειμένες πινακίδες.

  1. #41
    Εγγραφή
    19-11-12
    Μηνύματα
    2.007
    Thanked
    2274
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανοίγεις νέο θρεντ με θέμα Ασφάλιση με κατατεθειμένες πινακίδες και αναφέρεις Ο κουμπάρος μου φέτος κατέθεσε πινακίδες και το έχει στο κλειστό γκαράζ στο σπίτι του μονοκατοικία.

    Στην συνέχεια μας λες Η Εθνική που έχω ένα σκασμό πράγματα ασφαλισμένα δεν το παίρνει μαζί μετά αντικείμενα του σπιτιού για κλοπή και φωτιά !!!

    Τελικά βρισκόμαστε σε 4 μεζονέτες έχουν ένα υπόγειο κλειστό πάρκινγκ 5 θέσεων, οι 2 θέσεις είναι δικές σου, το αυτοκίνητο είναι παρκαρισμένο έξω από την πόρτα της μεζονέτας σου και λίγους μήνες θα μπει και εξωτερική κάμερα.

    Τα δικά σου δεν είναι ιδιόκτητος χώρος πάρκινγκ (σαν του κουμπάρου σου), κοινόχρηστος χώρος ονομάζεται και δεν έχει καμιά σχέση με το σπίτι.
    Ξεκαθάρισε για τι από τα παραπάνω (που είναι άσχετα μεταξύ τους) ενδιαφέρεσαι, για να καταλάβουμε και εμείς!!!



    τι είναι όλα τα αλλα..., δεν μας λες και εμάς;

    Το στο κοινόχρηστο,τριών θέσεων, υπόγειο τριώροφης οικοδομής έχει κάποια σχέση με το θέμα μας κλειστό γκαράζ στο σπίτι του μονοκατοικία;
    Έχεις δίκιο, η πραγματικότητα ειναι

    Τελικά βρισκόμαστε σε 4 μεζονέτες έχουν ένα υπόγειο κλειστό πάρκινγκ 5 θέσεων, οι 2 θέσεις είναι δικές σου, το αυτοκίνητο είναι παρκαρισμένο έξω από την πόρτα της μεζονέτας σου και λίγους μήνες θα μπει και εξωτερική κάμερα.

  2. #42
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Βάλτο στο σαλόνι και τέλος!

  3. #43
    Εγγραφή
    26-12-14
    Μηνύματα
    277
    Thanked
    108
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    alexm.Λες οτι ασφαλιστική εταιρία ήταν η Allianz.!!

    Μου προκαλεί έκπληξη ότι ειναι η Allianz γιατί περυση αρνήθηκε να ασφαλίσει την"πατρικη" 520 για κλοπή,την ασφαλιζε μονο στο βασικό πακέτο.Μας ειπαν ότι επειδή τα bmw είναι στόχος των κλεπτων δεν ασφαλιζουν bmw με εμπορική άνω των 15000€.Προσπάθησα πριν λίγο στοAllianz direct να "ασφαλισω" το δικομου Χ1, μου βγάζει αυτόματα εμπορική αξια 24800 και ναι το ασφαλιζει μόνο στο βασικό πακέτο Go που δεν έχει κλοπή,μιλάω για κανονική κυκλοφορία. .Δεν ξέρω πως τα καταφερες.

  4. #44
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.100
    Thanked
    13978
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DIM27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    alexm.Λες οτι ασφαλιστική εταιρία ήταν η Allianz.!!

    Μου προκαλεί έκπληξη ότι ειναι η Allianz γιατί περυση αρνήθηκε να ασφαλίσει την"πατρικη" 520 για κλοπή,την ασφαλιζε μονο στο βασικό πακέτο.Μας ειπαν ότι επειδή τα bmw είναι στόχος των κλεπτων δεν ασφαλιζουν bmw με εμπορική άνω των 15000€.Προσπάθησα πριν λίγο στοAllianz direct να "ασφαλισω" το δικομου Χ1, μου βγάζει αυτόματα εμπορική αξια 24800 και ναι το ασφαλιζει μόνο στο βασικό πακέτο Go που δεν έχει κλοπή,μιλάω για κανονική κυκλοφορία. .Δεν ξέρω πως τα καταφερες.
    Με το direct δεν κανείς τέτοιου τύπου ασφάλεια, παρε τηλ στα κεντρικά και ζητά το κλάδο αυτοκινήτου, εξήγησε τους τι θέλεις να ασφαλίσεις και θα σου πουν πως μπορεί να γίνει!!!
    B58



  5. The Following 2 Users Say Thank You to alexm For This Useful Post:

    BILL007 (22-02-18), deepBLUE (24-02-18)

  6. #45
    Εγγραφή
    26-12-14
    Μηνύματα
    277
    Thanked
    108
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Alexm.Mιλαω για κανονικη ασφαλεια,δοκιμασα το Golf 1,4 του 2008 το ασφαλιζει σε ολα τα πακετα.Θα τηλεφωνησω αν και νομιζω θα πουν οτι και περυση.Δεν ασφαλιζουν δηλαδη BMW για κλοπη αξιας ανω των 15000€.

  7. #46
    Εγγραφή
    26-12-14
    Μηνύματα
    277
    Thanked
    108
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Πριν λιγο μιλησα με Allianze με δυο κυριες.Η πρωτη μου ξεκαθαρισε οτι δεν ασφαλιζουν για κλοπη BMW αξιας ανω των 15000E οπως και τα Smart λογω αυξημενου κινδυνου.Την ρωτησα και για ασφαλεια κλοπης χωρις πινακιδες σε κλειστο ιδιοκτητο παρκινκ κλπ
    και μου απαντησε δεν ασφαλιζουμε κατι τετοιο.Επεμενα οτι το εχουν κανει και με περασε σε καποια ανωτερη της η οποια μου το απεκλεισε και με πινακιδες(ανω των 15000Ε)και χωρις πινακιδες ανεξαρτητου αξιας.-

  8. #47
    Εγγραφή
    14-01-10
    Περιοχή
    Πειραιας
    Μηνύματα
    18
    Thanked
    26
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Φίλε καλησπέρα,
    θα αναφερθώ μόνο στην περίπτωση που έχουμε ασφαλίσει το όχημα μας για τους κινδύνους κλοπής - φωτιάς - φυσικά φαινόμενα και όλα τα κλπ και έχουμε καταθέσει τις πινακίδες του.
    Να φανταστώ ότι κάποιος καταθέτει τις πινακίδες για να μην πληρώσει τα τέλη κυκλοφορίας, για κάποιο χρονικό διάστημα. Σωστά?
    Άρα, αυτό σημαίνει ότι το όχημα δεν μπορεί να είναι στον δρόμο παρά μόνο να είναι σταθμευμένο σε κλειστό - ιδιωτικό χώρο.
    Δύο είναι τώρα τα τινά, πρώτον ή θα διατηρήσει το ασφαλιστήριο του με όλες τις παροχές κανονικά χωρίς να το ακυρώσει (είναι η απλή περίπτωση), το συμβόλαιο δίνει κάλυψη μόνο ως προς τις έξτρα παροχές και μόνο (όχι αστική ευθύνη) ή δεύτερον αν έχει ασφαλιστήριο συμβόλαιο οικίας στο οποίο θα έχει κάλυψη περιεχομένου.
    Εδώ θα πρέπει να προσέξουμε να έχουμε συμπεριλάβει στα m2 του σπιτιού και τα m2 του πάργκινγκ.
    Για να μπορέσουμε να ασφαλίσουμε το όχημα μας ως αντικείμενο πλέον και όχι ως όχημα, οι εταιρείες ζητάνε να έχουμε ακινητοποιήσει το όχημα, είτε πάνω σε τάκους αφαιρόντας τις ρόδες ή την μπαταρία του ή και τα δύο μαζί και κάποιες φορές ζητάνε και συναγερμό αν είναι πάργκινγκ ισόγειο κλειστό και όχι υπόγειο πολυκατοικίας ή κατοικίας.
    Το ότι μία ασφαλιστική δεν δέχετε την ασφάλιση του αυτοκινήτου ως αντικείμενο δεν σημαίνει ότι κάποιες άλλες δεν το κάνουν.
    Νομίζω υπάρχουν περιπτώσεις μελών του forum που τυγχάνει να είναι πελάτες μου και που έχουμε πραγματοποιήσει αυτά που σου αναφέρω.
    Ελπίζω να σε βοήθησα.


    Με Εκτίμηση

    Νικόλαος Αθανασάκης

  9. The Following 2 Users Say Thank You to athanasakis nikolas For This Useful Post:

    BILL007 (22-02-18), deepBLUE (22-02-18)

  10. #48
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    555
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    χωρις να με ενδιαφερει προς το παρον το θεμα,απλα για την συζητηση,επειδη ειμαι και εγω στην αλιανζ,απο ποτε αν ξερετε δεν ασφαλιζουν πανω απο 15000 ευρω? γιατι πριν 2 χρονια τοσο το ασφαλιζα.

  11. #49
    Εγγραφή
    26-12-14
    Μηνύματα
    277
    Thanked
    108
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Σημερα μιλησα μαζί τους.Τα bmw για άνω των 15000€και για τα smart δεν μου ανεφεραν ποσο.

  12. #50
    Εγγραφή
    14-01-10
    Περιοχή
    Πειραιας
    Μηνύματα
    18
    Thanked
    26
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ευτυχώς που υπάρχουν πολλές ασφαλιστικές στην αγορά !!!
    Αν αντιμετωπίζεις τέτοιο θέμα, καλό είναι να το κοιτάξεις σε άλλες εταιρείες!!!

  13. The Following 3 Users Say Thank You to athanasakis nikolas For This Useful Post:

    BILL007 (22-02-18), deepBLUE (22-02-18), stef (22-02-18)

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP