Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 45

Θέμα: honda civic type r 2017 (ναι αυτο το διαστημικο....)

  1. #21
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το cupra είναι τρελλό value for money..και για έναν πιτσιρίκο με αρκετά λεφτά και όχι τρελές οδηγίες ανησυχίες είναι ότι καλύτερο....οταν με 30χιλ χοντρά χοντρά έχεις 400hp...

    Είναι όπως το m2...επισης τρελό value for money..στα 75χιλ..αλλο τόσο καλό πισωκινητο αμάξι απλά δεν υπάρχει.. Επίσης τρελλά βελτιωσιμο!!!!
    Eγώ σε αυτά τα λεφτά, ούτε το ένα θα έπαιρνα ούτε το άλλο. Στη μέση είναι η αλήθεια!




    Merc Rulez σε αυτή την κατηγορία!




  2. The Following 2 Users Say Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    fotis (07-02-18), nik200 (07-02-18)

  3. #22
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Σαν κατηγορία δεν αντιλέγω, είναι πολύ ωραία αυτοκίνητα. Το αγαπημένο μου χατς και εμένα όλα αυτά τα χρόνια είναι το φορντ, με μοναδική παραφωνία αυτό το απαίσιο και χωρίς ίχνος αισθητικής τιμόνι. Ομολογουμένως, το χόντα μου αρέσει πιο πολύ πλέον σαν αμάξι και θα το αγόραζα άνετα αν είχε μια λογική τιμή για αυτό που πραγματικά είναι. Τα λεφτά που κοστίζει είναι για αμάξια άλλης κατηγορίας και σίγουρα όχι για ένα χοτ χατς.

    Προσωπικά και δεν ξέρω πως θα ακουστεί, αλλά θα προτιμούσα με κάνα 20αρικο+ να πάρω ένα 335 και να του χώσω κάνα 10άρι και να το κάνω κροτίδα με μπλοκέ, φρένα, ανάρτηση, 18αρια απο Μ3-Ε9Χ και περίπου 400+ άλογα μοτέρ. θα μου πεις τι μας λες τώρα και τι σχέση έχει το 335 στο στο συγκεκριμένο θρεντ και θα έχετε και δίκιο. Αλλά ρεσεις, όταν διαβάζεις και ο επίλογος για όλα αυτά είναι ένα 60άρι, βάζεις ζυγαριά και βλέπεις γενικότερα. Ωραία στρίβουν, ωραία γκαζώνουν, σαν Μ3 Ε46(και γιατί να μην πάρω το Μ-τρίο με 12 και 5-6 για επισκευές που λέει ο λόγος), αλλά είναι πολύ λίγα σαν αυτοκίνητα για αυτά τα λεφτά.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  4. The Following User Says Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    nik200 (07-02-18)

  5. #23
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.293
    Thanked
    7239
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eγώ σε αυτά τα λεφτά, ούτε το ένα θα έπαιρνα ούτε το άλλο. Στη μέση είναι η αλήθεια!




    Merc Rulez σε αυτή την κατηγορία!

    ban δαγκωτο!!!!

  6. The Following User Says Thank You to nik200 For This Useful Post:

    doctore (09-02-18)

  7. #24
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.293
    Thanked
    7239
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαν κατηγορία δεν αντιλέγω, είναι πολύ ωραία αυτοκίνητα. Το αγαπημένο μου χατς και εμένα όλα αυτά τα χρόνια είναι το φορντ, με μοναδική παραφωνία αυτό το απαίσιο και χωρίς ίχνος αισθητικής τιμόνι. Ομολογουμένως, το χόντα μου αρέσει πιο πολύ πλέον σαν αμάξι και θα το αγόραζα άνετα αν είχε μια λογική τιμή για αυτό που πραγματικά είναι. Τα λεφτά που κοστίζει είναι για αμάξια άλλης κατηγορίας και σίγουρα όχι για ένα χοτ χατς.

    Προσωπικά και δεν ξέρω πως θα ακουστεί, αλλά θα προτιμούσα με κάνα 20αρικο+ να πάρω ένα 335 και να του χώσω κάνα 10άρι και να το κάνω κροτίδα με μπλοκέ, φρένα, ανάρτηση, 18αρια απο Μ3-Ε9Χ και περίπου 400+ άλογα μοτέρ. θα μου πεις τι μας λες τώρα και τι σχέση έχει το 335 στο στο συγκεκριμένο θρεντ και θα έχετε και δίκιο. Αλλά ρεσεις, όταν διαβάζεις και ο επίλογος για όλα αυτά είναι ένα 60άρι, βάζεις ζυγαριά και βλέπεις γενικότερα. Ωραία στρίβουν, ωραία γκαζώνουν, σαν Μ3 Ε46(και γιατί να μην πάρω το Μ-τρίο με 12 και 5-6 για επισκευές που λέει ο λόγος), αλλά είναι πολύ λίγα σαν αυτοκίνητα για αυτά τα λεφτά.
    θωμας ολοσωστος...και προσωπικα εγω αυτο εχω κανει...αλλα...
    1)τα 335 πλεον εχουν χιλιομετρα...100 τουλαχιστον..με οτι αυτο συνεπαγεται
    2)ειναι επιπλεον 10+ χρονων..οποτε ολο και κατι θα ζητησουν..και περα απο το μοτερ
    3)για να τα φτιαξεις απο κατω σωστα...θελει πολυ χρημα..και ποτε δεν ξερεις ποσο καλο θα γινει..εκτος αν πας σε λυσεις μ3 ε92...εκει εκτοξευεται το κοστος και φυσικα δεν παυεις να παραμενεις με ενα αμαξι δεκαετιας (τεχνολογικα)!
    4)τα λέφτα αυτα τα υπερμετρα για ολα αυτα τα hot hatches σου δινουν ενα καινουργιο αμαξι που για καμια 10αρα χρονια δεν θα ζητησει τιποτα λογικα!
    5)μη ξεχναμε οτι μ3 ε46 εκανε 90χιλ να παρεις και μ3 ε92 120χιλ στην εποχη τους...οποτε τα 40-50 για αυτα ισως και να ακουγονται πιο λογικα τωρα...αλλο εμεις που παντα τα περναμε μεταχειρα

    μια καλη λυση για ολα αυτα που λεμε ειναι να παρεις ενα τετοιο αμαξι σε 7 χρονια..σε ενα ποσο γυρω στα 20-25 χιλιαρικα..αν πραγματι καποιος επιθυμει ενα hot hatch της κατηγοριας των 50χιλιαδων...ειδαλως ολα τα παραπανω που ανεφερε ο θωμας πολυ σωστα!!!θεμα προτιμησης ειναι λοιπον καθαρα

  8. The Following User Says Thank You to nik200 For This Useful Post:

    BILL007 (07-02-18)

  9. #25
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
    θωμας ολοσωστος...και προσωπικα εγω αυτο εχω κανει...αλλα...
    1)τα 335 πλεον εχουν χιλιομετρα...100 τουλαχιστον..με οτι αυτο συνεπαγεται
    2)ειναι επιπλεον 10+ χρονων..οποτε ολο και κατι θα ζητησουν..και περα απο το μοτερ
    3)για να τα φτιαξεις απο κατω σωστα...θελει πολυ χρημα..και ποτε δεν ξερεις ποσο καλο θα γινει..εκτος αν πας σε λυσεις μ3 ε92...εκει εκτοξευεται το κοστος και φυσικα δεν παυεις να παραμενεις με ενα αμαξι δεκαετιας (τεχνολογικα)!
    4)τα λέφτα αυτα τα υπερμετρα για ολα αυτα τα hot hatches σου δινουν ενα καινουργιο αμαξι που για καμια 10αρα χρονια δεν θα ζητησει τιποτα λογικα!
    5)μη ξεχναμε οτι μ3 ε46 εκανε 90χιλ να παρεις και μ3 ε92 120χιλ στην εποχη τους...οποτε τα 40-50 για αυτα ισως και να ακουγονται πιο λογικα τωρα...αλλο εμεις που παντα τα περναμε μεταχειρα

    μια καλη λυση για ολα αυτα που λεμε ειναι να παρεις ενα τετοιο αμαξι σε 7 χρονια..σε ενα ποσο γυρω στα 20-25 χιλιαρικα..αν πραγματι καποιος επιθυμει ενα hot hatch της κατηγοριας των 50χιλιαδων...ειδαλως ολα τα παραπανω που ανεφερε ο θωμας πολυ σωστα!!!θεμα προτιμησης ειναι λοιπον καθαρα
    η απάντηση σε όλα αυτά, είναι ένα Ε92 Μ-τρίο, απλά λόγο κυβικών δεν έγραψα για αυτό. με ένα 35άρι μπαίνεις ξανά σε κατηγορία να σκας λάστιχα από τις μπάντες και να κατουράς όποιο χοτ χατς βρεθεί μπροστά σου
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  10. The Following 3 Users Say Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    doctore (09-02-18), Leonidas_E39 (08-02-18), nik200 (07-02-18)

  11. #26
    Εγγραφή
    02-01-11
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.686
    Thanked
    6573
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μπορει τα 25 σε 5-7 χρονια να είναι καλα μεν αλλα με 28-30 παιρνεις το cupra σήμερα καινουργιο.
    Και μαλλον ειναι η πιο συνετη επιλογη. Τα ford κ honda, μπορει σε καποιες λεπτομέρειες να είναι καλύτερα αλλα δεν παει να ειναι 20.000+ ευρω ακριβοτερα.

    Τα μεταχειρισμενα ειναι παντα μια καλη εναλλακτικη να κανουμε τα ονειρα μας πραγματικοτα, εστω κ αρκετά χρονια μετά.

    Δε σκεφτονται ολοι ετσι ομως... μ ευτυχως δλδ, γιατι αλλιως ποιος θα αγοραζε καινουργια κ πως περναμε εμεις τα μεταχεισμενα μετα χαχαχαχα
    Προσωπικα παντα επελεγα καινουργια. Εκανα κ πολλα χιλιόμετρα.
    Με την κριση, αλλαξε η κατασταση κ το σκεπτικο... κ ετσι δοκιμασα κ αλλα αυτοκινητα τελικα σαν τα M, μεταχειρισμενα...

  12. The Following 3 Users Say Thank You to vagmag For This Useful Post:

    doctore (09-02-18), nik200 (07-02-18), pilot (07-02-18)

  13. #27
    Εγγραφή
    11-11-11
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    420
    Thanked
    1312
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eγώ σε αυτά τα λεφτά, ούτε το ένα θα έπαιρνα ούτε το άλλο. Στη μέση είναι η αλήθεια!




    Merc Rulez σε αυτή την κατηγορία!

    χεχεχχεχ

    BANx2

  14. The Following 2 Users Say Thank You to fotis For This Useful Post:

    BILL007 (07-02-18), nik200 (07-02-18)

  15. #28
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fotis Εμφάνιση μηνυμάτων
    χεχεχχεχ

    BANx2
    Σέρρες θα έρθεις να καμαρώσουμε?



  16. #29
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.293
    Thanked
    7239
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
    η απάντηση σε όλα αυτά, είναι ένα Ε92 Μ-τρίο, απλά λόγο κυβικών δεν έγραψα για αυτό. με ένα 35άρι μπαίνεις ξανά σε κατηγορία να σκας λάστιχα από τις μπάντες και να κατουράς όποιο χοτ χατς βρεθεί μπροστά σου
    για αλλη μια φορα θα συμφωνησω...αν και θα βαλω και ενα αλλο παραγοντα..

    η μια πολυ καλη λυση αν μπορεις να αντεξεις τεκμηριο, βενζινη και τυπικες συντηρησεις ενος v8..ειναι πραγματι το 92αρη m3...με κανα 35-40αρι ολα αυτα!
    η δευτερη λυση και ισως αρκετα περιεργη στα ματια πολλων ειναι το m2...το οποιο σε διαστασεις δεν απεχει πολυ απο ολα τα αυτοκινητα παραπανω...ειναι σαφως καλυτερο αμαξι απο ολα τα παραπανω, ναι φωτη και απο το α45, γιαυτο και κοστιζει +20-25 ακομα...αλλα δεν παυει να ειναι bargain for the money...ασε που το μοτερ..φτανει αυριο 450+....

    υγ..ενα μεταχειρα m2 στα 5 χρονακια..στα 40χιλ?????καλο δεν ακουγεται???

  17. The Following 2 Users Say Thank You to nik200 For This Useful Post:

    doctore (09-02-18), Thomelef (09-02-18)

  18. #30
    Εγγραφή
    31-12-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.443
    Thanked
    21234
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων

    ...


    Merc Rulez σε αυτή την κατηγορία!
    Μόνο φορολογικά rulez.

    To καλύτερο αυτοκίνητο σε αυτές τις διαστάσεις είναι το Μ2 με διαφορά από εδώ μέχρι το τέσλα που εκτοξεύσανε

  19. The Following 2 Users Say Thank You to doctore For This Useful Post:

    BILL007 (09-02-18), nik200 (09-02-18)

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP