Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 14

Θέμα: Δεικτης θερμοκρασιας νερου και obd αντιπαραβολη

  1. #1
    Εγγραφή
    12-01-18
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    93
    Thanked
    76
    Rides
    0

    Προεπιλογή Δεικτης θερμοκρασιας νερου και obd αντιπαραβολη

    καλημερα,επεσε στα χερια μου ενα obd και ειπα να το δω στο αυτοκινητο.αφου το εβαλα και εγκατεστησα το torque pro και εκανα την συνδεση ξεκινησα μια διαδρομη .ειδα οτι οταν ο δεικτης ειχε φτασει στο τελος του μπλε εδειχνε το obd 45c , καθως ανεβαινε και εφτασε στην πρωτη γραμμη εδειχνε 60-65c,και οταν εφθασε στο κεντρο το obd εδειχνε 70-72c.μετα απο λιγη ωρα πορειας εφθασε στους 105c.οταν ειχε λιγο κινηση πηγαινε 108c και ξανα επεφτε παλι στους 105c..ειναι σωστα ετσι;ειναι πραγματικες οθ ενδειξεις και ο δεικτης;.ευχαριστω

  2. #2
    Εγγραφή
    15-06-15
    Περιοχή
    VOLOS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    795
    Thanked
    708
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    σε τι αυτοκινητο , γιατι οι τιμες ειναι ιδιεσ ακριβως με το δικο μου
    κανε στην ζωη σου οτι θες απλα καντο μονος σου μην περιμενεις απο κανενα τιποτα

  3. #3
    Εγγραφή
    12-01-18
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    93
    Thanked
    76
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    318ci n46

  4. #4
    Εγγραφή
    15-06-15
    Περιοχή
    VOLOS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    795
    Thanked
    708
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    To δικο μου m44b19 εκει δουλευει μονιμα.
    κανε στην ζωη σου οτι θες απλα καντο μονος σου μην περιμενεις απο κανενα τιποτα

  5. #5
    Εγγραφή
    12-01-18
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    93
    Thanked
    76
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Στους 105-108;

  6. #6
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.580
    Thanked
    6681
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Σωστά έδειχνε η εφαρμογή σου.Αυτές είναι οι θερμοκρασίες που δουλεύει αν και το 108 μου φαίνεται τσιμπημένο.
    Εμένα ε46 n42b20 δουλεύει 102-104 στα ζεστά του.Δεν έχω εφαρμογή, το κοιτάω από το κρυφό μενού στην
    οθόνη των χιλιομέτρων.Μπορείς και εκεί να δεις κάποιες τιμές της OBD.Όσον αφορά τον δείκτη στο καντράν
    είναι έτσι ρυθμισμένος για ψυχολογικούς λόγους, να μην αγχώνεται ο οδηγός από τις διακυμάνσεις. Σε ένα
    εύρος 30-35 βαθμών είναι καρφωμένος στην μέση.Αυτό συμβαίνει σχεδόν σε όλες τις μάρκες.Στο Μ3 όμως
    ο δείκτης ανεβοκατεβαίνει γιατί οι μηχανικοί του ///Μ division θεωρούν προφανώς ότι ο οδηγός γίνεται ένα με
    την "μηχανή" του.

  7. The Following User Says Thank You to nikos valvetronic For This Useful Post:

    Dimimav (04-02-18)

  8. #7
    Εγγραφή
    12-01-18
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    93
    Thanked
    76
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    δλδ πιστευεις οτι το 108 μπορει να ειναι λαθος η κατι να μην παει καλα ;παραπανω δεν εχει παει οσο το παρακολουθω.θα το τσεκαρω ομως που λες και απο το κρυφο μενου να δω αν ισχυει.

  9. #8
    Εγγραφή
    15-06-15
    Περιοχή
    VOLOS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    795
    Thanked
    708
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μην αγχωνεσαι φυσιολογια ειναι αυτα που βλεπεις

    Στάλθηκε από το SM-T365 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    κανε στην ζωη σου οτι θες απλα καντο μονος σου μην περιμενεις απο κανενα τιποτα

  10. #9
    Εγγραφή
    26-12-14
    Μηνύματα
    277
    Thanked
    108
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bmw46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα,επεσε στα χερια μου ενα obd και ειπα να το δω στο αυτοκινητο.αφου το εβαλα και εγκατεστησα το torque pro και εκανα την συνδεση ξεκινησα μια διαδρομη .ειδα οτι οταν ο δεικτης ειχε φτασει στο τελος του μπλε εδειχνε το obd 45c , καθως ανεβαινε και εφτασε στην πρωτη γραμμη εδειχνε 60-65c,και οταν εφθασε στο κεντρο το obd εδειχνε 70-72c.μετα απο λιγη ωρα πορειας εφθασε στους 105c.οταν ειχε λιγο κινηση πηγαινε 108c και ξανα επεφτε παλι στους 105c..ειναι σωστα ετσι;ειναι πραγματικες οθ ενδειξεις και ο δεικτης;.ευχαριστω
    Το torque pro το εγκατεστησες σε κινητο?

  11. #10
    Εγγραφή
    12-01-18
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    93
    Thanked
    76
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αν εννοεις αυτο [URL="https://play.google.com/store/apps/details?id=org.prowl.torque"]ναι το εγκατεστησα .γιατι;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bmw46 : 06-02-18 στις 11:10

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP