Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8

Θέμα: Πρόβλημα στα φρένα

  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-17
    Περιοχή
    Chisinau
    Μηνύματα
    57
    Thanked
    37
    Rides
    1

    Unhappy Πρόβλημα στα φρένα

    Καλησπέρα σε όλους , αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα και θέλω κατά την γνώμη σας να μου πείτε ποσό σοβαρό μπορεί να είναι , εδώ και δυο μήνες το αμάξι έχει αναμενο έλα λαμπάκι. Το οποίο νόμιζα ότι είναι για τον φθορά στα τακάκια , πρόσφατα ( χθες ) ανακάλυψα ότι το πρόβλημα είναι από την ανλια φρενών και ότι υγρό φρενών δεν βρίσκεται υπό την πίεση που θα έπρεπε . Παρακάτω θα βάλω και φόρο ώστε να καταλάβετε , ερώτηση τώρα ποσό μπορεί να κάνει στο περίπου η επισκευή για αυτό ; Και ποσό μ**** είμαι που δεν το έχω πάρει στα σοβαρά και το πάταγα 200/220 ;
    Από τον στιγμή που έμαθα ποιο είναι το πρόβλημα δεν έχω λόγια να εκφράσω τον τύχη που είχα τόσο καιρό ! B9996D88-74F9-452F-905A-7989B46E100A.jpeg

  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τυχερός στάθηκες. Αυτό με την πίεση το βρήκες στη διάγνωση? Μήπως έχει πρόβλημα το τύμπανο? Πρέπει να πας σε συνεργείο άμεσα να σου ελέγξουν το κύκλωμα των φρένων για να δουν για ποιο λόγο γίνεται αυτό.

    Υ.Γ πήγαινε να ανάψεις και κανένα κερί,γιατί τα κυκλώματα αυτά δεν αστειεύονται και συνήθως λόγω της αρκετής πίεσης που έχουν όταν υπάρχει πρόβλημα (π.χ διαρροή) χάνουν ακαριαία την απόδοση τους.



  3. The Following User Says Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    Vassilis ///M (16-01-18)

  4. #3
    Εγγραφή
    06-02-15
    Μηνύματα
    810
    Thanked
    796
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ακριβώς το ίδιο θέμα είχα πριν λίγες μέρες.
    Λαμπάκι αναμμένο,υγρά και τακάκια φουλ.
    Τελικά το πρόβλημα είχε δημιουργηθεί από κομμένο καλώδιο αισθητήρα φθοράς στα τακάκια.
    Ήταν τεντωμένο και με πλήρη στροφή τροχών δεν άντεξε.

    Όπως είπαν και παραπάνω τα παιδιά άμεσα συνεργείο.

  5. The Following User Says Thank You to BILLYS For This Useful Post:

    BILL007 (16-01-18)

  6. #4
    Εγγραφή
    29-11-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    4.075
    Thanked
    7447
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ριξε μια ματια στην αντλια Vacoun μηπως εχεις διαρροη και σου περασε λαδια στο σερβο των φρενων ειναι συνηθες προβλημα στα 46αρια.

    Στάλθηκε από το LG-D955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  7. The Following User Says Thank You to Leonidas_E39 For This Useful Post:

    BILL007 (16-01-18)

  8. #5
    Εγγραφή
    22-09-17
    Περιοχή
    Chisinau
    Μηνύματα
    57
    Thanked
    37
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τυχερός στάθηκες. Αυτό με την πίεση το βρήκες στη διάγνωση? Μήπως έχει πρόβλημα το τύμπανο? Πρέπει να πας σε συνεργείο άμεσα να σου ελέγξουν το κύκλωμα των φρένων για να δουν για ποιο λόγο γίνεται αυτό.

    Υ.Γ πήγαινε να ανάψεις και κανένα κερί,γιατί τα κυκλώματα αυτά δεν αστειεύονται και συνήθως λόγω της αρκετής πίεσης που έχουν όταν υπάρχει πρόβλημα (π.χ διαρροή) χάνουν ακαριαία την απόδοση τους.
    Δεν άναψα ένα αλλά 10 κεριά να σου πω την αλήθεια σήμερα πρωί πρωί πήγα στην Εκλησια , όχι τίποτα άλλο είναι και αυτόματο και άντε σταμάτησε το αν βγάλει πρόβλημα, προς το παρόν το έχω ακίνητο το όχημα και έχω για το σάββατο προγραμα στο συνεργείο , να δούμε τη θα δούμε .

  9. #6
    Εγγραφή
    22-09-17
    Περιοχή
    Chisinau
    Μηνύματα
    57
    Thanked
    37
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILLYS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς το ίδιο θέμα είχα πριν λίγες μέρες.
    Λαμπάκι αναμμένο,υγρά και τακάκια φουλ.
    Τελικά το πρόβλημα είχε δημιουργηθεί από κομμένο καλώδιο αισθητήρα φθοράς στα τακάκια.
    Ήταν τεντωμένο και με πλήρη στροφή τροχών δεν άντεξε.

    Όπως είπαν και παραπάνω τα παιδιά άμεσα συνεργείο.
    Μακάρι , μακάρι να είναι έτσι και τόσο απλό το θέμα φίλε μου

  10. #7
    Εγγραφή
    22-09-17
    Περιοχή
    Chisinau
    Μηνύματα
    57
    Thanked
    37
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Leonidas_E39 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ριξε μια ματια στην αντλια Vacoun μηπως εχεις διαρροη και σου περασε λαδια στο σερβο των φρενων ειναι συνηθες προβλημα στα 46αρια.

    Στάλθηκε από το LG-D955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    θα λυθούν όλα έως το σάββατο ελπίζω να είναι κάτι το απλό γιατί η καρδια μου έχει γίνει κοματια όταν έμαθα τι σημενει " BMW E39 5 Series parking brake warning light - this brake symbol will illuminate if the handbrake is applied or in the ON position. The brake warning symbol can also illuminate alongside the ABS and traction (ASC/DSC) warning lights, which generally indicates a fault with the an ABS sensor. See the ABS section on this page for more info. It also indicates faults in the chassis control system, dynamic brake control or brake fluid level. " <--- αυτό το τελευταίο με γονάτισε

  11. #8
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.578
    Thanked
    6674
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Λεων αυτό μπορεί να συμβεί, να περάσει δλδ λάδια η ανλία vacuum στο σεβρό αλλά δεν
    σου ανάβει κανένα λαμπάκι από αυτό.Στην αρχή ακούγεται σφύριγμα αέρα από την
    περιοχή των πεντάλ και σταδιακά σκληραίνει το πεντάλ.Το έχω πάθει γι'αυτό το λέω!

  12. The Following 3 Users Say Thank You to nikos valvetronic For This Useful Post:

    BILL007 (22-01-18), Leonidas_E39 (21-01-18), Thodor (29-01-18)

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP