Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4

Θέμα: Σβήνει στο ρελαντί..

  1. #1
    Εγγραφή
    06-01-18
    Περιοχή
    eresos lesvou / serres
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    28
    Thanked
    5
    Rides
    0

    Προεπιλογή Σβήνει στο ρελαντί..

    χαιρετώ την παρέα σας κ καλη χρονια σε ολους.. ειμαι νεος κατοχος ενος 316ti '04, τα προβληματα πολλα και ομολογω πως εχω απογοητευτει απο την bmw αλλα φυσικα και απο τα συνεργεια τα οποια δεν μπορουνε να λυσουν το προβλημα μ.. στο θεμα τωρα, βαζω μπροστα τον κινητηρα κρυο και περνει τσακμακι, (για 1-2 δευτ ακουγετε κατι σαν χτυπιμα καδενας η οστηρια, ασχετο με το θεμα πιστευω) μετα απο 20-30 λεπτα δεν μπορει να κρατησει ρελαντι και σβηνει, εχω αλλαξει πολλαπλασιαστες, μπουζι, εχω καθαρισει πεταλουδα, το maf οταν το ξεσυνδεω σβηνει οποτε δεν πρεπει να φταιει, το κολλαρο ειχε δυο τρυπες τις οποιες δεν τις βρηκαν οι μηχανικοι που το εχω παει!! τις εκλεισα μεχρι να το αντικαταστησω (συντομα φυσικα) και πλεον ειμαι σχεδον σιγουρος πως φταιει η βαλβιδα ρελαντι την οποια δεν βρισκω στο internet ιδια με την δικια μου με τιποτα!! επισης να σας πω πως δεν ειναι απο τρομπα, ανακυκλοφορια καυσαεριων κλπ γιατι το κανει και στο αεριο! ευχαριστω εκ΄των προτερων και συγνωμη για το μεγαλο post

  2. #2
    Εγγραφή
    06-01-18
    Περιοχή
    eresos lesvou / serres
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    28
    Thanked
    5
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καμιά συμβουλή ρε παιδιά;;
    born to ride..

  3. #3
    Εγγραφή
    24-11-15
    Περιοχή
    Ιλιον
    Μηνύματα
    64
    Thanked
    26
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εγω εχω ενα 316i του 03. Παρόμοιο πρόβλημα ειχα και εγω. Μου έσβηνε ξαφνικά οταν έβγαζα ταχύτητα για να σταματήσω. Μετά από αρκετό καιρό (περιπου 2 χρονια) το πρόβλημα ξαφνικα εγινε χειρότερο. Και είχα αφή φωτός check engine. Η βλάβη αισθητήρας στροφαλου. Κόστος με εργασία περιπου 50 ευρω. Από τότε δεν είχα παλι πρόβλημα με στροφες.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Skraponi For This Useful Post:

    BILL007 (10-01-18), manos m (10-01-18)

  5. #4
    Εγγραφή
    06-01-18
    Περιοχή
    eresos lesvou / serres
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    28
    Thanked
    5
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Σε ευχαριστώ φίλε μ, τον έχω κ γω υποψήφιο όπως και την βαλβίδα αναθυμιάσεων, αύριο πάλι θα το ψάξω..
    born to ride..

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP