Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4

Θέμα: X6 Πρόβλημα με την αυτόματη μεγάλη σκάλα των φώτων

  1. #1
    Εγγραφή
    03-01-18
    Μηνύματα
    2
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή X6 Πρόβλημα με την αυτόματη μεγάλη σκάλα των φώτων

    Καλησπέρα και καλή χρονιά, εδώ και αρκετό καιρό έχω πρόβλημα με την αυτόματη αλλαγή της μεγάλης σκάλας των φώτων (Automatic High Beams) , ενώ στη διασταύρωση με το αντίθετα κινούμενο όχημα συμπεριφέρεται κανονικά δεν συμβαίνει το ίδιο με τα πίσω φώτα του προπορευομενου οχήματος είναι σαν να μην τα αναγνωρίζει, το κοίταξαν στο επίσημο συνεργείο της BMW και δεν τους δείχνουν κάποιο πρόβλημα τα διαγνωστικά, γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να φταίει;

  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Έχεις Anti-Dazzle?

    Αν όχι αξίζει να δοκιμάσεις μια κωδικοποίηση όπως λένε σε αρκετά forum του εξωτερικού
    coded for the Anti Dazzle and we have no problems with our high beams

    υ.γ για τους λάτρεις του DIY βρήκα και ένα σχετικό έγγραφο
    Συνημμένα αρχεία Συνημμένα αρχεία



  3. The Following User Says Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    Lykouras (04-01-18)

  4. #3
    Εγγραφή
    31-01-10
    Περιοχή
    Larisa
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    680
    Thanked
    278
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αν σε παρηγορει το ιδιο ακριβως κανει και το δικο μου e92 αλλα νομιζω λογω υψους σε εσενα ειναι πιο ενοχλητικο για τα προπορευόμενα οχηματα.
    Δεν το είχα δωσει βέβαια σημασία γιατι προσπαθώ να λύσω το adaptive headlight failure.

  5. #4
    Εγγραφή
    03-01-18
    Μηνύματα
    2
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ για την βοήθεια, ενημέρωσα σχετικά με το Anti-Dazzle τον μηχανικό που παρακολουθεί το αυτοκίνητό μου στο επίσημο service και περιμένω, θα σας ενημερώσω σχετικά μόλις έχω κάποια εξέλιξη αν και το πρόβλημα όπως σας ανέφερα και διάβασα και το σχετικό pdf δεν είναι ότι θέλει ενεργοποίηση γιατί δούλευε κανονικά μέχρι πριν λίγους μήνες και τώρα πάλι δουλεύει για τα απέναντι αυτοκίνητα και όχι για τα προπορευόμενα.

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP