Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 31

Θέμα: Παράνομη η κυκλοφορία τους στον δρόμο για τα ιστορικά οχήματα!

  1. #11
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mark e92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κακό είναι ότι δεν υπάρχει έλεγχος και υπήρχαν αρκετοί που κυκλοφορούσαν καθημερινά με αυτά.
    Ακραίο το μέτρο δεν λέω (αν και θα γίνει τροποποίηση...) αλλά κάποια στιγμή θα γινόταν.
    Μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά δεν λένε
    Γιατί πάντα να εκμεταλευόμαστε το γεγονός, πως δεν υπάρχει έλεγχος σε τίποτα σε αυτό το κράτος;
    Πότε θα μάθουμε να σεβόμαστε τους νόμους και να μην χρειαζόμαστε χωροφύλακες στη ζωή μας ;

  2. The Following 5 Users Say Thank You to Samaro For This Useful Post:

    A8hnaios (26-10-17), doctore (26-10-17), katsaraios (25-10-17), mark e92 (25-10-17), pilot (25-10-17)

  3. #12
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Όταν πάει κάποιος στον Σύλλογο για να πάρει ιστορικές πινακίδες τον ενημερώνουν για το πότε επιτρέπεται η κυκλοφορία του.
    Δηλαδή μόνο στα event και αυτό με ειδική άδεια ή αν χρειαστεί να πάει συνεργείο που πάλι πρέπει να ενημερωθεί ο σύλλογος.

  4. The Following User Says Thank You to mark e92 For This Useful Post:

    BILL007 (25-10-17)

  5. #13
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mark e92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν πάει κάποιος στον Σύλλογο για να πάρει ιστορικές πινακίδες τον ενημερώνουν για το πότε επιτρέπεται η κυκλοφορία του.
    Δηλαδή μόνο στα event και αυτό με ειδική άδεια ή αν χρειαστεί να πάει συνεργείο που πάλι πρέπει να ενημερωθεί ο σύλλογος.
    έτσι ακριβώς είναι! Άλλο που το έκαναν σύστημα κάποιοι και το τι "ιστορικά" βλέπεις να κυκλοφορούν κάθε μέρα δεν λέγεται.
    Λες και δεν ξέρουμε και εμείς το 50αρικάκι το χρόνο και είμαστε λαλάκες που πληρώνουμε τα πάντα κανονικά. Δεν υπάρχει κανένας σεβασμός σε αυτό τον τόπο Το κράτος τι να σου κάνει?

    Το μόνο που ίσως βγει σαν καλό απο αυτή την ιστορία θεωρώ πως θα έχει να κάνει με την μεταφορά οχημάτων με ιδιωτικό τρέιλερ (άλλο παράλογο απο εκεί - που ισχύει απαγόρευση σήμερα)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 26-10-17 στις 10:47



  6. The Following 4 Users Say Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    A8hnaios (26-10-17), mark e92 (25-10-17), Samaro (26-10-17), skaros (26-10-17)

  7. #14
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.293
    Thanked
    7239
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    απειρα like...στην ελληνικη πολιτεια! γιατι????

    απλα και χαλαρα...βαρεθηκα να βλεπω τον καθε εναν..που παιρνει ενα σαπακι..το "φτιαχνει" με κανα 1000ρικακι...και επειδη ειναι και τοσο γυφτακας...θελει να κυκλοφορει και τσαμπα...

    και ναι ειναι λογια που τα λεω εγω...που εχω μετατροπη αμαξι παλιο...αλλα το οποιο το χω ακριβο πληρωσει για να κανω το κεφι μ..και συνεχιζω να το πληρωνω..

    για να καταλαβουν ολοι...μιλαμε για απειρα αγωνιστικα αμαξια που ειναι ετσι...λες και εχει αναγκη καποιος που εχει ριξει 15-20χιλ...να πληρωνει μια κανονικη πινακιδα (σαν 318 πχ..)..εισαι που σαι παρανομος...μη το παραχεζεις!!!

    θελω να τους δω ολους αυτους πως θα πανε στο δημοσιο κτεο να περασουν απο το τελευταιο ρημαδι...μεχρι το τελειο αναβασιαρικο-driftadiko-dragsteradiko!

    προσοχη..τα ξερα μαζι με τα χλωρα...η αδικια γινεται στους ανθρωπους που πραγματι αγαπανε το παλιο αμαξι..και το χουν καραμαμα και τελειο...και πραγματι δεν ενοχλουν κανεναν!

  8. The Following 2 Users Say Thank You to nik200 For This Useful Post:

    BILL007 (26-10-17), gant (26-10-17)

  9. #15
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων

    προσοχη..τα ξερα μαζι με τα χλωρα...η αδικια γινεται στους ανθρωπους που πραγματι αγαπανε το παλιο αμαξι..και το χουν καραμαμα και τελειο...και πραγματι δεν ενοχλουν κανεναν!
    Γιαυτους λέω Nik εγώ πχ έχω ένα χωρίς καμία αξία αλλά επειδή ήταν του πατέρα μου το κράτησα και το έχω άψογο.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to mark e92 For This Useful Post:

    BILL007 (26-10-17), nik200 (26-10-17)

  11. #16
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.293
    Thanked
    7239
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mark e92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιαυτους λέω Nik εγώ πχ έχω ένα χωρίς καμία αξία αλλά επειδή ήταν του πατέρα μου το κράτησα και το έχω άψογο.
    ακριβως το ιδιο εχει και ο πατερας μ...

  12. The Following User Says Thank You to nik200 For This Useful Post:

    mark e92 (26-10-17)

  13. #17
    Εγγραφή
    27-04-10
    Μηνύματα
    1.286
    Thanked
    1229
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Δυστυχως εχω και εγω ιστορικο οχημα φτιαγμενο με μερακι και πολλα χρηματα.Που φτασαμε....να λεμε "δυστυχως" αντι να μπορουμε να χαιρομαστε αυτο το χομπι μας.Ας γινει ειδικη επιτροπη επισημου ελεγχου απο το υπουργειο ωστε μια φορα τον χρονο να μας αναγκαζουν να περναμε εξονυχιστικο ελεγχο και να μας δινουν εγκριση για ακομα ενα χρονο και ουτω καθεξης.Για μενα μακαρι να κυκλοφορουσαμε καθημερινα και να καναμε μια κανονικη ασφαλεια και πιστεψτε με οι οπαδοι ιστορικου δεν θα κυκλοφορουσαν καθε μερα και ας ηταν ελευθερη η κυκλοφορια.Εκτος αυτου ενα ιστορικο φτιαγμενο με μερακι και χρημα μακαρι να κυκλοφορουσε καθε μερα και να μαζευαν τα καθε ειδους χρεπια που επειδη πληρωνουν τελη θεωρουνται και αριστα συντηρημενα..

  14. The Following User Says Thank You to E60_Arkadia For This Useful Post:

    E46-31 (27-05-18)

  15. #18
    Εγγραφή
    26-12-14
    Μηνύματα
    277
    Thanked
    108
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Οποιος θελει μπορει να κυκλοφορει το οσων χρονων αυτοκινητο του κανονικα,δεν τον εμποδιζει κατι.Ειναι αληθεια τα αξιολογα και καλοσυντηρημενα ιστορικα δεν τα βλεπεις στους δρομους νακυκλοφορουν και κυριως δεν παρκαρουν στους δρομους.Καπου διαβασα οτι η αυξηση στην εκδοση ιστορικων πινακιδων τα τελευταια χρονια ειναι απιστευτη.Πατεντα για αποφυγη και των τεκμηριων.

  16. The Following User Says Thank You to DIM27 For This Useful Post:

    nik200 (26-10-17)

  17. #19
    Εγγραφή
    08-08-10
    Περιοχή
    Α.Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    9.946
    Thanked
    27408
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Samaro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πότε θα μάθουμε να σεβόμαστε τους νόμους και να μην χρειαζόμαστε χωροφύλακες στη ζωή μας ;
    Ποτέ Αντώνη ποτέ.....



    ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΟΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΡΕΟΥΣ


    Current World Population Clock

    U.S.National Debt Clock



    Always we need a ballance between the car and the woman as a perfect man dream!

  18. #20
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.293
    Thanked
    7239
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    παντως για να λεμε και του στραβου το δικιο..τις προαλλες βγαζω μια βολτα την jag να ξεσκουριασει...και επειδη ειναι jag..φυσικα εμεινε για λιγο στο δρομο..ενα περιπολικο ετυχε να σταματησει κοντα...και αφου μ παν οτι ειναι παρανομο να το κυκλοφορω..δεν με ενοχλησαν αλλο...που θα μπορουσαν να με "σκισουν"...αρα οπως βλεπετε ειναι γνωστες τις καταστασεως...και ξερουν τι αμαξια να βαλουν στο ματι και ποια οχι...δεν λεω να κυκλοφορει καποιος προς θεου..αλλα εχουν κατανοηση...και ξερουν αν ενα αμαξι ειναι παρανομο με τετοιες πινακιδες....

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP