Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9

Θέμα: x3 e83 πανελ πορτων

  1. #1
    Εγγραφή
    14-10-17
    Μηνύματα
    6
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή x3 e83 πανελ πορτων

    καλησπεραα στην παρεα και καλως με βρηκατε...λοιπον εχω ενα x3 e83 2005 και αποφασισα να κανω μια αλλαγη στο εσωτερικο και ετσι αγορασα ενα μεταχειρισμενο σαλονι απο facelift 2008...ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ...τα μπροστινα καθισματα και τα μπροστινα πανελ δεν ταιριαζαν ακριβως...με πολλες πατεντες τελικα τα καθισματα μπηκαν και ειναι μια χαρα.εχω προβλημα ομως με τα πανελ οδηγου και συνοδηγου και συγκριμενα με τους αεροσακους και τις φυσσες τους.στα facelift ειναι μικροτεροι απ οτι μου ειπε ο ταπετσιερης..θα το εκτιμουσα αν καποιος να μου πει πως να κινηθω και τι να κανω..υοπαρχει λυση η τσαμπα κοπος?ευχαριστω προκαταβολικα

  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλωσήρθες στην παρέα μας!

    Με τις φύσες τι ακριβώς πρόβλημα? Δεν ταιριάζουν τα pin? Οι θέσεις των αερόσακων είναι ίδιες?



  3. The Following User Says Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    kostas31 (14-10-17)

  4. #3
    Εγγραφή
    14-10-17
    Μηνύματα
    6
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    γενικα απ οτι ειδα οχι οι θεσεις των αεροσακων δεν ειναι ιδιες...σ αυτο που αγορατηκε ειναι μικροτερη η θεση.οποτε οι δικοι μου δε χωρανε.οπως και οι φυσσες το ιδιο.....σκεφτομαι να βρω καποιον με ανταλλακτικα και να κανω μια ανταλλαγη με αλλους μεταχειρισμενους που να ταιριαζουν.δεν εχω ιδεα.πελαγωσα και τα χρηματα ειναι ηδη πολλα που εχω δωσει.

  5. #4
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    τα καθίσματα γιατι δεν ταιριαζουν οι βασεις? εισαι σιγουρος ότι είναι σαλονι από χ3??? οι ταπετσαριες στις πορτες παλι γιατι δεν ταιριαζουν? αυτό δεν ακούγεται πολύ λογικο. μεχρι στιγμης η BMW ειδικα σ αυτά τα μπντελα και πισω ποτε δεν ειχε διαφορες σε πορτες σαλονια κλπ. εισαι σιγουρος ότι το σαλονι που πηρες είναι χ3 και όχι από κανενα χ5?

  6. The Following User Says Thank You to gyiama For This Useful Post:

    BILL007 (14-10-17)

  7. #5
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα καθίσματα γιατι δεν ταιριαζουν οι βασεις? εισαι σιγουρος ότι είναι σαλονι από χ3??? οι ταπετσαριες στις πορτες παλι γιατι δεν ταιριαζουν? αυτό δεν ακούγεται πολύ λογικο. μεχρι στιγμης η BMW ειδικα σ αυτά τα μπντελα και πισω ποτε δεν ειχε διαφορες σε πορτες σαλονια κλπ. εισαι σιγουρος ότι το σαλονι που πηρες είναι χ3 και όχι από κανενα χ5?
    και εγώ κάτι τέτοιο πιστεύω πως έχει γίνει...



  8. #6
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostas31 Εμφάνιση μηνυμάτων
    γενικα απ οτι ειδα οχι οι θεσεις των αεροσακων δεν ειναι ιδιες...σ αυτο που αγορατηκε ειναι μικροτερη η θεση.οποτε οι δικοι μου δε χωρανε.οπως και οι φυσσες το ιδιο.....σκεφτομαι να βρω καποιον με ανταλλακτικα και να κανω μια ανταλλαγη με αλλους μεταχειρισμενους που να ταιριαζουν.δεν εχω ιδεα.πελαγωσα και τα χρηματα ειναι ηδη πολλα που εχω δωσει.
    Αμα δεν είναι ίδιες οι βάσεις την πάτησες δυστυχώς... Αν ήταν μόνο ηλεκτρολογικό το πάντρεμα κάτι θα μπορούσε να γίνει.
    Τώρα μόνο αν βρεις κάπου και τα ανταλλάξεις ή να τα δώσεις.



  9. #7
    Εγγραφή
    14-10-17
    Μηνύματα
    6
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μαλλον εχεις δικιο...ξερετρ καποιο μαγαζι με ανταλλακτικα αθηνα?κατεβαινω αυριο αππ επαρχια να ξαμολυθω μπας και βρω ακρη...

  10. #8
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Έχω καιρό να ασχοληθώ με ανταλλακτικά εδώ στην Αθήνα. Θα μπορούσες ενδεικτικά να δοκιμάσεις αυτούς τους μαντράδες που σίγουρα έχουν μπόλικα ανταλλακτικά

    https://www.bmwvamvakas.gr/
    https://www.panagiotidisparts.gr/
    https://www.tsampanisbmw.gr/



  11. #9
    Εγγραφή
    14-10-17
    Μηνύματα
    6
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    στο facelift εχουν αλλξει αεροσακους απ οτι καταλαβα και εχουν βαλει πιο μικρους σε μεγεθος και μαλιστα της τακατα.αυτα εκ των υστερων το διαπιστωσα και τωρα την πατησα...η μονη λυση ειναι να ανταλλαξω τους δικους αεροσακους με τους νεους..δε ξερω κατα ποσο καποιο μαγαζι θα το δεχτει

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP