Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8

Θέμα: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΕΡΑ Ε36 316 '1997

  1. #1
    Εγγραφή
    23-09-17
    Μηνύματα
    12
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΕΡΑ Ε36 316 '1997

    Χαιρετε , αγορασα μεταχηρεισμενο 316' Μ43 το προβλημα ειναι οτι περιπου καθε 200χλμ ανεβαζω θερμοκρασια και το δοχειο νερου ειναι αδειο ...
    Αφησα το αμαξι σε μια καθαρη ασφαλτο για περιπου 20 λεπτα σε λειτουργεια και δεν εσταζε απο πουθενα
    Σκεφτηκα για τυχον φλατζα αλλα κοιταω τα λαδια και ειναι καθαρα σιγουρα γιατι μου εχει πιει πανω 10 λιτρα νερου συνολικα

  2. #2
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.578
    Thanked
    6674
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μάλλον έκαψε φλάντζα ανάμεσα στο χιτώνιο του νερού με τον κύλινδρο.Άνοιξε προσεκτικά την τάπα
    του δοχείου διαστολής και μάρσαρε δυνατά.Αν σου φουσκώνει πολύ τα νερά έχεις φλάντζα.

  3. The Following 3 Users Say Thank You to nikos valvetronic For This Useful Post:

    BILL007 (11-10-17), pilot (13-10-17), Ptboul (13-10-17)

  4. #3
    Εγγραφή
    23-09-17
    Μηνύματα
    12
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αδερφε νικο χιλια ευχαριστω για την απαντηση σου , μολις εκανα αυτο που μου ειπες ... Δεν μου φουσκωνει τα νερα , την φυσιολογικη ανακυκλωση μου κανει .

    ( Κατι ακυρο . Πριν κανα 5ημερο ερι3α ελαχιστο βραστο νερο πανω στον ψυγειο ε3ωτερικα ... πως μου ηρ9ε αυτη η ιδεα μην με ρωτησεις . Παρατηρησα οτι απο τις κυψελες του ψυγειου μου εβγαζε προς τα ε3ω καποιες σταγωνες παραφλου ειναι φυσιολογικο ? )

  5. #4
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    καλησπέρα και καλωσήρθες στην παρέα μας!

    είσαι σίγουρος ότι δεν χάνεις απο το παγούρι ή απο κάπου αλλού?
    Oτι αδειάζει το δοχείο δεν σημαίνει ότι γίνεται μια και έξω. Αν είχες Ε46 και ποδιά ίσως το καταλάβαινες πιο εύκολα



  6. #5
    Εγγραφή
    23-09-17
    Μηνύματα
    12
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλησπερα αδερφε Βασιλη και σε ευχαριστω παρα πολυ για την ανταποκριση σου .

    Συμφωνα με τις δικες μου δοκιμες δεν ειδα να χανω απο πουθενα γιατι εστω μια φορα θα μου ειχε αφησει σταμπα στο εδαφος πιστευω ...
    Το νερο απο το δοχειο δεν το χανει μια και εξω . Περιπου καθε 1-2 εβδομαδες ποσο ακριβως δεν θυμαμαι , ανεβαζω θερμοκρασια και κατευθειαν σταματαω το αφηνω να παγωσει και συμπληρωνο νερα στο αδειο δοχειο μου . Μηπως ξερεις να μου πεις καποιον συγκεκριμενο τροπο να τεσταρω αν χανει απο το παγουρι ?

  7. #6
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    χμ... Στο 36άρι δεν έχεις και ποδιά. Στο 46άρι έτσι το βλέπεις συνήθως εκτός και αν σου τα πετάξει όλα μια και έξω οπότε θα βρεις λίμνη



  8. #7
    Εγγραφή
    23-09-17
    Μηνύματα
    12
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Χθες μου ηρ8ε μια περιεργη ιδεα και ζεστανα αρκετα νερο και το εβαλα σε ενα ψεκαστηρι σαν του Αζαξ π.χ. Εβγαλα το πλαστικο καλυμμα και ψεκασα το ψυγειο , παρατηρησα πως μεσα απο τις κυψελες του ψυγειου εβγαζε σταγωνες παραφλου .. Λεει τιποτα αυτο ?

  9. #8
    Εγγραφή
    25-02-13
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    7
    Thanked
    9
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    πηγαινε να πρεσάρεις το κύκλωμα ψυξης να μην καθεσαι να ψάχνεις αφου δεν φαινεται.

  10. The Following User Says Thank You to MDEVIL For This Useful Post:

    BILL007 (14-10-17)

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP