Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 23

Θέμα: Τι βήμα σε 330 από μετατροπή

  1. #1
    Εγγραφή
    09-08-17
    Μηνύματα
    6
    Thanked
    2
    Rides
    0

    Προεπιλογή Τι βήμα σε 330 από μετατροπή

    Καλησπέρα bmwdakides ήμουν πριν από 3 μήνες και κάτι στο δίλημμα να πουλήσω το 46ari m43b16 μου να πάρω e92 αλλά επειδή έχει αγοραστεί πρώτο χέρι αντιπροσωπεία μπήκα στο τρυπακι να να το ανεβάσω λίγο και έτσι το έκανα 3λιτρο m54b30 (από σασμάν εξατμισεις πετάλια καντράν κτλ) αλλά δεν έχω αλλάξει ακόμα διαφορικό πίσω και βλέπω ότι έχει θέματα, πολύ κοντό βρε αδέρφια μου με 5η 4κ στροφές γύρω στα 150 αντε 160 ενώ ενώ έχει να δώσει, μένω Αθήνα πηγαίνω κάθε βδομάδα Ναύπλιο (σαν ταξίδι), τι λέτε να βάλω 2.93 3.07 3.23 ή 3.17? Θέλω γνώμες

  2. #2
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Στο είπαν και αλλού θα στο πω και εδω:
    Πρώτον δήλωσε την μετατροπή & δεύτερον κάνε ότι νομίζεις...
    Αν το αυτοκίνητο εμπλακεί σε ατύχημα θα βρεις μπελά μεγάλο...
    Οι ασφαλιστικές δεν αστειεύονται...
    Detailing Madness

  3. #3
    Εγγραφή
    09-08-17
    Μηνύματα
    6
    Thanked
    2
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ειπα ότι θα γίνει, και στο κάτω κάτω αν δεν θες να πεις τη γνώμη σου σχετικά με αυτό που ρωτάω μην γεαφεις άσχετα, το είπες και στο άλλο site το εμπεδωσα

  4. #4
    Εγγραφή
    25-07-17
    Μηνύματα
    85
    Thanked
    25
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αν και απότομος σου απάντησε , κανε οτι νομίζεις ! Πραγματικά ειναι η σωςτη απάντηση που πρέπει να σου δώσει καποιος . Εσυ ξερεις τι σου αρέσει και τι ανάγκες εχεις ! Δεν υπάρχει σωστό και λαθος ! Καλημερα

  5. The Following User Says Thank You to MixalhsGp For This Useful Post:

    stef (17-08-17)

  6. #5
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Επειδή λοιπόν αλλού έγραψες άλλα και εδώ δεν τολμάς να τα γράψεις, θα τα πω εγώ...
    Έκανες την μετατροπή και το αμάξι το δήλωσες 2λιτρο αντι για 3λιτρο μιας και έχουν το ίδιο καπάκι και "ποιος θα το καταλάβει βρε αδερφέ"...(αυτο δεν το είπες αλλά το εννόησες...)
    Η κλασσική κουτοπονηριά...
    Μια χαρα απάντηση σου έδωσα μιας και είναι σωστότατη. Μην κατσεις να ασχοληθείς με την ασφάλεια όλων μας και δες το βήμα του αυτοκινήτου σου για να μην πληρώσεις μερικά € στο κράτος και θεωρείς τον εαυτό σου έξυπνο ενώ όλους τους υπόλοιπους χαζούς...
    Απορώ με το πώς σκέπτεστε μερικοί...
    Detailing Madness

  7. #6
    Εγγραφή
    09-01-10
    Περιοχή
    Σε τσαντηρι (ΝΟ ΦΟΡΟΣ)
    Μηνύματα
    1.636
    Thanked
    4857
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αν και ειμαι κατα των αδηλωτων μετατροπων (εχω εξηγησει τους λογους αλλωστε σε προηγουμενο thread), αν εχει δηλωθει λιγοτερα κυβικα κυβικα απο οτι πραγματικα ειναι αλλα και φαινεται λιγοτερα κυβικα γιατι τους υπολοιπους μας νοιαζει ακριβως ποσα τελικα κυβικα ειναι? Δηλαδη αν ο αλλος εβαζε ενα στροφαλο και πιστονια στο μοτερ του και δεν το δηλωνε θα επρεπε να του την πουμε?

    Αν φαινεται διλιτρο και το τονιζω αυτο, και δεν υπαρχει προβλημα με ασφαλιστικες (που ειναι βασικα και το κομματι που θα επρεπε να μας ενδιαφερει εμας τους τριτους), ολα ειναι οκ ας ειναι και πενταλιτρο

  8. The Following 2 Users Say Thank You to turbodog For This Useful Post:

    Dimimav (17-08-17), Stunt Mike (26-08-17)

  9. #7
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Η ασφαλιστική είναι το θέμα και για αυτό επιμένω και η ενδεχόμενη εμπλοκή σε ατύχημα.
    Σε αυτή την περιπτωση αρχίζουν τεράστια προβλήματα...
    Για να μην μιλήσω σε ενδεχόμενο τραυματισμό πεζού το τι μπορεί να γίνει...
    Ας είμαστε πολύ προσεχτικοί σε όλα αυτα μιας και θέλουμε να λέμε ότι είμαστε άνθρωποι που αγαπάμε την αυτοκίνηση και κινούμαστε με γνώμονα την ασφάλεια ΟΛΩΝ μας.
    Detailing Madness

  10. #8
    Εγγραφή
    04-11-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.359
    Thanked
    1173
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Στεφανε δεν σε ξερω προσωπικα ρε φιλε αλλα νομιζω πως εισαι υπερβολικος. Καθεσαι και τον κραζεις για ενα ασχετο θεμα απο αυτο που ρωταει και του χαλας το νημα. Δεν τον υπερασπιζομαι ο καθενας ειναι υπευθυνος και υπολογος για τις πραξεις του. Πιο μεγαλος υπευθυνος ακομα ειναι το ιδιο το κρατος που αφηνει τετοιου ειδους παραθυρακια. Ξες ποσες ειναι αδηλωτες μετατροπες αυτην την στιγμη στην Ελλαδα. Νομιζεις ξερει ο τροχονομος που ανοιγει το καπο τι συμβαινει; Και στην τελικη αν εχει ενα τρακαρισμα με θανατηφορο, αυτος ειναι υπευθυνος και θα παει φυλακη(που δεν παει τα τροχαια ειναι απο αμελεια πλην καποιο περιπτωσεων που ειναι εγκληματικη αμελεια λογο ταχυτητας κτλ.) Επικουρικο μετα (ξερω εμεις το πληρωνουμε) και μετα θα κυνηγα αυτον μια ζωη.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη savvas bmwdakias : 17-08-17 στις 17:11
    quattro ist fur sissies

  11. The Following 2 Users Say Thank You to savvas bmwdakias For This Useful Post:

    dark knight (24-08-17), Leonidas_E39 (02-09-17)

  12. #9
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή Τι βήμα σε 330 από μετατροπή

    1ον) Και αν είμαι εγω ή εσύ που θα χτυπήσει το έχεις ποτέ φανταστει;
    2ον) Καλώς έκανε την μετατροπή, καλώς να βάλει ότι βήμα θέλει, το ότι την μισοδήλωσε σημαίνει ότι σε σχέση με εσένα κ με εμένα που τα δηλώνουμε κανονικά κάποιος προσπαθεί να εκμεταλλευτεί καταστάσεις και να μην πληρώνει τους αναλογούντες φόρους
    3ον) και σημαντικότερο που είναι συνδεδεμένο με το πρώτο: αν εμπλακει σε ατύχημα και σε χτυπήσει η ασφάλειά του δεν θα σε αποζημιώσει ποτέ και τότε είναι που θα αρχίσεις κ εσύ να φωνάζεις αλλά τότε θα είναι πλέον αργά....
    Η πρόληψη είναι πάντα καλύτερη της καταστολής...
    Και τέλος αν η αδήλωτη μετατροπή είναι έγκλημα, τότε η μισοδηλωμένη εκτός του ότι είναι έγκλημα, είναι κ κουτοπονηριά...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stef : 17-08-17 στις 18:07
    Detailing Madness

  13. The Following User Says Thank You to stef For This Useful Post:

    andreas-d (17-08-17)

  14. #10
    Εγγραφή
    06-02-15
    Μηνύματα
    810
    Thanked
    796
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ρε παιδιά μπορεί να μας πει κάποιος τις διαφορές ανάλογα το βήμα να μαθαίνουμε κι εμείς οι πρώην μπροσθοκίνητοι??

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP