Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 12

Θέμα: M3/E30

  1. #1
    Εγγραφή
    24-03-16
    Μηνύματα
    285
    Thanked
    250
    Rides
    0

    Προεπιλογή M3/E30

    Μπορεί η τεχνολογία και ο σχεδιασμός να προχωράει, αλλά όπως και να το κάνουμε το M3/E30 είναι ξεχωριστό. Αρκετές φορές λοιπόν που ψάχνω διάφορα σχετικά με το συγκεκριμένο αυτοκίνητο πέφτω πάνω σε αυτό το συνεργείο το οποίο υποστηρίζει ότι ειδικεύεται στις μετατροπές σε M3/E30.
    https://bathastuning.car.gr/cars/
    Έχει βγάλει μέχρι και videos στο youtube:
    https://www.youtube.com/results?sear...=bathas+tuning

    Ξέρει κάποιος συμφορουμίτης τι παίζει με το συγκεκριμένο συνεργείο?

    Αξίζει να πάρει κάποιος ένα Ε30, να το πάει εκεί και να το πάρει Μ3????

  2. #2
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μηδενικό το αποτέλεσμα σαν συλλεκτικότητα να ξέρεις πάντως...
    Detailing Madness

  3. #3
    Εγγραφή
    24-03-16
    Μηνύματα
    285
    Thanked
    250
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μηδενικό το αποτέλεσμα σαν συλλεκτικότητα να ξέρεις πάντως...
    Αυτό είναι λογικό (μόνο τα γνησια ειναι συλλεκτικά).

    Αυτό που σκέφτομαι είναι: Mπορεις με αυτό το τρόπο να φτιάξεις ενα όμορφο και γρήγορο project το οποίο θα σου στοιχίσει αρκετα λιγότερο απο ένα M3 E46?

  4. #4
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παναγιωτη το έχω δει και εγώ αυτό το συνεργείο εδώ και κάτι χρόνια στο car... Δεν ξέρω το επίπεδο εργασίας τους γιατι δεν έχω δείγμα. Αν το κίτ τους είναι λαμαρινένιο τότε αξίζει και με το παραπάνω, εφόσον μιλάμε για λογικό ποσό.

    Για εμένα το δύσκολο είναι αρχικά να βρείς ένα κουπε 30άρι μέχρι 18άρι, που να μην το ζητάνε μια περιουσία () και να μην είναι σάπιο ή τουλάχιστον πολύ σάπιο και να μαζεύεται (υποφέρουν πολύ αυτά τα σασί ειδικά πίσω).

    Μετά και απλό να είναι και όχι φουσκωτό (απέφυγε τον πολυεστέρα σαν ο διάλος το λιβάνι), με μια ωραία ζάντα και ένα φρεσκάρισμα μπορεί να δείξει πολύ ωραία


    alpina-e30-c2-2-7-05.jpg


    btw όταν λες Μ3 εννοείς look M3 να φανταστώ και όχι ιστορίες με S14 κτλπ...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 09-08-17 στις 18:19



  5. The Following 2 Users Say Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    Panagiotise46 (09-08-17), Ptboul (18-08-17)

  6. #5
    Εγγραφή
    06-02-15
    Μηνύματα
    810
    Thanked
    796
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ξέρουμε το κόστος;

  7. The Following User Says Thank You to BILLYS For This Useful Post:

    Panagiotise46 (09-08-17)

  8. #6
    Εγγραφή
    24-03-16
    Μηνύματα
    285
    Thanked
    250
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το φούσκωμα δεν είναι πολυεστερικό ούτε στα μπροστά ούτε στα πίσω φτερά. Επίσης θα γίνουν και οι κατάλληλες ενισχύσεις στο σασί, ενώ γδύνεται όλο και περνάει και αμοβολή.
    Bill εγώ δε σκέφτομαι για s14, αλλά για s54 να μπει πάνω. Το όλο project κυμαίνεται στα 10000 + μοτερ. Το θέμα είναι αν αξίζει...

  9. The Following User Says Thank You to Panagiotise46 For This Useful Post:

    BILL007 (10-08-17)

  10. #7
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Panagiotise46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το φούσκωμα δεν είναι πολυεστερικό ούτε στα μπροστά ούτε στα πίσω φτερά. Επίσης θα γίνουν και οι κατάλληλες ενισχύσεις στο σασί, ενώ γδύνεται όλο και περνάει και αμοβολή.
    Bill εγώ δε σκέφτομαι για s14, αλλά για s54 να μπει πάνω. Το όλο project κυμαίνεται στα 10000 + μοτερ. Το θέμα είναι αν αξίζει...
    Κοίτα Παναγιώτη το θεμα ειναι για τη χρηση που το θες, μιας και ενα τετοιο project οπως το περιγραφεις δεν ειναι street legal και ουτε μπορει να γινει με την υπαρχουσα κατασταση (εκτος αν αλλαξε κατι και δεν εχω ενημερωθει). Εγω νομιζα οτι το θες για 4ο αμάξι βόλτας.
    Το καλο ειναι οτι τα φουσκωματα ειναι λαμαρινα. Τωρα μηχανικα κτλπ τι να συζητάμε. Μια καροτσα 30 ετων με ενα κινητηρα 100 αλογα παραπανω απο οτι εβγαινε εγοστασιακο. Εκτος αν εχεις βρει και εχεις στο χερι πράγματα κοψοχρονια, αλλιως δεν πιστευω οτι αξιζει τοση ενασχοληση και τοσα λεφτα.



  11. The Following User Says Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    Panagiotise46 (10-08-17)

  12. #8
    Εγγραφή
    24-03-16
    Μηνύματα
    285
    Thanked
    250
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα Παναγιώτη το θεμα ειναι για τη χρηση που το θες, μιας και ενα τετοιο project οπως το περιγραφεις δεν ειναι street legal και ουτε μπορει να γινει με την υπαρχουσα κατασταση (εκτος αν αλλαξε κατι και δεν εχω ενημερωθει). Εγω νομιζα οτι το θες για 4ο αμάξι βόλτας.
    Το καλο ειναι οτι τα φουσκωματα ειναι λαμαρινα. Τωρα μηχανικα κτλπ τι να συζητάμε. Μια καροτσα 30 ετων με ενα κινητηρα 100 αλογα παραπανω απο οτι εβγαινε εγοστασιακο. Εκτος αν εχεις βρει και εχεις στο χερι πράγματα κοψοχρονια, αλλιως δεν πιστευω οτι αξιζει τοση ενασχοληση και τοσα λεφτα.
    Bill λόγω παλαιότητας μπορεί να γίνει street legal κανονικά. Το θέμα είναι κατά πόσο αξίζει να φτιαχτεί ένα τέτοιο project. Με αυτά που συζητάμε όμως, καταλαβαίνω ότι το συγκεκριμένο δεν αξίζει και είναι και αρκετά δύσκολο.
    Ουσιαστικά αυτό που ψάχνω, είναι ένα Bmw coupe που να έχει τα 100km στα 5 sec και γι αυτό άνοιξα και το thread. Κοιτάμε για άλλα λοιπόν.....

  13. The Following User Says Thank You to Panagiotise46 For This Useful Post:

    BILL007 (10-08-17)

  14. #9
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παναγιώτη δεν είναι δύσκολο να γίνει βρε συ. Το θέμα είνα τι budget και τι όρεξη έχεις να διαθέσεις.
    Μηχανικά απο Μ3 Ε46 βρίσκεις πες με κανα 5άρι-6άρι και τα περνάς. Καρότσα πες ένα 1500άρι με 2χίλιαρο και μετά φουσκώματα, βαψίματα. Το 10άρικο που υπολογίζεις είναι ρεαλιστικό εκτιμώ.

    Σίγουρα είναι διαφορετικό και eyecatcher



  15. #10
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Χίος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    3.815
    Thanked
    7293
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Ειναι ενα πρότζεκτ που θέλω να κανω κι εγω.
    Καλα να ειμαστε πανω απολα, όταν θα μπορω ενα Μ3 Ε30 έστω και μετατροπη δίπλα στο 46 το θέλω!!
    Εγω και με Μ50 Τούρμπο μεσα ευχαριστημένος θα ειμαι!!
    ΧΙΟΣ-CHIOS


  16. The Following 3 Users Say Thank You to zaharias For This Useful Post:

    BILL007 (11-08-17), Leonidas_E39 (11-08-17), Panagiotise46 (11-08-17)

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP