Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 46

Θέμα: Έρευνα αγοράς για Ε39

  1. #11
    Εγγραφή
    28-11-14
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    955
    Thanked
    954
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να τσεκαρεις αν εχει αλλαξει εγκεφαλο ABS στο παρελθον γιατι αν δεν εχει αλλαξει καποιος προηγουμενος ιδιοκτητης με μαθηματικη ακριβεια θα σκασει στα χερια σου η βλαβη.Εγω το εχω αλλαξει ήδη μια φορα με καινουργιο της BOSCH (600 ευρω) και μετα απο 4 χρονια ξαναχαλασε και θελει παλι αλλαγη (αλλα 600 ευρω για καινουργιο γιατι μεταχειρισμενο πολυ απλα μπορει να χαλασει παλι σε λιγες ημερες παλι).
    Γιατί χαλάει αυτό συνέχεια;
    E30 318i

  2. #12
    Εγγραφή
    19-05-10
    Περιοχή
    ATHENS-GREECE
    Μηνύματα
    1.855
    Thanked
    3074
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πέτρο είναι κλασσική βλάβη για Ε39,αν ρωτησεις σε συνεργείο θα το ξέρουνε σίγουρα.Εγκεφαλος ABS και όταν χαλάσει δεν δουλεύει το ABS προφανώς,το κοντέρ δεν δείχνει χλμ,το antispin off,δεν γράφει ο χιλιομετρητής χιλιομετρα δεν έχει κατανάλωση να δεις κτλ.

    Καινούργιο το αγόρασα την πρώτη φορά 600 ευρώ και χάλασε πάλι στα 4-5 χρόνια.Δηλαδη είτε της BMW είτε της BOSCH την δεύτερη και τα δύο χαλασανε.
    insane in the ///Midbrain

  3. #13
    Εγγραφή
    24-03-16
    Μηνύματα
    285
    Thanked
    250
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Είχα Ε39 για τέσσερα χρόνια και πρέπει να ομολογήσω ότι ήταν το καλύτερο BMW που είχα (όχι όμως και το πιο γρήγορο).

    Πέραν του ABS που είπαν τα παιδιά, θα πρέπει να κοιτάξεις οπωσδήποτε compressor A/C και κρεμαριέρα, καθώς και τα ηλεκτρικά παράθυρα. Αυτά μου είχε βγάλει εμένα σαν προβλήματα και όπως μου είχαν εξηγήσει τότε στην αντιπροσωπία, ήταν προβλήματα που γενικά έβγαζαν τα Ε39.

    Προσωπικά δεν θα επαίρνα ποτέ τόσο παλιό αυτοκίνητο από μάντρα, οπότε θα κοίταζα μόνο από ιδιώτη. Ο ελέγχος επίσης καλό είναι να γίνει από επίσημη αντιπροσωπία καθόσον εκεί γνωρίζουν που πονάνε τα συγκεκριμένα μοντέλα, συνεπώς πέραν των βασικών (π.χ. τρακαρίσματα), ξέρουν και τι άλλο να ψάξουν.

    Από τα link που παρέθεσες, θα κοίταγα πρώτα από όλα αυτό https://www.car.gr/8970375-bmw-520-f...ft-m-pack-2017 τσεκάροντας 15 φορές τα χιλιόμετρα (είναι πολύ λίγα) ειδικά αν είχε περάσει καποια στιγμή από μάντρα το αυτοκίνητο. Όπως είπαν και οι παραπάνω το 2.200 κάνει τη διαφορά.

    Γενικά ψάξτο όσο περισσότερο μπορείς για να αποφύγεις απρόοπτα, αλλά και να μάθεις περισσότερα για το αυτοκίνητό σου (τουλάχιστον εγώ το βρίσκω πολύ ευχάριστο αυτό)

    Καλή επιτυχία και όταν με το καλό το αποκτήσεις περιμένουμε photos και λεπτομέρειες!!!!

  4. The Following User Says Thank You to Panagiotise46 For This Useful Post:

    BILL007 (05-07-17)

  5. #14
    Εγγραφή
    01-07-17
    Μηνύματα
    13
    Thanked
    3
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλημέρα σε όλους τους φίλους, που μπήκαν στον κόπο να γράψουν τις απόψεις τους.
    Όλες ήταν επικοδομητικές και σας ευχαριστώ πολύ.
    Δεσμεύομαι για φωτογραφίες, όταν με το καλό το αποκτήσω...

  6. The Following 2 Users Say Thank You to CHRISTODOULOS For This Useful Post:

    BILL007 (05-07-17), mark e92 (05-07-17)

  7. #15
    Εγγραφή
    28-11-14
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    955
    Thanked
    954
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παραλίγο να αγοράσω εδώ στη Γερμανία που είμαι τώρα, ένα τέτοιο 530d. Δυστυχώς πουλήθηκε την επομένη της αγγελίας και δεν το πρόλαβα.
    E30 318i

  8. #16
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο CHRISTODOULOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σε όλους τους φίλους, που μπήκαν στον κόπο να γράψουν τις απόψεις τους.
    Όλες ήταν επικοδομητικές και σας ευχαριστώ πολύ.
    Δεσμεύομαι για φωτογραφίες, όταν με το καλό το αποκτήσω...
    Να πούμε καλορίζικο;

  9. #17
    Εγγραφή
    17-01-10
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    359
    Thanked
    192
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    1) Μακριά απο μαντράδες
    2) Δες αυτό που θα πάρεις να έχει το high κοντέρ -
    3) Προτίμησε το Μ54 μοτερ 2200 με τα 170hp
    4) Αν πας στο 2000 M52 προτίμησε να έχει διπλό βάνος.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    -Ένα bodykit θα ήθελα;
    -Μα είμαι μαραγκός;!
    -ΝΑΙ εσένα θέλω.

  10. The Following User Says Thank You to Snoo For This Useful Post:

    BILL007 (05-07-17)

  11. #18
    Εγγραφή
    29-11-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    4.075
    Thanked
    7447
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παρων Βασίλη μου με 156000 χιλιομετρα

  12. #19
    Εγγραφή
    29-11-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    4.075
    Thanked
    7447
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Και τωρα με τα 39αρια μεγαλη ιστορια τα ειπαν τα παιδια ποιο πανω ολα ενα καλο τσεκαρισμα μιας και πλεον ειναι αμαξια 20ετιας Τσεκαρισμα οποσδηποτε :

    Μοναδα ABS
    Ψαλίδια μπρος - πισω λογω βάρους αυτοκινητου και του υλικου κατασκευής τους χρηζουν αλλαγη λογω δρόμων στο Ελλαδιστάν
    Ελεγχος σταυς μηχανισμους στα παράθυρα
    Τα Μ52 μετα τα 120000 εχουν την τάση να δακρύζουν στην φλάτζα του κάρτερ.
    Ελεγχο την κρεμαγιέρα για διαρροές.

    Εγω θα κοιταγα να βρώ εκδοση Μπακ απο το εργοστάσιο μιας και και το αμαξι ειναι τελειως διαφορετικο απο τις απλες εκδόσεις.

    Προσωπικά εδω και 5 χρονια που είμαι κατοχος αυτου του αυτοκινητου και παρόλο που το τελευταιο 6μηνο εχω παραδωσει πινακιδες δεν μετάνοιωσα επ ουδενή την αγορά του και δηλώνω ακομα ΚΑΨΟΥΡΗΣ μαζι του βλέπωντας το στο γκαράζ να με περιμένει κανα βραδυ στα κλεφτά να το πάω βολτα.

    Αν μπορέσεις να βρεις 2,2 ακομα καλυτερα μιας και το μοτερ αυτο ειναι ποιο καινουργιο με περισσοτερα αλογα τα οποια χρειαζονται στο σκάφος απο 39αρι.


    Οτιδήποτε χρειαστείς μας ρωτας για να σου λύσουμε οποιαδήποτε απορία

  13. The Following 4 Users Say Thank You to Leonidas_E39 For This Useful Post:

    BILL007 (08-07-17), katsaraios (19-07-17), nikos valvetronic (11-07-17), Βασιλης (16-07-17)

  14. #20
    Εγγραφή
    01-07-17
    Μηνύματα
    13
    Thanked
    3
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα στο forum,
    Ερώτηση :
    Το αυτόματο κιβώτιο της Ε39 έχει και θέση +/- για χειροκίνητη επιλογή σχέσης ?
    Έχω εντοπίσει ένα δύο αυτόματα Ε39 (μοντ. 99 και 00) και προβληματίζομαι σε σχέση με το μηχανικό κιβώτιο.
    Πώς είναι η σύγκριση των δύο ?
    Ευχαριστώ.

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP